LOGENE I NAMSOS AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Å eie og drive seksjon 2 i Sparebankbygg Namsos. Seksjonen skal tjene som felles logelokaler for Frimurerlogene og Odd fellow-logene i Namsos. Selskapet skal ikke ha overskudd til formål. Ved oppløsning skal formue og eventuelt overskudd fordeles til aksjonærene etter det antall aksjer aksjonæren eier.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 727 | 808 | 755 | 737 | 651 | 687 | 709 | 672 | 562 | 589 | 726 | 634 | 616 | 548 |
| Sum kostnader | 609 | 617 | 586 | 590 | 407 | 648 | 425 | 553 | 431 | 398 | 417 | 424 | 414 | 411 |
| Driftsresultat | 118 | 191 | 169 | 147 | 244 | 40 | 284 | 119 | 131 | 191 | 309 | 210 | 202 | 137 |
| Sum finansinntekter | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 187 | 188 | 167 | 115 | 84 | 105 | 110 | 95 | 106 | 109 | 151 | 169 | 179 | 199 |
| Netto finans | −185 | −186 | −166 | −115 | −83 | −105 | −110 | −94 | −106 | −108 | −149 | −169 | −179 | −199 |
| Resultat før skattekostnad | −67 | 5 | 4 | 32 | 161 | −65 | 174 | 25 | 25 | 83 | 161 | 41 | 23 | −61 |
| Årsresultat | −53 | 3 | 2 | 24 | 125 | −51 | 135 | 20 | 18 | 62 | 117 | 108 | 23 | −62 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −53 | 3 | 2 | 24 | 125 | −51 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | −53 | 3 | 2 | 24 | 125 | −51 | 135 | 20 | 18 | 62 | 117 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −53 | 3 | 2 | 24 | 125 | −51 | 135 | 20 | 18 | 62 | 117 | 108 | 23 | −62 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 24 | 68 | – | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 4 169 | 3 271 | 3 373 | 3 476 | 3 578 | 3 680 | 3 782 | 3 507 | 3 600 | 3 698 | 3 895 | 3 994 | 4 094 | 4 192 |
| Sum anleggsmidler | 4 169 | 3 271 | 3 373 | 3 476 | 3 578 | 3 680 | 3 782 | 3 507 | 3 600 | 3 698 | 3 919 | 4 062 | 4 094 | 4 192 |
| Sum fordringer | – | 30 | 115 | – | – | – | 2 | 33 | – | 4 | −16 | 11 | 4 | 53 |
| Sum omløpsmidler | 336 | 476 | 557 | 405 | 358 | 316 | 251 | 192 | 127 | 156 | 156 | 52 | 43 | 69 |
| Sum eiendeler | 4 505 | 3 747 | 3 930 | 3 880 | 3 936 | 3 996 | 4 033 | 3 699 | 3 727 | 3 854 | 4 075 | 4 115 | 4 137 | 4 261 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 245 | 298 | 295 | 293 | 268 | 143 | 194 | 59 | 39 | 21 | −60 | −177 | −286 | −309 |
| Sum egenkapital | 1 245 | 1 298 | 1 295 | 1 293 | 1 268 | 1 143 | 1 194 | 1 059 | 1 039 | 1 021 | 940 | 823 | 714 | 691 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 74 | 88 | 86 | 85 | 78 | 42 | 56 | 17 | 12 | 5 | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 174 | 2 345 | 2 417 | 2 493 | 2 585 | 2 684 | 2 779 | 2 525 | 2 648 | 2 819 | 3 121 | 3 276 | 3 409 | 3 471 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 248 | 2 434 | 2 504 | 2 579 | 2 663 | 2 726 | 2 835 | 2 543 | 2 660 | 2 824 | 3 121 | 3 276 | 3 409 | 3 471 |
| Sum kortsiktig gjeld | 12 | 15 | 131 | 9 | 5 | 127 | 4 | 97 | 27 | 9 | 14 | 16 | 13 | 99 |
| Sum gjeld | 3 260 | 2 449 | 2 635 | 2 588 | 2 667 | 2 853 | 2 839 | 2 640 | 2 687 | 2 832 | 3 135 | 3 292 | 3 422 | 3 570 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 505 | 3 747 | 3 930 | 3 880 | 3 936 | 3 996 | 4 033 | 3 699 | 3 727 | 3 854 | 4 075 | 4 115 | 4 137 | 4 261 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 16,2 % | 23,6 % | 22,4 % | 19,9 % | 37,5 % | 5,8 % | 40 % | 17,7 % | 23,3 % | 32,4 % | 42,6 % | 33,1 % | 32,8 % | 25 % |
| Resultatmargin | −7,4 % | 0,4 % | 0,3 % | 3,3 % | 19,2 % | −7,5 % | 19,1 % | 2,9 % | 3,2 % | 10,5 % | 16,1 % | 17,1 % | 3,7 % | −11,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 28,8 | 31,47 | 4,25 | 43,64 | 73,65 | 2,49 | 62,26 | 1,98 | 4,69 | 18,34 | 10,8 | 3,36 | 3,31 | 0,7 |
| Gjeldsgrad | 2,62 | 1,89 | 2,03 | 2 | 2,1 | 2,5 | 2,38 | 2,49 | 2,59 | 2,77 | 3,34 | 4 | 4,79 | 5,16 |
| Egenkapitalrentabilitet | −4,3 % | 0,2 % | 0,2 % | 1,9 % | 9,9 % | −4,5 % | 11,3 % | 1,9 % | 1,7 % | 6,1 % | 12,5 % | 13,2 % | 3,2 % | −9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −10 % | 6,9 % | 2,5 % | 13,2 % | −5,3 % | −3 % | 5,4 % | 19,6 % | −4,5 % | – | 14,5 % | 2,9 % | 12,4 % | – |
| Arbeidskapital | 323 912 kr | 460 802 kr | 425 560 kr | 395 705 kr | 352 994 kr | 188 921 kr | 246 513 kr | 94 946 kr | 99 618 kr | 147 414 kr | 141 389 kr | 36 807 kr | 29 821 kr | −29 983 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Utleie av egen eller leid fast eiendom · NAMSOS |
Selger du til selskaper som LOGENE I NAMSOS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.