COOP NORD SA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2021 | 4 192 958 000 NOK |
| 2022 | 4 086 751 000 NOK |
| 2023 | 4 360 463 000 NOK |
| 2024 | 4 625 392 000 NOK |
| 2025 | 4 874 596 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller18
Formål
Forsyne medlemmene med gode og hensiktsmessige varer og tjenester til konkurransedyktig pris og kvalitet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 4 874 596 | 4 625 392 | 4 360 463 | 4 086 751 | 4 192 958 |
| Sum kostnader | 4 678 772 | 4 418 006 | 4 240 653 | 3 953 558 | 4 030 789 |
| Driftsresultat | 195 824 | 207 386 | 119 810 | 133 193 | 162 169 |
| Sum finansinntekter | 59 253 | 30 931 | 27 394 | 20 073 | 7 150 |
| Sum finanskostnader | 113 400 | 113 388 | 93 138 | 61 490 | 54 502 |
| Netto finans | −54 147 | −82 457 | −65 744 | −41 417 | −47 352 |
| Resultat før skattekostnad | 141 677 | 124 929 | 54 066 | 91 776 | 114 817 |
| Årsresultat | 106 686 | 93 790 | 38 259 | 67 914 | 86 716 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 105 876 | 93 989 | 38 227 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 106 686 | 93 790 | 38 259 | 67 914 | 86 716 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | 0 | 271 | 321 |
| Sum varige driftsmidler | 3 318 313 | 3 260 270 | 3 039 472 | 2 697 649 | 2 574 562 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 56 793 | 55 136 | 80 296 | 121 241 | 112 985 |
| Sum anleggsmidler | 3 375 106 | 3 315 406 | 3 119 768 | 2 819 161 | 2 687 868 |
| Sum fordringer | 36 679 | 35 525 | 42 121 | 37 687 | 58 694 |
| Sum omløpsmidler | 1 298 607 | 991 049 | 861 319 | 967 347 | 1 035 790 |
| Sum eiendeler | 4 673 713 | 4 306 455 | 3 981 087 | 3 786 508 | 3 723 658 |
| Sum innskutt egenkapital | 36 404 | 35 100 | 34 055 | 32 829 | 31 894 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 387 367 | 1 280 770 | 1 178 922 | 1 084 176 | 1 019 555 |
| Sum egenkapital | 1 423 771 | 1 315 870 | 1 212 977 | 1 117 005 | 1 051 449 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 47 024 | 45 144 | 42 684 | 52 226 | 59 094 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 468 567 | 2 343 172 | 2 265 787 | 2 197 367 | 2 240 382 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 515 591 | 2 388 316 | 2 308 471 | 2 249 593 | 2 299 476 |
| Sum kortsiktig gjeld | 734 351 | 602 269 | 459 639 | 419 910 | 372 733 |
| Sum gjeld | 3 249 942 | 2 990 585 | 2 768 110 | 2 669 503 | 2 672 209 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 673 713 | 4 306 455 | 3 981 087 | 3 786 508 | 3 723 658 |
Morselskapsregnskap (2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2016, 2015, 2012, 2011)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2016 | 2015 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 4 820 682 | 4 572 197 | 4 301 130 | 4 045 750 | 4 156 557 | 4 229 090 | 3 315 830 | 3 139 458 | 2 772 352 | 2 743 518 |
| Sum kostnader | 4 689 188 | 4 425 220 | 4 189 107 | 3 926 276 | 4 028 804 | 4 080 034 | 3 233 414 | 3 050 579 | 2 806 928 | 2 719 528 |
| Driftsresultat | 131 494 | 146 977 | 112 023 | 119 474 | 127 753 | 149 056 | 82 416 | 88 879 | −34 576 | 23 990 |
| Sum finansinntekter | 49 563 | 28 627 | 24 659 | 18 281 | 5 853 | 5 477 | 11 106 | 15 342 | 26 470 | 15 189 |
| Sum finanskostnader | 77 042 | 75 175 | 61 675 | 47 986 | 42 238 | 47 109 | 69 021 | 71 712 | 21 260 | 19 033 |
| Netto finans | −27 479 | −46 548 | −37 016 | −29 705 | −36 385 | −41 632 | −57 915 | −56 370 | 5 210 | −3 844 |
| Resultat før skattekostnad | 104 015 | 100 429 | 75 007 | 89 769 | 91 368 | 107 424 | 24 501 | 32 509 | −29 366 | 20 146 |
| Årsresultat | 77 483 | 75 020 | 54 840 | 65 910 | 68 283 | 80 667 | 18 269 | 20 963 | −16 548 | 14 802 |
| Sum overføringer og disponeringer | 77 483 | 75 020 | 54 840 | 65 910 | 68 283 | 80 667 | 18 269 | 20 963 | −16 548 | 14 802 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2016 | 2015 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | 868 | 18 357 | 6 873 |
| Sum varige driftsmidler | 1 752 040 | 1 826 449 | 1 818 277 | 1 795 112 | 1 765 862 | 1 781 699 | 1 841 025 | 1 746 678 | 1 778 943 | 1 357 450 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 755 291 | 666 463 | 522 194 | 483 697 | 351 199 | 361 030 | 225 123 | 207 073 | 156 945 | 185 229 |
| Sum anleggsmidler | 2 507 331 | 2 492 912 | 2 340 471 | 2 278 809 | 2 117 061 | 2 142 729 | 2 066 148 | 1 954 619 | 1 954 245 | 1 549 552 |
| Sum fordringer | 31 332 | 40 137 | 43 093 | 29 827 | 93 691 | 33 142 | 25 467 | 27 330 | 35 639 | 28 927 |
| Sum omløpsmidler | 1 227 870 | 960 898 | 838 332 | 931 504 | 1 038 926 | 721 444 | 564 792 | 601 851 | 368 661 | 487 013 |
| Sum eiendeler | 3 735 201 | 3 453 810 | 3 178 803 | 3 210 313 | 3 155 987 | 2 864 173 | 2 630 940 | 2 556 470 | 2 322 906 | 2 036 565 |
