JARO AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 111 249 826 NOK |
| 2012 | 84 814 244 NOK |
| 2013 | 103 305 128 NOK |
| 2014 | 160 292 172 NOK |
| 2015 | 96 885 878 NOK |
| 2016 | 178 774 177 NOK |
| 2017 | 162 383 012 NOK |
| 2018 | 216 088 705 NOK |
| 2019 | 185 001 702 NOK |
| 2020 | 186 870 193 NOK |
| 2021 | 273 361 510 NOK |
| 2022 | 257 687 231 NOK |
| 2023 | 292 536 791 NOK |
| 2024 | 254 248 450 NOK |
| 2025 | 284 064 276 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Handel, produksjon, servicevirksomhet og annet som naturlig hører inn under foranstående, herunder å eie eller deleie andre selskaper.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 284 064 | 254 248 | 292 537 | 257 687 | 273 362 | 186 870 | 185 002 | 216 089 | 162 383 | 178 774 | 96 886 | 160 292 | 103 305 | 84 814 | 111 250 |
| Sum kostnader | 262 141 | 233 241 | 266 824 | 235 301 | 256 498 | 172 105 | 165 492 | 188 278 | 143 517 | 163 019 | 92 558 | 135 524 | 92 289 | 74 405 | 98 095 |
| Driftsresultat | 21 923 | 21 008 | 25 712 | 22 386 | 16 864 | 14 765 | 19 510 | 27 811 | 18 866 | 15 755 | 4 328 | 24 768 | 11 016 | 10 409 | 13 155 |
| Sum finansinntekter | 1 254 | 2 449 | −1 739 | 297 | 107 | 159 | 45 | 67 | 93 | 179 | 433 | 683 | 631 | 1 385 | – |
| Sum finanskostnader | 2 674 | 2 571 | 2 024 | 1 196 | 898 | 918 | 1 124 | 1 107 | 1 994 | 1 134 | 1 128 | 615 | 682 | 602 | – |
| Netto finans | −1 420 | −123 | −3 763 | −899 | −791 | −759 | −1 079 | −1 040 | −1 901 | −955 | −695 | 67 | −51 | 783 | −109 |
| Resultat før skattekostnad | 20 504 | 20 885 | 21 949 | 21 487 | 16 073 | 14 006 | 18 431 | 26 771 | 16 965 | 14 800 | 3 633 | 24 835 | 10 965 | 11 192 | 13 046 |
| Årsresultat | 15 819 | 16 356 | 17 084 | 16 658 | 12 530 | 10 789 | 14 304 | 20 886 | 12 958 | 11 390 | 2 996 | 18 237 | 8 034 | 7 967 | 9 394 |
| Totalresultat | 15 819 | 16 356 | 17 084 | 16 658 | 12 530 | 10 789 | 14 304 | 20 886 | 12 958 | 11 390 | 2 996 | 18 237 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 15 819 | 16 356 | 17 084 | 16 658 | 12 530 | 10 789 | 14 304 | 20 886 | 12 958 | 11 390 | 2 996 | 18 237 | 8 034 | 7 967 | 9 394 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 77 900 | 73 230 | 68 770 | 67 853 | 69 211 | 60 252 | 64 649 | 64 813 | 50 288 | 50 054 | 47 660 | 30 701 | 33 160 | 33 662 | 31 110 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 18 297 | 19 120 | 18 261 | 178 | 178 | 178 | 178 | 178 | 178 | 1 118 | 1 118 | 228 | 208 | 88 | 88 |
| Sum anleggsmidler | 96 198 | 92 350 | 87 031 | 68 030 | 69 389 | 60 430 | 64 826 | 64 991 | 50 465 | 51 171 | 48 778 | 30 929 | 33 368 | 33 749 | 31 198 |
| Sum fordringer | 92 315 | 30 883 | 41 696 | 62 380 | 38 086 | 34 610 | 21 959 | 36 605 | 40 290 | 36 339 | 14 877 | 25 396 | 15 257 | 12 146 | 13 549 |
| Sum omløpsmidler | 134 641 | 118 404 | 91 868 | 113 256 | 68 402 | 79 302 | 67 794 | 82 459 | 83 137 | 66 375 | 42 015 | 69 307 | 60 711 | 52 543 | 57 038 |
| Sum eiendeler | 230 839 | 210 754 | 178 899 | 181 286 | 137 790 | 139 732 | 132 620 | 147 450 | 133 603 | 117 546 | 90 793 | 100 236 | 94 079 | 86 292 | 88 236 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 6 250 | 6 250 |
| Sum opptjent egenkapital | 87 965 | 86 146 | 77 291 | 67 937 | 59 280 | 51 135 | 55 346 | 49 792 | 43 905 | 41 572 | 39 558 | 38 359 | 30 296 | 30 074 | 28 982 |
