LANCE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 5 855 320 NOK |
| 2019 | 14 624 159 NOK |
| 2020 | 13 954 991 NOK |
| 2021 | 14 168 271 NOK |
| 2022 | 40 367 NOK |
| 2023 | 2 839 045 NOK |
| 2024 | 2 586 754 NOK |
| 2025 | 4 260 373 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Selskapets formål er å eie samt drifte fartøyet RV Lance og tilknyttede rettigheter, samt virksomhet som står i naturlig forbindelse dermed, herunder, men ikke begrenset til å investere i tilknyttet eller tilsvarende selskap eller virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2022 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 4 260 | 2 587 | 2 839 | 40 | 14 168 | 13 955 | 14 624 | 5 855 | – |
| Sum kostnader | 4 565 | 2 237 | 3 550 | 2 221 | 7 737 | 13 751 | 15 884 | 7 320 | 194 |
| Driftsresultat | −305 | 350 | −711 | −2 181 | 6 431 | 204 | −1 260 | −1 465 | −194 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | −1 | 203 | 2 | 1 | 1 |
| Sum finanskostnader | 3 | 0 | 3 | 11 | 289 | 548 | 244 | 303 | – |
| Netto finans | −3 | −0 | −2 | −11 | −290 | −345 | −243 | −302 | 1 |
| Resultat før skattekostnad | −308 | 350 | −714 | −2 192 | 6 141 | −141 | −1 502 | −1 767 | −194 |
| Årsresultat | −241 | 272 | −658 | −1 710 | 4 790 | 655 | −1 502 | −1 767 | −194 |
| Sum overføringer og disponeringer | −241 | 272 | −658 | −1 710 | 4 790 | 655 | −1 502 | 1 767 | 194 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 796 | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 779 | 2 044 | 2 310 | 2 274 | 2 741 | 9 264 | 6 693 | 7 425 | 8 250 |
| Sum anleggsmidler | 6 779 | 7 044 | 7 310 | 7 274 | 7 741 | 15 060 | 6 693 | 7 425 | 8 250 |
| Sum fordringer | 117 | 137 | 29 | 186 | 209 | 152 | 1 671 | 1 136 | – |
| Sum omløpsmidler | 598 | 324 | 488 | 1 493 | 3 546 | 2 005 | 2 951 | 2 846 | 3 001 |
| Sum eiendeler | 7 378 | 7 368 | 7 797 | 8 767 | 11 287 | 17 065 | 9 643 | 10 271 | 11 251 |
| Sum innskutt egenkapital | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 6 985 | 6 985 | 6 985 | 2 985 |
| Sum opptjent egenkapital | −370 | −129 | −401 | 257 | 1 967 | −2 808 | −3 463 | −1 960 | −194 |
| Sum egenkapital | 6 630 | 6 871 | 6 599 | 7 257 | 8 967 | 4 177 | 3 522 | 5 025 | 2 791 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 28 | 95 | 17 | 73 | 555 | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | 0 | – | – | 2 400 | 3 600 | 4 800 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 28 | 95 | 17 | 73 | 555 | 2 400 | 3 600 | 4 800 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 720 | 402 | 1 181 | 1 437 | 1 765 | 10 488 | 2 521 | 446 | 8 459 |
| Sum gjeld | 748 | 497 | 1 198 | 1 510 | 2 320 | 12 888 | 6 121 | 5 246 | 8 459 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 378 | 7 368 | 7 797 | 8 767 | 11 287 | 17 065 | 9 643 | 10 271 | 11 251 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −7,2 % | 13,5 % | −25,1 % | – | 45,4 % | 1,5 % | −8,6 % | −25 % | – |
| Resultatmargin | −5,7 % | 10,5 % | −23,2 % | – | 33,8 % | 4,7 % | −10,3 % | −30,2 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,83 | 0,81 | 0,41 | 1,04 | 2,01 | 0,19 | 1,17 | 6,38 | 0,35 |
| Gjeldsgrad | 0,11 | 0,07 | 0,18 | 0,21 | 0,26 | 3,09 | 1,74 | 1,04 | 3,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | −3,6 % | 4 % | −10 % | −23,6 % | 53,4 % | 15,7 % | −42,7 % | −35,2 % | −6,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 64,7 % | −8,9 % | 6 933,1 % | −99,7 % | 1,5 % | −4,6 % | 149,8 % | – | – |
| Arbeidskapital | −121 744 kr | −77 638 kr | −693 330 kr | 56 269 kr | 1,8 mill kr | −8,5 mill kr | 429 531 kr | 2,4 mill kr | −5,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Fiske og fangst i sjø · TROMSØ |
Selger du til selskaper som LANCE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.