| Sum innskutt egenkapital | 36 404 | 35 100 | 34 055 | 32 829 | 31 894 | 30 691 | 26 487 | 25 908 | 24 488 | 23 479 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 231 178 | 1 153 784 | 1 078 848 | 1 024 091 | 958 261 | 890 052 | 719 228 | 701 024 | 679 228 | 695 775 |
| Sum egenkapital | 1 267 582 | 1 188 884 | 1 112 903 | 1 056 920 | 990 155 | 920 743 | 745 715 | 726 932 | 703 716 | 719 254 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 25 696 | 25 074 | 26 065 | 28 317 | 31 332 | 35 315 | 6 800 | 346 | 1 538 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 819 557 | 1 769 872 | 1 608 169 | 1 717 240 | 1 771 653 | 1 601 515 | 1 556 533 | 1 612 234 | 1 331 012 | 614 886 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 845 253 | 1 794 946 | 1 634 234 | 1 745 557 | 1 802 985 | 1 636 830 | 1 563 333 | 1 612 580 | 1 332 550 | 614 886 |
| Sum kortsiktig gjeld | 622 366 | 469 980 | 431 666 | 407 836 | 362 847 | 306 600 | 321 892 | 216 958 | 286 640 | 702 425 |
| Sum gjeld | 2 467 619 | 2 264 926 | 2 065 900 | 2 153 393 | 2 165 832 | 1 943 430 | 1 885 225 | 1 829 538 | 1 619 190 | 1 317 311 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 735 201 | 3 453 810 | 3 178 803 | 3 210 313 | 3 155 987 | 2 864 173 | 2 630 940 | 2 556 470 | 2 322 906 | 2 036 565 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4 % | 4,5 % | 2,8 % | 3,3 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 2,2 % | 2 % | 0,9 % | 1,7 % | 2,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,77 | 1,65 | 1,87 | 2,3 | 2,78 |
| Gjeldsgrad | 2,28 | 2,27 | 2,28 | 2,39 | 2,54 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,5 % | 7,1 % | 3,2 % | 6,1 % | 8,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 5,4 % | 6,1 % | 6,7 % | −2,5 % | – |
| Arbeidskapital | 564,3 mill kr | 388,8 mill kr | 401,7 mill kr | 547,4 mill kr | 663,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller18
Vis 6 til
Underenheter (66)
Drift av restauranter · NARVIK | 11 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · TROMSØ | 54 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · BARDU | |
Utleie av egen eller leid fast eiendom · BARDU | 10 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · LEKNES | 6 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · ANKENES | 17 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · BALLANGEN | 18 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · BARDUFOSS | 19 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · BÅTSFJORD | 19 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · TROMSØ | 22 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · BJERKVIK | 16 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · NARVIK | 36 ans. |
Vis 28 til
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · BORKENES | 16 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · TROMSØ | 30 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · TROMSØ | 35 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · EVENSKJER | 19 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · HARSTAD | 16 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · NARVIK | 20 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · TROMSØ | 22 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · TROMSØ | 16 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · TROMSØ | 17 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · HONNINGSVÅG | 18 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · KABELVÅG | 18 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · KROKELVDALEN | 37 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · LEKNES | 47 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · LYNGSEIDET | 28 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · NARVIK | 10 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · NORDKJOSBOTN | 23 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · FINNSNES | 46 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · MOEN | 19 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · ØVERBYGD | 16 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · HARSTAD | 18 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · HARSTAD | 21 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · BARDU | 33 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · SILSAND | 25 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · SJØVEGAN | 29 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · SKJERVØY | 21 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · SØRREISA | 15 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · TROMSØ | 28 ans. |
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler · KVALØYA | 36 ans. |
Selger du til selskaper som COOP NORD SA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.