IVO AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 4 085 684 NOK |
| 2012 | 3 977 427 NOK |
| 2013 | 3 997 576 NOK |
| 2014 | 2 059 308 NOK |
| 2015 | 1 765 834 NOK |
| 2016 | 1 957 193 NOK |
| 2017 | 1 885 984 NOK |
| 2018 | 1 913 062 NOK |
| 2019 | 1 660 297 NOK |
| 2020 | 1 409 800 NOK |
| 2021 | 1 525 343 NOK |
| 2022 | 1 657 588 NOK |
| 2023 | 1 605 870 NOK |
| 2024 | 1 468 496 NOK |
| 2025 | 1 159 400 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Kioskdrift og skipshandel og hva som står i forbindelse med dette. Herunder å delta i andre forretninger.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 159 | 1 468 | 1 606 | 1 658 | 1 525 | 1 410 | 1 660 | 1 913 | 1 886 | 1 957 | 1 766 | 2 059 | 3 998 | 3 977 | 4 086 |
| Sum kostnader | 1 044 | 1 421 | 1 464 | 1 605 | 1 503 | 1 567 | 1 651 | 1 833 | 1 703 | 1 789 | 1 924 | 2 214 | 3 803 | 3 903 | 4 337 |
| Driftsresultat | 115 | 48 | 141 | 52 | 22 | −157 | 9 | 80 | 183 | 168 | −159 | −155 | 195 | 74 | −251 |
| Sum finansinntekter | – | 0 | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 |
| Sum finanskostnader | 64 | 61 | 59 | 29 | 7 | 7 | 4 | 3 | 8 | 22 | 30 | 37 | 34 | 47 | 45 |
| Netto finans | −64 | −61 | −59 | −29 | −7 | −7 | −4 | −3 | −8 | −22 | −30 | −36 | −32 | −45 | −43 |
| Resultat før skattekostnad | 51 | −13 | 82 | 23 | 16 | −163 | 6 | 77 | 175 | 146 | −188 | −191 | 163 | 29 | −294 |
| Årsresultat | 51 | −13 | 82 | 23 | 16 | −163 | 6 | 57 | 131 | 124 | −188 | −153 | 118 | 29 | −221 |
| Sum overføringer og disponeringer | 51 | −13 | 82 | 23 | 16 | −163 | 6 | 57 | 131 | 124 | −188 | −153 | −118 | −29 | 221 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 358 | 459 | 561 | 473 | – | 28 | 58 | 57 | 90 | 133 | 215 | 314 | 289 | 392 | 490 |
| Sum anleggsmidler | 358 | 459 | 561 | 473 | 0 | 28 | 58 | 57 | 90 | 133 | 215 | 314 | 289 | 392 | 490 |
| Sum fordringer | 228 | 165 | 274 | 225 | 155 | 197 | 208 | 298 | 314 | 306 | 171 | 376 | 292 | 474 | 648 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 249 | 183 | 311 | 270 | 202 | 228 | 279 | 392 | 401 | 352 | 205 | 412 | 444 | 475 | 649 |
| Sum eiendeler | 607 | 642 | 872 | 743 | 202 | 256 | 338 | 449 | 491 | 485 | 420 | 726 | 733 | 867 | 1 139 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 13 | −38 | −25 | −107 | −130 | −145 | 18 | 12 | 24 | −58 | −182 | 6 | 159 | 41 | 12 |
| Sum egenkapital | 113 | 62 | 75 | −7 | −30 | −45 | 118 | 112 | 124 | 42 | −82 | 106 | 259 | 141 | 112 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 38 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 87 | 249 | 412 | 407 | – | – | – | – | 15 | 102 | 190 | 277 | 162 | 271 | 379 |
| Sum langsiktig gjeld | 87 | 249 | 412 | 407 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 | 102 | 190 | 277 | 200 | 271 | 379 |
| Sum kortsiktig gjeld | 407 | 331 | 385 | 343 | 232 | 301 | 220 | 337 | 352 | 340 | 312 | 343 | 273 | 455 | 648 |
| Sum gjeld | 494 | 580 | 797 | 750 | 232 | 301 | 220 | 337 | 367 | 443 | 501 | 620 | 473 | 726 | 1 027 |
| Sum egenkapital og gjeld | 607 | 642 | 872 | 743 | 202 | 256 | 338 | 449 | 491 | 485 | 420 | 726 | 733 | 867 | 1 139 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,9 % | 3,2 % | 8,8 % | 3,2 % | 1,5 % | −11,1 % | 0,6 % | 4,2 % | 9,7 % | 8,6 % | −9 % | −7,5 % | 4,9 % | 1,9 % | −6,2 % |
| Resultatmargin | 4,4 % | −0,9 % | 5,1 % | 1,4 % | 1 % | −11,6 % | 0,3 % | 3 % | 7 % | 6,4 % | −10,7 % | −7,4 % | 3 % | 0,7 % | −5,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,61 | 0,55 | 0,81 | 0,79 | 0,87 | 0,76 | 1,27 | 1,16 | 1,14 | 1,03 | 0,66 | 1,2 | 1,63 | 1,04 | 1 |
| Gjeldsgrad | 4,39 | 9,36 | 10,59 | – | – | – | 1,86 | 3 | 2,97 | 10,42 | – | 5,82 | 1,82 | 5,15 | 9,15 |
| Egenkapitalrentabilitet | 45 % | −21,4 % | 109,2 % | −329,6 % | −53,1 % | 359,9 % | 4,8 % | 50,4 % | 106,1 % | 292,5 % | 230,3 % | −143,7 % | 45,6 % | 20,5 % | −197,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −21 % | −8,6 % | −3,1 % | 8,7 % | 8,2 % | −15,1 % | −13,2 % | 1,4 % | −3,6 % | 10,8 % | −14,3 % | −48,5 % | 0,5 % | −2,6 % | – |
| Arbeidskapital | −157 876 kr | −147 687 kr | −73 201 kr | −73 309 kr | −29 649 kr | −73 234 kr | 59 834 kr | 55 044 kr | 48 221 kr | 11 715 kr | −107 333 kr | 69 194 kr | 170 931 kr | 19 339 kr | 1 124 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Formidlingstjenester tilknyttet detaljhandel med bredt vareutvalg · SANDNESSJØEN |
Selger du til selskaper som IVO AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.