MERSALG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 74 933 796 NOK |
| 2012 | 89 242 056 NOK |
| 2013 | 94 318 283 NOK |
| 2014 | 100 273 665 NOK |
| 2015 | 95 147 540 NOK |
| 2016 | 101 947 918 NOK |
| 2017 | 110 000 216 NOK |
| 2018 | 121 135 699 NOK |
| 2019 | 91 237 243 NOK |
| 2020 | 86 272 226 NOK |
| 2021 | 102 886 534 NOK |
| 2022 | 114 286 312 NOK |
| 2023 | 117 540 610 NOK |
| 2024 | 118 258 193 NOK |
| 2025 | 127 719 092 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Handels- og salgsvirksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 127 719 | 118 258 | 117 541 | 114 286 | 102 887 | 86 272 | 91 237 | 121 136 | 110 000 | 101 948 | 95 148 | 100 274 | 94 318 | 89 242 | 74 934 |
| Sum kostnader | 115 611 | 107 621 | 106 413 | 101 037 | 88 852 | 76 993 | 79 279 | 109 587 | 99 211 | 96 704 | 87 302 | 93 174 | 87 270 | 84 390 | 72 993 |
| Driftsresultat | 12 108 | 10 638 | 11 128 | 13 250 | 14 035 | 9 280 | 11 959 | 11 549 | 10 789 | 5 244 | 7 845 | 7 100 | 7 048 | 4 852 | 1 941 |
| Sum finansinntekter | 1 252 | 1 193 | 863 | 328 | 106 | 298 | 354 | 261 | 175 | 188 | 348 | 486 | 479 | 338 | 259 |
| Sum finanskostnader | 56 | 32 | 40 | 37 | 19 | 3 | 5 | 5 | 1 | 6 | 1 | 5 | 7 | 3 | 15 |
| Netto finans | 1 196 | – | – | – | – | – | 349 | 256 | 174 | 182 | 347 | 481 | 472 | 336 | 244 |
| Resultat før skattekostnad | 13 305 | 11 799 | 11 951 | 13 541 | 14 122 | 9 574 | 12 308 | 11 805 | 10 963 | 5 425 | 8 193 | 7 581 | 7 520 | 5 188 | 2 185 |
| Årsresultat | 10 373 | 9 196 | 9 312 | 10 554 | 10 990 | 7 462 | 9 554 | 9 004 | 8 256 | 4 018 | 5 792 | 5 344 | 5 247 | 3 559 | 1 443 |
| Totalresultat | 10 373 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 5 344 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 10 373 | – | – | – | – | – | 9 554 | 9 004 | 8 256 | 4 018 | 5 792 | 5 344 | 5 247 | 3 559 | 1 443 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 39 | 55 | 144 | 189 | 164 | 162 | 87 | 141 | 231 | 94 | 64 | 42 | 63 | 33 | 8 |
| Sum varige driftsmidler | 404 | 43 | 164 | 284 | 404 | 525 | 687 | 735 | 832 | 913 | 1 122 | 1 378 | 886 | 1 140 | 1 744 |
| Sum anleggsmidler | 443 | 98 | 308 | 473 | 568 | 687 | 774 | 876 | 1 063 | 1 007 | 1 186 | 1 420 | 949 | 1 172 | 1 752 |
| Sum fordringer | 41 135 | – | – | – | – | – | 17 712 | 22 947 | 11 802 | 9 276 | 15 104 | 13 763 | 8 652 | 11 392 | 11 497 |
| Sum omløpsmidler | 44 370 | 41 029 | 38 226 | 44 320 | 39 537 | 38 706 | 30 334 | 35 313 | 35 192 | 29 850 | 30 747 | 30 640 | 28 168 | 26 467 | 22 532 |
| Sum eiendeler | 44 813 | 41 127 | 38 533 | 44 793 | 40 105 | 39 392 | 31 108 | 36 189 | 36 255 | 30 857 | 31 933 | 32 061 | 29 117 | 27 640 | 24 284 |
| Sum innskutt egenkapital | 300 | – | – | – | – | – | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
| Sum opptjent egenkapital | 19 807 | – | – | – | – | – | 15 100 | 10 047 | 1 042 | 2 786 | 2 994 | 2 555 | 2 612 | 2 465 | 2 129 |
| Sum egenkapital | 20 107 | 18 734 | 15 938 | 22 626 | 18 172 | 22 862 | 15 400 | 10 347 | 1 342 | 3 086 | 3 294 | 2 855 | 2 912 | 2 765 | 2 429 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | 11 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 11 |
| Sum kortsiktig gjeld | 24 706 | 22 393 | 22 595 | 22 167 | 21 933 | 16 530 | 15 707 | 25 843 | 34 913 | 27 771 | 28 639 | 29 205 | 26 205 | 24 874 | 21 843 |
| Sum gjeld | 24 706 | 22 393 | 22 595 | 22 167 | 21 933 | 16 530 | 15 707 | 25 843 | 34 913 | 27 771 | 28 639 | 29 205 | 26 205 | 24 875 | 21 855 |
| Sum egenkapital og gjeld | 44 813 | 41 127 | 38 533 | 44 793 | 40 105 | 39 392 | 31 108 | 36 189 | 36 255 | 30 857 | 31 933 | 32 061 | 29 117 | 27 640 | 24 284 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 9 495 | 12 386 | 29 867 | 4 114 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | 0 | 0 | 0 | −71 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | −16 000 | −6 100 | −15 680 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | −6 505 | 6 286 | 14 187 | 4 043 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 30 633 | 37 138 | 30 852 | 16 665 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,5 % | 9 % | 9,5 % | 11,6 % | 13,6 % | 10,8 % | 13,1 % | 9,5 % | 9,8 % | 5,1 % | 8,3 % | 7,1 % | 7,5 % | 5,4 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 8,1 % | 7,8 % | 7,9 % | 9,2 % | 10,7 % | 8,6 % | 10,5 % | 7,4 % | 7,5 % | 3,9 % | 6,1 % | 5,3 % | 5,6 % | 4 % | 1,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 1,83 | 1,69 | 2 | 1,8 | 2,34 | 1,93 | 1,37 | 1,01 | 1,07 | 1,07 | 1,05 | 1,07 | 1,06 | 1,03 |
| Gjeldsgrad | 1,23 | 1,2 | 1,42 | 0,98 | 1,21 | 0,72 | 1,02 | 2,5 | 26,01 | 9 | 8,69 | 10,23 | 9 | 9 | 9 |
| Egenkapitalrentabilitet | 51,6 % | 49,1 % | 58,4 % | 46,6 % | 60,5 % | 32,6 % | 62 % | 87 % | 615 % | 130,2 % | 175,9 % | 187,1 % | 180,2 % | 128,7 % | 59,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8 % | 0,6 % | 2,8 % | 11,1 % | 19,3 % | −5,4 % | −24,7 % | 10,1 % | 7,9 % | 7,1 % | −5,1 % | 6,3 % | 5,7 % | 19,1 % | – |
| Arbeidskapital | 19,7 mill kr | 18,6 mill kr | 15,6 mill kr | 22,2 mill kr | 17,6 mill kr | 22,2 mill kr | 14,6 mill kr | 9,5 mill kr | 279 468 kr | 2,1 mill kr | 2,1 mill kr | 1,4 mill kr | 2 mill kr | 1,6 mill kr | 688 720 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (2)
Formidlingstjenester tilknyttet detaljhandel med bredt vareutvalg · HOMMELVIK | |
Formidlingstjenester tilknyttet detaljhandel med bredt vareutvalg · TRONDHEIM | 174 ans. |
Selger du til selskaper som MERSALG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.