DIAKONHJEMMET STIFTELSE
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 211 970 175 NOK |
| 2013 | 215 612 840 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | 235 047 349 NOK |
| 2016 | 238 969 316 NOK |
| 2017 | 147 167 407 NOK |
| 2018 | 158 202 122 NOK |
| 2019 | 164 475 187 NOK |
| 2020 | 145 890 378 NOK |
| 2021 | 165 234 615 NOK |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | 211 924 839 NOK |
| 2024 | 210 366 333 NOK |
| 2025 | 217 827 223 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller11
Formål
Fremme og utvikle diakonal virksomhet i kirke og samfunn, nasjonalt og internasjonalt, gjennom: å utfordre og utruste til tjeneste for å gi omsorg og hjelp til mennesker i nød, fremme rettferdighet og likeverd og bidra til forsoning og vern om skaperverket; å utdanne til diakontjeneste; høgskole, sykehus og omsorg; forskning, utvikling og formidling; arbeid med etiske spørsmål; og annen virksomhet som styrker formålet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 217 827 | 210 366 | 211 925 | 165 235 | 145 890 | 164 475 | 158 202 | 147 167 | 238 969 | 235 047 | 215 613 | 211 970 |
| Sum kostnader | 178 675 | 157 184 | 189 756 | 205 342 | 133 034 | 147 117 | 143 401 | 127 060 | 216 760 | 206 579 | 187 036 | 184 234 |
| Driftsresultat | 39 152 | 53 182 | 22 169 | −40 107 | 12 856 | 17 358 | 14 801 | 20 107 | 22 209 | 28 469 | 28 577 | 27 736 |
| Sum finansinntekter | 13 900 | 3 956 | 8 483 | 9 755 | 6 918 | 6 774 | 1 532 | 5 457 | 4 708 | 7 281 | 8 446 | 4 945 |
| Sum finanskostnader | 50 976 | 55 786 | 62 124 | 13 844 | 11 079 | 16 813 | 18 712 | 22 282 | 20 670 | 21 409 | 24 851 | 21 691 |
| Netto finans | −37 076 | −51 830 | −53 641 | −4 089 | −4 161 | −10 039 | −17 179 | −16 825 | −15 962 | −14 128 | −16 404 | −16 746 |
| Resultat før skattekostnad | 2 076 | 1 352 | −31 472 | −44 196 | 8 695 | 7 319 | −2 378 | 3 282 | 6 247 | 14 340 | 12 172 | 10 990 |
| Årsresultat | −759 | −1 218 | −34 370 | −45 196 | 6 131 | 5 103 | −4 145 | 2 171 | 5 014 | 13 299 | 10 408 | 10 209 |
| Sum overføringer og disponeringer | −759 | −1 218 | −34 370 | −45 196 | 6 131 | 5 103 | −4 145 | 2 171 | 5 014 | 13 299 | 10 408 | 10 209 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 3 136 | 3 147 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 906 113 | 1 397 351 | 1 217 396 | 1 114 288 | 1 136 477 | 1 019 380 | 816 998 | 769 528 | 794 384 | 819 456 | 845 124 | 874 523 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 189 363 | 191 774 | 168 352 | 127 027 | 121 989 | 102 107 | 97 751 | 68 858 | 49 146 | 49 110 | 44 474 | 44 474 |
| Sum anleggsmidler | 2 098 611 | 1 592 272 | 1 385 748 | 1 241 315 | 1 258 466 | 1 121 487 | 914 749 | 838 386 | 843 530 | 868 566 | 889 598 | 918 997 |
| Sum fordringer | 12 496 | 14 427 | 33 339 | 14 992 | 19 941 | 9 988 | 15 619 | 4 640 | 12 720 | 11 486 | 13 726 | 13 753 |
| Sum investeringer | 11 127 | 10 695 | 10 159 | 52 777 | 54 280 | 49 108 | 43 473 | 43 992 | 40 065 | 37 915 | 34 345 | 14 282 |
| Sum omløpsmidler | 513 509 | 144 397 | 146 488 | 150 781 | 185 028 | 173 863 | 176 601 | 179 498 | 200 686 | 194 180 | 201 779 | 185 544 |
| Sum eiendeler | 2 612 120 | 1 736 669 | 1 532 236 | 1 392 095 | 1 443 494 | 1 295 350 | 1 091 351 | 1 017 884 | 1 044 216 | 1 062 745 | 1 091 376 | 1 104 541 |
| Sum innskutt egenkapital | 430 461 | 430 461 | 430 461 | 430 461 | 430 461 | 430 461 | 430 461 | 430 461 | 430 461 | 430 461 | 469 058 | 466 467 |
| Sum opptjent egenkapital | −2 975 | −2 216 | −998 | 50 259 | 95 455 | 89 324 | 84 220 | 96 159 | 93 988 | 88 975 | 38 977 | 31 159 |
| Sum egenkapital | 427 486 | 428 245 | 429 463 | 480 720 | 525 916 | 519 785 | 514 681 | 526 620 | 524 449 | 519 436 | 508 034 | 497 626 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 6 599 | 6 825 | 7 194 | 5 699 | 6 976 | 9 188 | 8 582 | 8 698 | 8 542 | 9 443 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 846 235 | 1 224 242 | 940 875 | 861 455 | 851 529 | 710 969 | 525 086 | 457 770 | 478 822 | 499 873 | 541 976 | 557 523 |
