JON L SÆTER AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 10 499 561 NOK |
| 2012 | 9 781 538 NOK |
| 2013 | 10 937 284 NOK |
| 2014 | 11 551 691 NOK |
| 2015 | 11 137 263 NOK |
| 2016 | 16 147 290 NOK |
| 2017 | 23 993 113 NOK |
| 2018 | 13 106 492 NOK |
| 2019 | 15 695 958 NOK |
| 2020 | 15 493 732 NOK |
| 2021 | 16 715 818 NOK |
| 2022 | 17 695 571 NOK |
| 2023 | 21 813 157 NOK |
| 2024 | 18 718 604 NOK |
| 2025 | 18 897 742 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Produksjon, montering og omsetning av blikkens- lagerprodukter og ventilasjonsanlegg og alt hva dermed står i forbindelse, herunder deltakelse i annen virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 18 898 | 18 719 | 21 813 | 17 696 | 16 716 | 15 494 | 15 696 | 13 106 | 23 993 | 16 147 | 11 137 | 11 552 | 10 937 | 9 782 | 10 500 |
| Sum kostnader | 19 633 | 18 243 | 21 016 | 19 211 | 15 915 | 14 032 | 14 884 | 12 669 | 22 036 | 15 292 | 10 989 | 10 800 | 10 857 | 9 446 | 10 346 |
| Driftsresultat | −735 | 476 | 797 | −1 516 | 801 | 1 462 | 812 | 437 | 1 958 | 855 | 148 | 752 | 80 | 336 | 153 |
| Sum finansinntekter | 0 | 2 | 2 | 2 | 116 | 177 | 380 | 94 | 225 | 240 | 99 | 91 | 228 | 55 | 46 |
| Sum finanskostnader | 98 | 80 | 25 | 1 | 21 | 160 | 41 | 35 | 15 | 1 | 6 | 5 | 1 | 3 | 0 |
| Netto finans | −98 | −78 | −23 | 2 | 95 | 17 | 339 | 59 | 210 | 239 | 93 | 86 | 226 | 53 | 46 |
| Resultat før skattekostnad | −833 | 398 | 774 | −1 514 | 896 | 1 479 | 1 152 | 496 | 2 168 | 1 094 | 241 | 838 | 307 | 389 | 200 |
| Årsresultat | −833 | 398 | 774 | −1 514 | 698 | 1 157 | 968 | 429 | 1 618 | 858 | 180 | 619 | 268 | 277 | 141 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 619 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 398 | 774 | −1 514 | 698 | 1 157 | 968 | 429 | 1 618 | 858 | 180 | 619 | 268 | 277 | 141 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 410 | 228 | 307 | 339 | 145 | 153 | 205 | 258 | 181 | 108 | 209 | 191 | 275 | 201 | 281 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 157 | 233 | 310 | 167 | 431 | 431 | 431 | 1 607 | 1 607 | 868 | 1 217 | 1 217 | 1 217 | 430 | 430 |
| Sum anleggsmidler | 567 | 461 | 617 | 506 | 576 | 584 | 636 | 1 865 | 1 788 | 976 | 1 426 | 1 408 | 1 492 | 630 | 711 |
| Sum fordringer | 3 155 | 4 395 | 4 366 | 2 872 | 2 469 | 3 493 | 1 827 | 1 626 | 4 126 | 1 039 | 2 151 | 1 137 | 2 017 | 1 304 | 2 216 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | – | – | – | 2 444 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 3 778 | 4 964 | 5 566 | 4 064 | 6 290 | 4 974 | 7 547 | 4 852 | 7 749 | 5 853 | 3 836 | 4 592 | 4 477 | 4 648 | 4 394 |
| Sum eiendeler | 4 344 | 5 425 | 6 183 | 4 570 | 6 866 | 5 558 | 8 183 | 6 716 | 9 538 | 6 828 | 5 262 | 6 000 | 5 968 | 5 278 | 5 105 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 415 | 1 248 | 850 | 76 | 1 115 | 718 | 4 201 | 4 437 | 4 434 | 4 016 | 3 608 | 3 828 | 3 609 | 3 341 | 3 364 |
| Sum egenkapital | 515 | 1 348 | 950 | 176 | 1 215 | 818 | 4 301 | 4 537 | 4 534 | 4 116 | 3 708 | 3 928 | 3 709 | 3 441 | 3 464 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | 12 | 8 | 18 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 099 | 883 | 683 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 883 | 683 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 12 | 8 | 18 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 731 | 3 194 | 4 550 | 4 394 | 5 651 | 4 740 | 3 883 | 2 180 | 5 004 | 2 713 | 1 555 | 2 071 | 2 248 | 1 829 | 1 623 |
| Sum gjeld | 3 829 | 4 078 | 5 233 | 4 394 | 5 651 | 4 740 | 3 883 | 2 180 | 5 004 | 2 713 | 1 555 | 2 072 | 2 260 | 1 837 | 1 641 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 344 | 5 425 | 6 183 | 4 570 | 6 866 | 5 558 | 8 183 | 6 716 | 9 538 | 6 828 | 5 262 | 6 000 | 5 968 | 5 278 | 5 105 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −3,9 % | 2,5 % | 3,7 % | −8,6 % | 4,8 % | 9,4 % | 5,2 % | 3,3 % | 8,2 % | 5,3 % | 1,3 % | 6,5 % | 0,7 % | 3,4 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | −4,4 % | 2,1 % | 3,6 % | −8,6 % | 4,2 % | 7,5 % | 6,2 % | 3,3 % | 6,7 % | 5,3 % | 1,6 % | 5,4 % | 2,5 % | 2,8 % | 1,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 1,55 | 1,22 | 0,92 | 1,11 | 1,05 | 1,94 | 2,23 | 1,55 | 2,16 | 2,47 | 2,22 | 1,99 | 2,54 | 2,71 |
| Gjeldsgrad | 7,44 | 3,03 | 5,51 | 24,95 | 4,65 | 5,79 | 0,9 | 0,48 | 1,1 | 0,66 | 0,42 | 0,53 | 0,61 | 0,53 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | −161,7 % | 29,5 % | 81,5 % | −859,8 % | 57,5 % | 141,4 % | 22,5 % | 9,5 % | 35,7 % | 20,8 % | 4,9 % | 15,8 % | 7,2 % | 8,1 % | 4,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 1 % | −14,2 % | 23,3 % | 5,9 % | 7,9 % | −1,3 % | 19,8 % | −45,4 % | 48,6 % | 45 % | −3,6 % | 5,6 % | 11,8 % | −6,8 % | – |
| Arbeidskapital | 1 mill kr | 1,8 mill kr | 1 mill kr | −329 823 kr | 638 951 kr | 234 771 kr | 3,7 mill kr | 2,7 mill kr | 2,7 mill kr | 3,1 mill kr | 2,3 mill kr | 2,5 mill kr | 2,2 mill kr | 2,8 mill kr | 2,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Takarbeid · SUNNDALSØRA | 15 ans. |
Selger du til selskaper som JON L SÆTER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.