INNVIK FRUKTLAGER SA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 27 910 961 NOK |
| 2012 | 31 511 011 NOK |
| 2013 | 29 779 799 NOK |
| 2014 | 38 800 603 NOK |
| 2015 | 37 714 055 NOK |
| 2016 | 45 507 676 NOK |
| 2017 | 43 646 978 NOK |
| 2018 | 49 822 513 NOK |
| 2019 | 55 796 903 NOK |
| 2020 | 48 630 135 NOK |
| 2021 | 56 192 320 NOK |
| 2022 | 42 257 659 NOK |
| 2023 | 57 279 095 NOK |
| 2024 | 55 821 124 NOK |
| 2025 | 42 999 424 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller11
Formål
På ein mest muleg effektiv måte ta hand om og omsetje hagebruksvarer produsert i Nordfjord og deler av Sunnmøre. Selskapet skal lagre og vidareforedle produkta på slik måte at medlemane får best muleg pris på leverte produkt, samt skaffe produsentane emballasje, plantevernmidlar og andre innsatsmidlar til produksjonen til rimelegast muleg kostnad. Produsentar som ikkje er medlemer kan og få levere produkt gjennom selskapet dersom det ikkje er overproduksjon av det aktuelle produktet. Desse skal ha eit trekk på oppgjerdsprisen som blir bestemt av styret, go har ikkje rett til evt. etterbetalin…
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 42 999 | 55 821 | 57 279 | 42 258 | 56 192 | 48 630 | 55 797 | 49 823 | 43 647 | 45 508 | 37 714 | 38 801 | 29 780 | 31 511 | 27 911 |
| Sum kostnader | 42 169 | 55 987 | 56 083 | 42 005 | 55 144 | 48 028 | 54 973 | 49 621 | 42 801 | 44 753 | 37 010 | 38 063 | 30 099 | 31 103 | 27 099 |
| Driftsresultat | 831 | −166 | 1 196 | 253 | 1 048 | 602 | 824 | 202 | 846 | 755 | 704 | 738 | −319 | 408 | 812 |
| Sum finansinntekter | 17 | 5 | 12 | 12 | 4 | 35 | 17 | 23 | 44 | 69 | 83 | 143 | 184 | 145 | 142 |
| Sum finanskostnader | 1 068 | 444 | 929 | 297 | 222 | 245 | 466 | 428 | 359 | 322 | 323 | 386 | 441 | 380 | 327 |
| Netto finans | −1 051 | −440 | −916 | −285 | −219 | −210 | −449 | −404 | −315 | −254 | −239 | −243 | −256 | −234 | −185 |
| Resultat før skattekostnad | −221 | −606 | 280 | −33 | 829 | 392 | 375 | −203 | 531 | 501 | 465 | 495 | −575 | 174 | 627 |
| Årsresultat | −188 | −483 | 205 | −54 | 631 | 287 | 273 | −191 | 372 | 354 | 331 | 444 | −339 | 118 | 452 |
| Sum overføringer og disponeringer | −188 | −483 | 205 | −54 | 631 | 287 | 273 | −191 | 372 | 354 | 331 | 444 | 339 | 118 | 452 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 582 | 536 | 412 | 433 | 427 | 415 | 409 | 362 | 300 | 297 | 237 | 139 | 182 | 31 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 16 777 | 23 254 | 18 583 | 4 455 | 2 737 | 2 765 | 2 807 | 3 346 | 3 832 | 4 129 | 4 587 | 4 732 | 5 124 | 5 766 | 6 129 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 41 | 41 | 41 | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 | 70 | 22 | 22 | 33 | 33 |
| Sum anleggsmidler | 17 400 | 23 831 | 19 036 | 4 910 | 3 185 | 3 201 | 3 237 | 3 729 | 4 154 | 4 448 | 4 894 | 4 893 | 5 328 | 5 829 | 6 162 |
| Sum fordringer | 2 315 | 2 557 | 3 625 | 2 995 | 2 848 | 2 548 | 1 894 | 2 478 | 4 562 | 2 571 | 3 061 | 3 294 | 2 932 | 2 378 | 3 315 |