| Sum egenkapital | 94 215 | 92 396 | 83 541 | 74 187 | 65 530 | 57 385 | 61 596 | 56 042 | 50 155 | 47 822 | 45 808 | 44 609 | 36 546 | 36 324 | 35 232 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 10 515 | 6 925 | 5 523 | 9 523 | 11 894 | 9 177 | 6 642 | 6 812 | 7 191 | 8 002 | 4 592 | 4 583 | 7 043 | 5 384 | 5 607 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 44 843 | 45 000 | 38 163 | 0 | 0 | 26 425 | 29 750 | 33 075 | 25 596 | 28 782 | 25 257 | 13 160 | 16 573 | 19 311 | 23 124 |
| Sum langsiktig gjeld | 55 358 | 51 925 | 43 685 | 35 098 | 40 769 | 35 602 | 36 392 | 39 887 | 32 787 | 36 785 | 29 849 | 17 743 | 23 616 | 24 695 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 81 266 | 66 434 | 51 673 | 72 002 | 31 492 | 46 745 | 34 632 | 51 521 | 50 661 | 32 939 | 15 136 | 37 884 | 33 918 | 25 273 | 24 273 |
| Sum gjeld | 136 624 | 118 358 | 95 358 | 107 099 | 72 261 | 82 347 | 71 025 | 91 409 | 83 447 | 69 724 | 44 985 | 55 627 | 57 533 | 49 968 | 53 004 |
| Sum egenkapital og gjeld | 230 839 | 210 754 | 178 899 | 181 286 | 137 790 | 139 732 | 132 620 | 147 450 | 133 603 | 117 546 | 90 793 | 100 236 | 94 079 | 86 292 | 88 236 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 49 402 | 12 254 | 30 810 | 12 459 | 12 064 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −10 477 | −17 821 | −4 703 | −14 998 | −1 434 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −1 147 | 4 588 | −7 685 | −12 550 | −12 075 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 37 778 | −979 | 18 422 | −15 089 | −1 445 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 75 911 | 38 133 | 39 111 | 20 691 | 35 780 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,7 % | 8,3 % | 8,8 % | 8,7 % | 6,2 % | 7,9 % | 10,5 % | 12,9 % | 11,6 % | 8,8 % | 4,5 % | 15,5 % | 10,7 % | 12,3 % | 11,8 % |
| Resultatmargin | 5,6 % | 6,4 % | 5,8 % | 6,5 % | 4,6 % | 5,8 % | 7,7 % | 9,7 % | 8 % | 6,4 % | 3,1 % | 11,4 % | 7,8 % | 9,4 % | 8,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,66 | 1,78 | 1,78 | 1,57 | 2,17 | 1,7 | 1,96 | 1,6 | 1,64 | 2,02 | 2,78 | 1,83 | 1,79 | 2,08 | 2,35 |
| Gjeldsgrad | 1,45 | 1,28 | 1,14 | 1,44 | 1,1 | 1,44 | 1,15 | 1,63 | 1,66 | 1,46 | 0,98 | 1,25 | 1,57 | 1,38 | 1,5 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,8 % | 17,7 % | 20,5 % | 22,5 % | 19,1 % | 18,8 % | 23,2 % | 37,3 % | 25,8 % | 23,8 % | 6,5 % | 40,9 % | 22 % | 21,9 % | 26,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 11,7 % | −13,1 % | 13,5 % | −5,7 % | 46,3 % | 1 % | −14,4 % | 33,1 % | −9,2 % | 84,5 % | −39,6 % | 55,2 % | 21,8 % | −23,8 % | – |
| Arbeidskapital | 53,4 mill kr | 52 mill kr | 40,2 mill kr | 41,3 mill kr | 36,9 mill kr | 32,6 mill kr | 33,2 mill kr | 30,9 mill kr | 32,5 mill kr | 33,4 mill kr | 26,9 mill kr | 31,4 mill kr | 26,8 mill kr | 27,3 mill kr | 32,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (3)
Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet · ALTA | 115 ans. |
Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet · KJØPSVIK | 9 ans. |
Produksjon av betongprodukter for bygge- og anleggsvirksomhet · TROMSØ |
Selger du til selskaper som JARO AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.