ISHAVSKRAFT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 1 265 883 000 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | 1 078 217 000 NOK |
| 2016 | 1 255 501 000 NOK |
| 2017 | 1 543 853 000 NOK |
| 2018 | 2 267 697 000 NOK |
| 2019 | 2 437 424 000 NOK |
| 2020 | 1 107 431 000 NOK |
| 2021 | 3 554 265 000 NOK |
| 2022 | 6 067 844 000 NOK |
| 2023 | 4 110 320 000 NOK |
| 2024 | 3 170 557 000 NOK |
| 2025 | 3 125 236 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Handel med energi og annen virksomhet som naturlig hører med, herunder deltakelse i andre selskaper. Selskapets virksomhet skal være basert på forretningsmessige prinsipper og lønnsomhet. Avtaler mellom selskapet og aksjeeiere/nærstående av aksjeeiere i henhold til aksjeloven § 1-5 skal inngås på armlengdes avstand.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 125 236 | 3 170 557 | 4 110 320 | 6 067 844 | 3 554 265 | 1 107 431 | 2 437 424 | 2 267 697 | 1 543 853 | 1 255 501 | 1 078 217 | 1 265 883 |
| Sum kostnader | 3 045 932 | 3 095 598 | 3 956 260 | 5 984 144 | 3 468 332 | 993 033 | 2 340 855 | 2 210 966 | 1 479 898 | 1 197 679 | 1 032 735 | 1 238 529 |
| Driftsresultat | 79 304 | 74 959 | 154 060 | 83 699 | 85 933 | 114 398 | 96 569 | 56 731 | 63 955 | 57 821 | 45 482 | 27 354 |
| Sum finansinntekter | 8 469 | 10 751 | 18 385 | 9 654 | – | 3 372 | 7 440 | 4 027 | 11 417 | 2 527 | 4 136 | 3 005 |
| Sum finanskostnader | 16 403 | 24 958 | 36 471 | 16 405 | 3 776 | 459 | 3 604 | 7 983 | 11 053 | 1 850 | 59 | 44 |
| Netto finans | −7 934 | – | – | – | – | – | 3 836 | −3 956 | 364 | 677 | 4 077 | 2 961 |
| Resultat før skattekostnad | 71 370 | 60 753 | 135 974 | 76 949 | 77 979 | 113 180 | 100 405 | 52 774 | 64 318 | 58 499 | 49 559 | 30 315 |
| Årsresultat | 55 136 | 46 725 | 104 830 | 57 834 | 56 572 | 85 733 | 76 219 | 38 405 | 46 618 | 41 515 | 33 560 | 19 126 |
| Sum overføringer og disponeringer | 55 136 | – | – | – | – | – | 76 219 | 38 405 | 46 618 | 41 515 | 33 560 | 19 127 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 7 846 | 9 423 | 12 244 | 20 413 | 28 794 | 40 797 | 38 029 | 48 466 | 56 573 | 66 900 | 78 047 | 96 124 |
| Sum varige driftsmidler | 29 074 | 19 607 | 15 487 | 2 247 | 1 112 | 220 | 238 | 438 | 844 | 1 614 | 1 662 | 2 866 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 356 | 587 | 622 | 606 | 606 | 28 140 | 704 | 3 411 | 6 687 | 10 691 | 80 497 | 3 705 |
| Sum anleggsmidler | 37 276 | 29 617 | 28 352 | 23 265 | 30 512 | 69 157 | 38 971 | 52 315 | 64 104 | 79 206 | 160 206 | 102 695 |
| Sum fordringer | 1 132 724 | – | – | – | – | – | 477 755 | 468 180 | 349 555 | 342 072 | 155 079 | 191 967 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | – | – | 382 607 | 134 631 | 301 026 | 318 286 | – | – |
| Sum omløpsmidler | 1 139 400 | 1 024 645 | 1 366 757 | 2 226 885 | 1 265 873 | 461 084 | 886 191 | 940 735 | 698 236 | 774 593 | 262 566 | 290 073 |
| Sum eiendeler | 1 176 676 | 1 054 262 | 1 395 110 | 2 250 151 | 1 296 385 | 530 241 | 925 162 | 993 050 | 762 340 | 853 798 | 422 772 | 392 768 |
| Sum innskutt egenkapital | 96 516 | – | – | – | – | – | 29 000 | 29 000 | 29 000 | 29 000 | 29 000 | 29 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 255 662 | – | – | – | – | – | 204 549 | 198 775 | 216 164 | 220 735 | 227 715 | 201 636 |
| Sum egenkapital | 352 178 | 352 329 | 354 685 | 249 854 | 192 020 | 207 049 | 233 549 | 227 775 | 245 164 | 249 735 | 256 715 | 230 636 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 196 | – | – | – | – | – | 3 292 | – | 1 271 | – | 0 | 2 874 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 196 | 556 | 371 | 367 | 296 | 0 | 3 292 | 0 | 1 271 | 0 | 0 | 2 874 |
| Sum kortsiktig gjeld | 823 301 | 701 377 | 1 040 054 | 1 999 929 | 1 104 069 | 323 191 | 688 320 | 765 275 | 515 904 | 604 063 | 166 057 | 159 258 |
| Sum gjeld | 824 498 | 701 933 | 1 040 425 | 2 000 296 | 1 104 365 | 323 191 | 691 613 | 765 275 | 517 176 | 604 063 | 166 057 | 162 132 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 176 676 | 1 054 262 | 1 395 110 | 2 250 151 | 1 296 385 | 530 241 | 925 162 | 993 050 | 762 340 | 853 798 | 422 772 | 392 768 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 113 206 | −491 766 | 535 177 | −203 117 | 191 554 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −6 700 | −14 155 | −5 295 | −475 | −23 530 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −106 071 | 459 236 | −147 336 | 211 650 | −166 385 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 435 | −46 685 | 382 546 | 8 058 | 1 639 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 4 410 | 3 975 | 418 072 | 35 526 | 27 468 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,5 % | 2,4 % | 3,8 % | 1,4 % | 2,4 % | 10,3 % | 4 % | 2,5 % | 4,1 % | 4,6 % | 4,2 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | 1,5 % | 2,6 % | 1 % | 1,6 % | 7,7 % | 3,1 % | 1,7 % | 3 % | 3,3 % | 3,1 % | 1,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 1,46 | 1,31 | 1,11 | 1,15 | 1,43 | 1,29 | 1,23 | 1,35 | 1,28 | 1,58 | 1,82 |
| Gjeldsgrad | 2,34 | 1,99 | 2,93 | 8,01 | 5,75 | 1,56 | 2,96 | 3,36 | 2,11 | 2,42 | 0,65 | 0,7 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,7 % | 13,3 % | 29,6 % | 23,2 % | 29,5 % | 41,4 % | 32,6 % | 16,9 % | 19 % | 16,6 % | 13,1 % | 8,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −1,4 % | −22,9 % | −32,3 % | 70,7 % | 220,9 % | −54,6 % | 7,5 % | 46,9 % | 23 % | 16,4 % | – | – |
| Arbeidskapital | 316,1 mill kr | 323,3 mill kr | 326,7 mill kr | 227 mill kr | 161,8 mill kr | 137,9 mill kr | 197,9 mill kr | 175,5 mill kr | 182,3 mill kr | 170,5 mill kr | 96,5 mill kr | 130,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (2)
Handel med elektrisitet · ALTA | 36 ans. |
Handel med elektrisitet · TOMASJORD | 54 ans. |
Selger du til selskaper som ISHAVSKRAFT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.