| Sum omløpsmidler | 5 335 | 5 913 | 6 554 | 8 557 | 5 217 | 6 224 | 12 424 | 9 345 | 13 701 | 6 197 | 6 581 | 6 093 | 5 410 | 6 415 | 5 147 |
| Sum eiendeler | 22 735 | 29 744 | 25 591 | 13 467 | 8 402 | 9 426 | 15 661 | 13 075 | 17 855 | 10 645 | 11 475 | 10 986 | 10 738 | 12 244 | 11 309 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 207 | 5 207 | 5 213 | 210 | 210 | 210 | 234 | 228 | 222 | 222 | 222 | 219 | 219 | 216 | 297 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 806 | 4 994 | 5 477 | 5 272 | 5 326 | 4 695 | 4 408 | 4 135 | 4 326 | 3 954 | 3 599 | 3 268 | 2 824 | 3 163 | 3 045 |
| Sum egenkapital | 10 013 | 10 201 | 10 690 | 5 482 | 5 536 | 4 905 | 4 642 | 4 363 | 4 548 | 4 176 | 3 821 | 3 487 | 3 043 | 3 379 | 3 342 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 18 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 12 058 | 15 269 | 13 828 | 2 550 | 1 596 | 2 553 | 3 511 | 4 468 | 5 425 | 5 688 | 6 570 | 5 677 | 6 147 | 6 892 | 5 424 |
| Sum langsiktig gjeld | 12 058 | 15 269 | 13 828 | 2 550 | 1 596 | 2 553 | 3 511 | 4 468 | 5 425 | 5 688 | 6 570 | 5 677 | 6 147 | 6 892 | 5 442 |
| Sum kortsiktig gjeld | 664 | 4 274 | 1 073 | 5 436 | 1 271 | 1 968 | 7 509 | 4 244 | 7 882 | 781 | 1 084 | 1 822 | 1 547 | 1 972 | 2 525 |
| Sum gjeld | 12 722 | 19 543 | 14 901 | 7 985 | 2 867 | 4 521 | 11 019 | 8 712 | 13 307 | 6 469 | 7 654 | 7 499 | 7 695 | 8 864 | 7 967 |
| Sum egenkapital og gjeld | 22 735 | 29 744 | 25 591 | 13 467 | 8 402 | 9 426 | 15 661 | 13 075 | 17 855 | 10 645 | 11 475 | 10 986 | 10 738 | 12 244 | 11 309 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,9 % | −0,3 % | 2,1 % | 0,6 % | 1,9 % | 1,2 % | 1,5 % | 0,4 % | 1,9 % | 1,7 % | 1,9 % | 1,9 % | −1,1 % | 1,3 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | −0,4 % | −0,9 % | 0,4 % | −0,1 % | 1,1 % | 0,6 % | 0,5 % | −0,4 % | 0,9 % | 0,8 % | 0,9 % | 1,1 % | −1,1 % | 0,4 % | 1,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 8,03 | 1,38 | 6,11 | 1,57 | 4,1 | 3,16 | 1,65 | 2,2 | 1,74 | 7,93 | 6,07 | 3,34 | 3,5 | 3,25 | 2,04 |
| Gjeldsgrad | 1,27 | 1,92 | 1,39 | 1,46 | 0,52 | 0,92 | 2,37 | 2 | 2,93 | 1,55 | 2 | 2,15 | 2,53 | 2,62 | 2,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | −1,9 % | −4,7 % | 1,9 % | −1 % | 11,4 % | 5,9 % | 5,9 % | −4,4 % | 8,2 % | 8,5 % | 8,7 % | 12,7 % | −11,1 % | 3,5 % | 13,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −23 % | −2,5 % | 35,5 % | −24,8 % | 15,6 % | −12,8 % | 12 % | 14,1 % | −4,1 % | 20,7 % | −2,8 % | 30,3 % | −5,5 % | 12,9 % | – |
| Arbeidskapital | 4,7 mill kr | 1,6 mill kr | 5,5 mill kr | 3,1 mill kr | 3,9 mill kr | 4,3 mill kr | 4,9 mill kr | 5,1 mill kr | 5,8 mill kr | 5,4 mill kr | 5,5 mill kr | 4,3 mill kr | 3,9 mill kr | 4,4 mill kr | 2,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (1)
Engroshandel med frukt og grønnsaker · INNVIK | 10 ans. |
Selger du til selskaper som INNVIK FRUKTLAGER SA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.