J. S. ØSTERÅS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | Ikke tilgjengelig |
| 2012 | 56 250 NOK |
| 2013 | 400 740 NOK |
| 2014 | 482 025 NOK |
| 2015 | 503 611 NOK |
| 2016 | 514 424 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 586 921 NOK |
| 2019 | 527 000 NOK |
| 2020 | 607 302 NOK |
| 2021 | 621 272 NOK |
| 2022 | 634 700 NOK |
| 2023 | 664 805 NOK |
| 2024 | 716 900 NOK |
| 2025 | 1 010 941 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Drive med tjenester opp mot jakt, jaktguiding, hundebruk, trening av hunder til jaktbruk, skogspleie i jaktsammenheng, foref. arbeid i sammeneheng med jakt.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2012, 2011 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 011 | 717 | 665 | 635 | 621 | 607 | 527 | 587 | 514 | 504 | 482 | 401 | 56 | – |
| Sum kostnader | 573 | 588 | 460 | 504 | 447 | 404 | 414 | 436 | 437 | 421 | 469 | 426 | 45 | 10 |
| Driftsresultat | 438 | 129 | 204 | 130 | 174 | 203 | 113 | 151 | 77 | 83 | 13 | −25 | 11 | −10 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | – | – | – | 1 | 0 | – | – | 0 | 0 | – | 0 | – |
| Netto finans | 0 | −0 | 0 | 0 | – | −0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −0 | 0 | −0 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 438 | 128 | 204 | 130 | 174 | 202 | 114 | 152 | 77 | 83 | 13 | −25 | 11 | −9 |
| Årsresultat | 342 | 100 | 159 | 102 | 136 | 158 | 89 | 118 | 65 | 83 | 13 | −25 | 11 | −9 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 100 | 159 | 102 | 136 | 158 | 89 | 118 | 65 | 83 | 13 | −25 | 11 | −9 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 249 | 311 | 233 | 62 | 75 | 43 | 50 | 59 | 11 | 15 | – | 4 | 8 | 11 |
| Sum anleggsmidler | 249 | 311 | 233 | 62 | 75 | 43 | 50 | 59 | 11 | 15 | 0 | 4 | 8 | 11 |
| Sum fordringer | 39 | 64 | – | – | 63 | 63 | 63 | 53 | 53 | 0 | 53 | 106 | 11 | 7 |
| Sum omløpsmidler | 1 302 | 840 | 760 | 810 | 774 | 662 | 477 | 368 | 260 | 182 | 126 | 116 | 55 | 22 |
| Sum eiendeler | 1 550 | 1 151 | 992 | 872 | 849 | 705 | 527 | 426 | 272 | 196 | 126 | 120 | 62 | 33 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 214 | 872 | 772 | 612 | 511 | 475 | 317 | 228 | 80 | 15 | −68 | −81 | −57 | −68 |
| Sum egenkapital | 1 314 | 972 | 872 | 712 | 611 | 575 | 417 | 328 | 180 | 115 | 32 | 19 | 43 | 32 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 | 9 | 6 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 9 | 6 | 3 | 3 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 233 | 170 | 115 | 157 | 236 | 128 | 109 | 97 | 92 | 82 | 95 | 102 | 19 | 1 |
| Sum gjeld | 236 | 179 | 121 | 160 | 239 | 130 | 110 | 98 | 92 | 82 | 95 | 102 | 19 | 1 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 550 | 1 151 | 992 | 872 | 849 | 705 | 527 | 426 | 272 | 196 | 126 | 120 | 62 | 33 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 43,4 % | 18 % | 30,7 % | 20,5 % | 28 % | 33,4 % | 21,5 % | 25,8 % | 15 % | 16,4 % | 2,8 % | −6,2 % | 19,7 % | – |
| Resultatmargin | 33,8 % | 14 % | 24 % | 16 % | 21,8 % | 26 % | 16,8 % | 20,1 % | 12,6 % | 16,5 % | 2,8 % | −6,2 % | 19,3 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 5,58 | 4,93 | 6,63 | 5,16 | 3,29 | 5,18 | 4,4 | 3,8 | 2,83 | 2,23 | 1,34 | 1,15 | 2,87 | 31,39 |
| Gjeldsgrad | 0,18 | 0,18 | 0,14 | 0,22 | 0,39 | 0,23 | 0,26 | 0,3 | 0,51 | 0,71 | 2,96 | 5,43 | 0,44 | 0,02 |
| Egenkapitalrentabilitet | 26 % | 10,3 % | 18,3 % | 14,3 % | 22,2 % | 27,5 % | 21,3 % | 35,9 % | 36,1 % | 72,2 % | 41,5 % | −132 % | 25 % | −29,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 41 % | 7,8 % | 4,7 % | 2,2 % | 2,3 % | 15,2 % | −10,2 % | – | 2,1 % | 4,5 % | 20,3 % | 612,4 % | – | – |
| Arbeidskapital | 1,1 mill kr | 669 892 kr | 645 365 kr | 653 450 kr | 538 349 kr | 534 057 kr | 368 631 kr | 270 922 kr | 168 267 kr | 100 178 kr | 31 938 kr | 14 883 kr | 35 740 kr | 21 092 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Jakt, fangst, viltstell og tilknyttede tjenester · SPARBU |
Selger du til selskaper som J. S. ØSTERÅS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.