HUSTADKALK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 230 750 315 NOK |
| 2012 | 220 840 460 NOK |
| 2013 | 204 171 789 NOK |
| 2014 | 202 106 723 NOK |
| 2015 | 198 712 231 NOK |
| 2016 | 195 286 525 NOK |
| 2017 | 173 748 949 NOK |
| 2018 | 167 305 113 NOK |
| 2019 | 165 454 092 NOK |
| 2020 | 151 902 823 NOK |
| 2021 | 163 146 242 NOK |
| 2022 | 195 137 865 NOK |
| 2023 | 197 384 201 NOK |
| 2024 | 213 982 140 NOK |
| 2025 | 214 108 148 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Utnyttelse av mineralforekomster, prospektering, forskning, produktutvikling, produksjon, kjøp, salg, utvikling av fast eiendom, kapital- plassering, finansiering samt deltagelse i annen næringsvirksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 213 982 | 197 384 | 195 138 | 163 146 | 151 903 | 165 454 | 167 305 | 173 749 | 195 287 | 198 712 | 202 107 | 204 172 | 220 840 | 230 750 |
| Sum kostnader | 202 641 | 187 550 | 178 454 | 150 851 | 141 973 | 151 105 | 150 479 | 156 411 | 177 877 | 181 353 | 185 303 | 188 226 | 202 177 | – |
| Driftsresultat | 11 342 | 9 834 | 16 684 | 12 296 | 9 930 | 14 349 | 16 826 | 17 338 | 17 410 | 17 359 | 16 804 | 15 946 | 18 664 | 18 329 |
| Sum finansinntekter | 19 183 | 8 199 | 4 148 | 34 574 | 8 772 | 10 225 | 9 643 | 4 817 | 3 607 | 2 688 | 5 239 | 4 955 | 5 404 | – |
| Sum finanskostnader | 5 110 | 4 187 | 5 582 | 1 602 | 2 684 | 2 919 | 2 516 | 2 532 | 2 466 | 856 | 361 | 303 | 308 | – |
| Netto finans | – | – | – | – | – | 7 306 | 7 127 | 2 285 | 1 141 | 1 832 | 4 878 | 4 652 | 5 096 | – |
| Resultat før skattekostnad | 25 415 | 13 845 | 15 250 | 45 267 | 16 018 | 21 654 | 23 953 | 19 623 | 18 551 | 19 191 | 21 682 | 20 598 | 23 759 | 25 763 |
| Årsresultat | 19 823 | 10 641 | 11 231 | 37 108 | 12 493 | 16 887 | 18 414 | 14 856 | 13 689 | 13 902 | 15 818 | 14 761 | 17 110 | 19 933 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | 16 887 | 18 414 | 14 856 | 13 689 | 13 902 | 15 818 | 14 761 | 17 110 | 19 933 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 063 | 2 127 | 1 691 | 584 | 670 | 694 | 655 | 1 307 | 1 470 | 1 343 | 1 599 | 1 853 | 2 249 | 2 572 |
| Sum varige driftsmidler | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 26 | 1 316 | 1 316 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 100 502 | 112 502 | 113 933 | 133 532 | 139 395 | 138 191 | 151 145 | 141 940 | 156 847 | 137 490 | 85 544 | 78 317 | 73 924 | 81 960 |
| Sum anleggsmidler | 101 591 | 114 654 | 115 650 | 134 142 | 140 092 | 138 911 | 151 826 | 143 273 | 158 342 | 138 860 | 87 169 | 80 196 | 77 489 | 85 847 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 20 788 | 20 692 | 17 964 | 17 661 | 20 247 | 23 961 | 25 285 | 29 835 | 32 723 |
| Sum omløpsmidler | 56 378 | 49 902 | 43 581 | 53 203 | 25 410 | 23 375 | 28 604 | 30 175 | 20 485 | 29 983 | 27 059 | 37 150 | 32 765 | 53 354 |
