BREMANGER QUARRY AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 234 161 888 NOK |
| 2012 | 223 879 135 NOK |
| 2013 | 215 418 527 NOK |
| 2014 | 228 195 817 NOK |
| 2015 | 287 839 219 NOK |
| 2016 | 323 632 288 NOK |
| 2017 | 339 231 231 NOK |
| 2018 | 326 204 251 NOK |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 438 175 853 NOK |
| 2021 | 389 956 487 NOK |
| 2022 | 450 534 669 NOK |
| 2023 | 657 947 371 NOK |
| 2024 | 627 859 834 NOK |
| 2025 | 494 905 733 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Utvikling og drift av et pukkverk, og i tillegg foredling, produktutvikling, transport og distribusjon av knust steinmasse, samt hva dermed står i forbindelse, herunder deltakelse i andre foretak.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 627 860 | 657 947 | 450 535 | 389 956 | 438 176 | 326 204 | 339 231 | 323 632 | 287 839 | 228 196 | 215 419 | 223 879 | 234 162 |
| Sum kostnader | 581 457 | 555 086 | 425 307 | 371 235 | 381 114 | 293 283 | 296 399 | 277 396 | 245 004 | 208 326 | 174 897 | 198 072 | 209 725 |
| Driftsresultat | 46 403 | 102 862 | 25 227 | 18 721 | 57 062 | 32 921 | 42 832 | 46 236 | 42 835 | 19 870 | 40 522 | 25 807 | 24 437 |
| Sum finansinntekter | 4 749 | 4 154 | 960 | 833 | 983 | 1 059 | 2 423 | 3 936 | 35 652 | 19 079 | 9 438 | 10 021 | 8 859 |
| Sum finanskostnader | 7 537 | 5 781 | 5 323 | 3 827 | 5 379 | 5 331 | 4 807 | 8 893 | 37 691 | 23 582 | 10 671 | 11 587 | 11 305 |
| Netto finans | – | – | – | – | – | −4 272 | −2 385 | −4 957 | −2 039 | −4 502 | −1 233 | −1 566 | −2 445 |
| Resultat før skattekostnad | 43 615 | 101 235 | 20 865 | 15 727 | 49 468 | 28 649 | 40 448 | 41 279 | 40 796 | 15 368 | 39 289 | 24 241 | 21 991 |
| Årsresultat | 34 002 | 78 942 | 16 284 | 12 267 | 38 574 | 22 315 | 30 982 | 31 106 | 30 201 | 11 110 | 28 378 | 17 362 | 15 729 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | 22 315 | 30 982 | 31 106 | −30 201 | −11 110 | −28 378 | −17 362 | −15 729 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 2 918 | 2 541 | 0 | – | 0 | – | – | – | – | – | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 151 270 | 150 883 | 159 499 | 158 568 | 152 947 | 174 438 | 180 422 | 165 442 | 166 928 | 167 151 | 149 210 | 152 764 | 148 853 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 131 649 | 126 323 | 142 975 | 136 423 | 134 941 | 127 367 | 126 046 | 118 141 | 123 724 | 98 762 | 93 411 | 66 943 | 60 723 |
| Sum anleggsmidler | 285 837 | 279 747 | 302 474 | 294 991 | 287 888 | 301 805 | 306 469 | 283 584 | 290 652 | 265 913 | 242 621 | 219 707 | 209 575 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 34 766 | 35 702 | 23 740 | 7 940 | 20 184 | 44 325 | 22 134 | 16 451 |
| Sum omløpsmidler | 159 476 | 173 812 | 82 639 | 85 620 | 57 773 | 51 817 | 46 188 | 42 969 | 20 633 | 27 963 | 57 689 | 31 298 | 23 276 |
| Sum eiendeler | 445 313 | 453 559 | 385 113 | 380 611 | 345 661 | 353 622 | 352 657 | 326 553 | 311 285 | 293 876 | 300 309 | 251 005 | 232 851 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 70 978 | 70 978 | 70 978 | 70 978 | 70 978 | 70 978 | 70 978 | 70 978 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 63 297 | 73 301 | 74 365 | 43 259 | 56 524 | 95 579 | 67 201 | 49 840 |
| Sum egenkapital | 195 771 | 241 149 | 180 961 | 164 677 | 152 410 | 134 275 | 144 280 | 145 343 | 114 237 | 127 503 | 166 558 | 138 180 | 120 818 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | 6 984 | 7 311 | 6 990 | 7 540 | 7 069 | 5 943 | 6 172 | 6 406 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | 101 683 | 91 543 | 99 315 | 97 053 | 105 639 | 84 795 | 67 102 | 53 137 |
