IMPULS BEVEGELSEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 2 621 498 NOK |
| 2015 | 2 555 147 NOK |
| 2016 | 2 505 835 NOK |
| 2017 | 2 878 079 NOK |
| 2018 | 2 956 639 NOK |
| 2019 | 3 040 523 NOK |
| 2020 | 3 124 290 NOK |
| 2021 | 1 690 856 NOK |
| 2022 | 2 606 260 NOK |
| 2023 | 3 250 494 NOK |
| 2024 | 3 847 935 NOK |
| 2025 | 4 429 507 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Selskapets formål og virksomhet er ideelt. Dette omfatter gjennomføring av misjonsprosjekt lokalt, nasjonalt og internasjonalt, herunder arrangering av kristne ungdomsfestivaler, og alt som står i denne forbindelse. Selskapet skal ikke utbetale utbytte, de årlige årsresultat skal tillegges selskapets annen egenkapital. Ved selskapets oppløsning skal selskapets netto eiendeler tilfalle IMI Kirken, organisasjonsnummer 971 078 855.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 4 430 | 3 848 | 3 250 | 2 606 | 1 691 | 3 124 | 3 041 | 2 957 | 2 878 | 2 506 | 2 555 | 2 621 |
| Sum kostnader | 4 430 | 3 808 | 3 172 | 2 620 | 1 760 | 2 674 | 2 868 | 2 977 | 2 629 | 2 207 | 2 418 | 2 284 |
| Driftsresultat | −1 | 40 | 78 | −14 | −69 | 450 | 172 | −20 | 249 | 299 | 137 | 338 |
| Sum finansinntekter | 315 | 214 | 168 | 72 | 46 | 53 | 52 | 48 | 56 | 34 | 59 | 93 |
| Sum finanskostnader | 1 | 3 | 0 | – | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 |
| Netto finans | 314 | 211 | 168 | 72 | 46 | 52 | 51 | 47 | 55 | 34 | 58 | 90 |
| Resultat før skattekostnad | 313 | 252 | 246 | 58 | −24 | 503 | 223 | 27 | 304 | 333 | 196 | 428 |
| Årsresultat | 313 | 252 | 246 | 58 | −24 | 503 | 223 | 27 | 304 | 333 | 196 | 428 |
| Totalresultat | 313 | 252 | 246 | 58 | −24 | – | – | – | – | – | – | 428 |
| Sum overføringer og disponeringer | 313 | 252 | 246 | 58 | −24 | 503 | 223 | 27 | 304 | 333 | 196 | 428 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 9 | 20 | 31 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 750 | 1 750 | 1 756 | 1 757 | 1 768 | 1 763 | 1 753 | 1 753 | 1 753 | 1 655 | 1 176 | 1 603 |
| Sum anleggsmidler | 1 750 | 1 750 | 1 756 | 1 757 | 1 768 | 1 763 | 1 753 | 1 753 | 1 753 | 1 664 | 1 195 | 1 634 |
| Sum fordringer | 370 | 921 | 831 | 794 | 268 | 61 | 110 | 597 | 499 | 35 | 140 | 21 |
| Sum investeringer | 1 116 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 5 501 | 3 911 | 2 668 | 2 291 | 2 162 | 1 410 | 999 | 1 583 | 1 066 | 395 | 543 | 484 |
| Sum eiendeler | 7 251 | 5 661 | 4 424 | 4 048 | 3 930 | 3 173 | 2 753 | 3 336 | 2 819 | 2 059 | 1 739 | 2 118 |
| Sum innskutt egenkapital | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 | 70 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 671 | 3 358 | 3 106 | 2 860 | 2 802 | 2 826 | 2 323 | 2 100 | 2 073 | 1 769 | 1 436 | 1 241 |
| Sum egenkapital | 3 741 | 3 428 | 3 176 | 2 930 | 2 872 | 2 896 | 2 393 | 2 170 | 2 143 | 1 839 | 1 506 | 1 311 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 510 | 2 233 | 1 248 | 1 118 | 1 057 | 277 | 359 | 1 166 | 676 | 220 | 232 | 807 |
| Sum gjeld | 3 510 | 2 233 | 1 248 | 1 118 | 1 057 | 277 | 359 | 1 166 | 676 | 220 | 232 | 807 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 251 | 5 661 | 4 424 | 4 048 | 3 930 | 3 173 | 2 753 | 3 336 | 2 819 | 2 059 | 1 739 | 2 118 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0 % | 1,1 % | 2,4 % | −0,5 % | −4,1 % | 14,4 % | 5,7 % | −0,7 % | 8,7 % | 11,9 % | 5,4 % | 12,9 % |
| Resultatmargin | 7,1 % | 6,5 % | 7,6 % | 2,2 % | −1,4 % | 16,1 % | 7,3 % | 0,9 % | 10,6 % | 13,3 % | 7,6 % | 16,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,57 | 1,75 | 2,14 | 2,05 | 2,04 | 5,09 | 2,78 | 1,36 | 1,58 | 1,79 | 2,34 | 0,6 |
| Gjeldsgrad | 0,94 | 0,65 | 0,39 | 0,38 | 0,37 | 0,1 | 0,15 | 0,54 | 0,32 | 0,12 | 0,15 | 0,62 |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,4 % | 7,3 % | 7,8 % | 2 % | −0,8 % | 17,4 % | 9,3 % | 1,2 % | 14,2 % | 18,1 % | 13 % | 32,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 15,1 % | 18,4 % | 24,7 % | 54,1 % | −45,9 % | 2,8 % | 2,8 % | 2,7 % | 14,9 % | −1,9 % | −2,5 % | – |
| Arbeidskapital | 2 mill kr | 1,7 mill kr | 1,4 mill kr | 1,2 mill kr | 1,1 mill kr | 1,1 mill kr | 640 193 kr | 417 004 kr | 390 007 kr | 174 487 kr | 310 962 kr | −322 853 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Aktiviteter i religiøse organisasjoner · STAVANGER | 6 ans. |
Selger du til selskaper som IMPULS BEVEGELSEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.