| Sum eiendeler | 157 969 | 164 557 | 159 231 | 187 344 | 165 502 | 162 286 | 180 431 | 173 448 | 178 827 | 168 842 | 114 228 | 117 347 | 110 254 | 139 201 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 22 089 | 22 089 | 27 798 | 22 089 | 16 012 | 8 880 | 8 880 | 8 880 | 8 880 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 6 502 | 6 656 | 4 601 | 4 325 | 5 599 | 55 305 | 54 174 | 53 287 | 63 162 |
| Sum egenkapital | 38 319 | 29 271 | 31 535 | 38 479 | 34 378 | 28 591 | 28 745 | 32 399 | 26 414 | 21 611 | 64 185 | 63 054 | 62 167 | 72 042 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | 885 | 885 | 947 | 912 | 982 | 982 | 1 271 | 1 271 | 1 271 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | 88 933 | 93 525 | 90 046 | 98 144 | 91 922 | 9 361 | 13 867 | 8 405 | 7 524 |
| Sum langsiktig gjeld | 72 278 | 84 185 | 76 006 | 84 745 | 94 230 | 89 818 | 94 410 | 90 993 | 99 056 | 92 904 | 10 343 | 15 138 | 9 676 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 47 372 | 51 100 | 51 689 | 64 120 | 36 034 | 43 877 | 57 276 | 50 056 | 53 357 | 54 328 | 39 699 | 39 155 | 38 411 | 58 365 |
| Sum gjeld | 119 650 | 135 285 | 127 696 | 148 865 | 131 123 | 133 695 | 151 686 | 141 049 | 152 413 | 147 232 | 50 043 | 54 292 | 48 087 | 67 160 |
| Sum egenkapital og gjeld | 157 969 | 164 557 | 159 231 | 187 344 | 165 502 | 162 286 | 180 431 | 173 448 | 178 827 | 168 842 | 114 228 | 117 347 | 110 254 | 139 201 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 8 079 | 1 873 | 24 487 | 11 056 | 9 085 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 11 907 | −8 179 | −261 | −12 753 | −16 149 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −11 907 | 8 179 | −8 739 | 6 533 | 10 489 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 8 079 | 1 873 | 15 487 | 4 837 | 3 425 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 36 288 | 28 209 | 26 336 | 10 849 | 6 012 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,3 % | 5 % | 8,6 % | 7,5 % | 6,5 % | 8,7 % | 10,1 % | 10 % | 8,9 % | 8,7 % | 8,3 % | 7,8 % | 8,5 % | 7,9 % |
| Resultatmargin | 9,3 % | 5,4 % | 5,8 % | 22,8 % | 8,2 % | 10,2 % | 11 % | 8,6 % | 7 % | 7 % | 7,8 % | 7,2 % | 7,8 % | 8,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,19 | 0,98 | 0,84 | 0,83 | 0,71 | 0,53 | 0,5 | 0,6 | 0,38 | 0,55 | 0,68 | 0,95 | 0,85 | 0,91 |
| Gjeldsgrad | 3,12 | 4,62 | 4,05 | 3,87 | 3,81 | 4,68 | 5,28 | 4,35 | 5,77 | 6,81 | 0,78 | 0,86 | 0,77 | 0,93 |
| Egenkapitalrentabilitet | 51,7 % | 36,4 % | 35,6 % | 96,4 % | 36,3 % | 59,1 % | 64,1 % | 45,9 % | 51,8 % | 64,3 % | 24,6 % | 23,4 % | 27,5 % | 27,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8,4 % | 1,2 % | 19,6 % | 7,4 % | −8,2 % | −1,1 % | −3,7 % | −11 % | −1,7 % | −1,7 % | −1 % | −7,5 % | −4,3 % | – |
| Arbeidskapital | 9 mill kr | −1,2 mill kr | −8,1 mill kr | −10,9 mill kr | −10,6 mill kr | −20,5 mill kr | −28,7 mill kr | −19,9 mill kr | −32,9 mill kr | −24,3 mill kr | −12,6 mill kr | −2 mill kr | −5,6 mill kr | −5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (1)
Bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein · ELNESVÅGEN |
Selger du til selskaper som HUSTADKALK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.