| Sum langsiktig gjeld | 103 656 | 50 425 | 6 491 | 59 870 | 72 638 | 108 667 | 98 854 | 106 304 | 104 594 | 112 708 | 90 738 | 73 274 | 59 543 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 022 | 161 984 | 194 011 | 151 253 | 115 242 | 110 679 | 109 523 | 74 905 | 92 454 | 53 666 | 43 014 | 39 551 | 52 490 |
| Sum gjeld | 249 542 | 212 410 | 204 152 | 215 934 | 193 250 | 219 347 | 208 377 | 181 210 | 197 048 | 166 374 | 133 752 | 112 825 | 112 033 |
| Sum egenkapital og gjeld | 445 313 | 453 559 | 385 113 | 380 611 | 345 661 | 353 622 | 352 657 | 326 553 | 311 285 | 293 876 | 300 309 | 251 005 | 232 851 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 55 933 | 26 840 | 41 141 | 4 458 | 43 750 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −26 416 | −5 873 | −22 188 | −23 612 | 1 087 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −26 492 | −20 730 | −18 633 | 18 698 | −42 753 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 3 025 | 238 | 320 | −457 | 2 083 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 6 390 | 3 365 | 3 127 | 2 807 | 4 439 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Konsernregnskap (2015, 2013, 2011)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2015 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 38 118 | 33 080 | 34 781 |
| Sum kostnader | 33 291 | 27 594 | 32 103 |
| Driftsresultat | 4 827 | 5 486 | 2 677 |
| Sum finansinntekter | 3 933 | 1 160 | 1 075 |
| Sum finanskostnader | 4 205 | 1 694 | 1 523 |
| Netto finans | −272 | −535 | −449 |
| Resultat før skattekostnad | 4 555 | 4 951 | 2 229 |
| Årsresultat | 3 385 | 3 568 | 1 438 |
| Sum overføringer og disponeringer | −3 385 | – | 1 438 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2015 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 3 082 | 3 082 | 3 082 |
| Sum varige driftsmidler | 24 019 | 20 238 | 20 497 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | 35 |
| Sum anleggsmidler | 27 101 | 23 320 | 23 614 |
| Sum fordringer | 4 369 | 7 754 | 3 733 |
| Sum omløpsmidler | 11 305 | 15 464 | 9 032 |
| Sum eiendeler | 38 406 | 38 784 | 32 646 |
| Sum innskutt egenkapital | 8 101 | 8 101 | 8 101 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 270 | 7 336 | 2 160 |
| Sum egenkapital | 10 371 | 15 437 | 10 260 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 817 | 726 | 824 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 13 667 | 13 693 | 13 531 |
| Sum langsiktig gjeld | 14 484 | 14 419 | 14 356 |
| Sum kortsiktig gjeld | 13 551 | 8 928 | 8 030 |
| Sum gjeld | 28 035 | 23 347 | 22 385 |
| Sum egenkapital og gjeld | 38 406 | 38 784 | 32 646 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,4 % | 15,6 % | 5,6 % | 4,8 % | 13 % | 10,1 % | 12,6 % | 14,3 % | 14,9 % | 8,7 % | 18,8 % | 11,5 % | 10,4 % |
| Resultatmargin | 5,4 % | 12 % | 3,6 % | 3,2 % | 8,8 % | 6,8 % | 9,1 % | 9,6 % | 10,5 % | 4,9 % | 13,2 % | 7,8 % | 6,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 22,71 | 1,07 | 0,43 | 0,57 | 0,5 | 0,47 | 0,42 | 0,57 | 0,22 | 0,52 | 1,34 | 0,79 | 0,44 |
| Gjeldsgrad | 1,27 | 0,88 | 1,13 | 1,31 | 1,27 | 1,63 | 1,44 | 1,25 | 1,72 | 1,3 | 0,8 | 0,82 | 0,93 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,4 % | 32,7 % | 9 % | 7,4 % | 25,3 % | 16,6 % | 21,5 % | 21,4 % | 26,4 % | 8,7 % | 17 % | 12,6 % | 13 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −4,6 % | 46 % | 15,5 % | −11 % | – | −3,8 % | 4,8 % | 12,4 % | 26,1 % | 5,9 % | −3,8 % | −4,4 % | – |
| Arbeidskapital | 152,5 mill kr | 11,8 mill kr | −111,4 mill kr | −65,6 mill kr | −57,5 mill kr | −58,9 mill kr | −63,3 mill kr | −31,9 mill kr | −71,8 mill kr | −25,7 mill kr | 14,7 mill kr | −8,3 mill kr | −29,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Bryting av dekorstein, kalkstein, gips, skifer og annen stein · SVELGEN | 55 ans. |
Selger du til selskaper som BREMANGER QUARRY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.