HØYNING KYSTFISKE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2017 | 5 049 NOK |
| 2018 | 776 112 NOK |
| 2019 | 760 461 NOK |
| 2020 | 819 926 NOK |
| 2021 | 3 488 889 NOK |
| 2022 | 5 069 832 NOK |
| 2023 | 8 874 660 NOK |
| 2024 | 7 987 123 NOK |
| 2025 | 8 652 843 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Hav- og kystfiske med egne fartøy, herunder deltakelse i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2023, 2017 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 7 987 | 8 875 | 5 070 | 3 489 | 820 | 760 | 776 | 5 |
| Sum kostnader | 7 025 | 6 725 | 4 264 | 2 417 | 542 | 571 | 986 | 78 |
| Driftsresultat | 962 | 2 149 | 806 | 1 072 | 278 | 190 | −210 | −73 |
| Sum finansinntekter | 169 | 130 | 6 | 3 | 3 | 3 | 1 | 0 |
| Sum finanskostnader | 1 030 | 712 | 358 | 144 | 35 | 38 | 35 | 10 |
| Netto finans | −861 | −582 | −352 | −141 | −33 | −35 | −35 | −9 |
| Resultat før skattekostnad | 101 | 1 567 | 454 | 931 | 246 | 154 | −244 | −83 |
| Årsresultat | 78 | 1 219 | 351 | 725 | 227 | 154 | −244 | −83 |
| Sum overføringer og disponeringer | 78 | 1 219 | 351 | 725 | 227 | 154 | −244 | −83 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 7 700 | 7 700 | 7 700 | 7 700 | 3 700 | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 13 425 | 14 588 | 5 109 | 4 906 | 1 490 | 1 590 | 1 604 | 1 787 |
| Sum anleggsmidler | 21 125 | 22 288 | 12 809 | 12 606 | 5 190 | 1 590 | 1 604 | 1 787 |
| Sum fordringer | 78 | – | 88 | 12 | – | 6 | 464 | 480 |
| Sum omløpsmidler | 2 914 | 2 687 | 1 904 | 1 162 | 215 | 309 | 729 | 568 |
| Sum eiendeler | 24 039 | 24 974 | 14 714 | 13 768 | 5 406 | 1 899 | 2 333 | 2 355 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 765 | 3 686 | 2 117 | 2 117 | 2 117 | 450 | 450 | 450 |
| Sum opptjent egenkapital | 771 | 771 | 1 122 | 771 | 47 | −180 | −334 | −90 |
| Sum egenkapital | 4 536 | 4 458 | 3 239 | 2 888 | 2 163 | 270 | 116 | 360 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 635 | 612 | 322 | 225 | 19 | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 18 073 | 18 731 | 10 469 | 10 081 | 3 020 | 1 169 | 1 294 | 1 420 |
| Sum langsiktig gjeld | 18 708 | 19 343 | 10 791 | 10 306 | 3 039 | 1 169 | 1 294 | 1 420 |
| Sum kortsiktig gjeld | 795 | 1 174 | 684 | 574 | 204 | 460 | 923 | 575 |
| Sum gjeld | 19 503 | 20 517 | 11 475 | 10 880 | 3 242 | 1 629 | 2 217 | 1 995 |
| Sum egenkapital og gjeld | 24 039 | 24 974 | 14 714 | 13 768 | 5 406 | 1 899 | 2 333 | 2 355 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 12 % | 24,2 % | 15,9 % | 30,7 % | 33,9 % | 25 % | −27 % | – |
| Resultatmargin | 1 % | 13,7 % | 6,9 % | 20,8 % | 27,6 % | 20,3 % | −31,5 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,67 | 2,29 | 2,78 | 2,02 | 1,06 | 0,67 | 0,79 | 0,99 |
| Gjeldsgrad | 4,3 | 4,6 | 3,54 | 3,77 | 1,5 | 6,03 | 19,17 | 5,54 |
| Egenkapitalrentabilitet | 1,7 % | 27,3 % | 10,8 % | 25,1 % | 10,5 % | 57,2 % | −211,3 % | −22,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −10 % | 75 % | 45,3 % | 325,5 % | 7,8 % | −2 % | – | – |
| Arbeidskapital | 2,1 mill kr | 1,5 mill kr | 1,2 mill kr | 587 952 kr | 11 896 kr | −151 348 kr | −193 732 kr | −6 915 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Fiske og fangst i sjø · ANDENES |
Selger du til selskaper som HØYNING KYSTFISKE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.