| Sum langsiktig gjeld | – | – | – | – | 858 505 | 720 158 | 533 668 | 466 468 | 487 364 | 509 316 | 541 976 | 557 523 |
| Sum kortsiktig gjeld | 331 801 | 77 357 | 154 704 | 44 221 | 59 073 | 55 408 | 43 001 | 24 796 | 32 403 | 33 994 | 41 366 | 49 392 |
| Sum gjeld | 2 184 634 | 1 308 424 | 1 102 773 | 911 375 | 917 579 | 775 565 | 576 669 | 491 264 | 519 767 | 543 310 | 583 342 | 606 915 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 612 120 | 1 736 669 | 1 532 236 | 1 392 095 | 1 443 494 | 1 295 350 | 1 091 351 | 1 017 884 | 1 044 216 | 1 062 745 | 1 091 376 | 1 104 541 |
Konsernregnskap (2015, 2014, 2013, 2012)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 207 409 | 2 115 946 | 1 837 666 | 1 744 973 |
| Sum kostnader | 2 223 489 | 2 083 820 | 1 788 997 | 1 723 160 |
| Driftsresultat | −16 080 | 32 126 | 48 669 | 21 813 |
| Sum finansinntekter | 19 186 | 18 604 | 17 909 | 15 107 |
| Sum finanskostnader | 23 054 | 25 563 | 25 149 | 21 969 |
| Netto finans | −3 868 | −6 958 | −7 240 | −6 862 |
| Resultat før skattekostnad | −19 948 | 25 168 | 41 429 | 14 951 |
| Årsresultat | −20 990 | 22 913 | 39 665 | 14 169 |
| Sum overføringer og disponeringer | −20 990 | 22 913 | 39 665 | 14 169 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 4 764 | 6 352 | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 105 458 | 1 072 343 | 951 306 | 975 986 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 57 322 | 164 959 | 42 452 | 80 729 |
| Sum anleggsmidler | 1 167 544 | 1 243 654 | 993 758 | 1 056 715 |
| Sum fordringer | 47 264 | 93 759 | 46 296 | 31 100 |
| Sum investeringer | 37 915 | 36 408 | 34 345 | 14 282 |
| Sum omløpsmidler | 771 989 | 720 490 | 569 471 | 458 971 |
| Sum eiendeler | 1 939 534 | 1 964 145 | 1 563 230 | 1 515 687 |
| Sum innskutt egenkapital | 397 461 | 397 461 | 436 058 | 433 467 |
| Sum opptjent egenkapital | 480 282 | 500 294 | 241 805 | 204 731 |
| Sum egenkapital | 877 743 | 897 755 | 677 863 | 638 198 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 73 628 | 55 213 | 13 876 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 539 709 | 560 672 | 504 744 | 517 294 |
| Sum langsiktig gjeld | 613 336 | 615 885 | 518 620 | 517 294 |
| Sum kortsiktig gjeld | 448 454 | 450 506 | 366 747 | 360 195 |
| Sum gjeld | 1 061 791 | 1 066 390 | 885 367 | 877 489 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 939 534 | 1 964 145 | 1 563 230 | 1 515 687 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 18 % | 25,3 % | 10,5 % | −24,3 % | 8,8 % | 10,5 % | 9,4 % | 13,7 % | 9,3 % | 12,1 % | 13,3 % | 13,1 % |
| Resultatmargin | −0,4 % | −0,6 % | −16,2 % | −27,4 % | 4,2 % | 3,1 % | −2,6 % | 1,5 % | 2,1 % | 5,7 % | 4,8 % | 4,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,55 | 1,87 | 0,95 | 3,41 | 3,13 | 3,14 | 4,11 | 7,24 | 6,19 | 5,71 | 4,88 | 3,76 |
| Gjeldsgrad | 5,11 | 3,06 | 2,57 | 1,9 | 1,74 | 1,49 | 1,12 | 0,93 | 0,99 | 1,05 | 1,15 | 1,22 |
| Egenkapitalrentabilitet | −0,2 % | −0,3 % | −8 % | −9,4 % | 1,2 % | 1 % | −0,8 % | 0,4 % | 1 % | 2,6 % | 2,1 % | 2,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 3,5 % | −0,7 % | – | 13,3 % | −11,3 % | 4 % | 7,5 % | −38,4 % | 1,7 % | – | 1,7 % | – |
| Arbeidskapital | 181,7 mill kr | 67 mill kr | −8,2 mill kr | 106,6 mill kr | 126 mill kr | 118,5 mill kr | 133,6 mill kr | 154,7 mill kr | 168,3 mill kr | 160,2 mill kr | 160,4 mill kr | 136,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (1)
Aktiviteter i religiøse organisasjoner · OSLO | 44 ans. |
Selger du til selskaper som DIAKONHJEMMET STIFTELSE?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.