HOVLAND TREVAREFABRIKK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 17 204 292 NOK |
| 2013 | 20 143 123 NOK |
| 2014 | 19 547 205 NOK |
| 2015 | 21 516 959 NOK |
| 2016 | 21 119 139 NOK |
| 2017 | 18 472 796 NOK |
| 2018 | 22 769 235 NOK |
| 2019 | 24 296 786 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | Ikke tilgjengelig |
| 2025 | Ikke tilgjengelig |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Fabrikk- og handelsvirksomhet samt deltakelse i andre selskaper og finansiering av disse.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | – | – | – | – | – | – | 24 297 | 22 769 | 18 473 | 21 119 | 21 517 | 19 547 | 20 143 | 17 204 |
| Sum kostnader | – | – | – | – | – | – | 23 817 | 22 212 | 19 286 | 21 663 | 21 390 | 20 718 | 19 265 | 17 882 |
| Driftsresultat | – | – | – | – | – | – | 480 | 557 | −813 | −544 | 127 | −1 171 | 878 | −678 |
| Sum finansinntekter | – | – | – | – | – | – | 33 | 40 | 4 | 4 | 149 | 50 | 20 | 15 |
| Sum finanskostnader | – | – | – | – | – | – | 271 | 322 | 269 | 315 | 265 | 275 | 291 | 234 |
| Netto finans | – | – | – | – | – | – | −238 | −281 | −265 | −311 | −116 | −224 | −271 | −219 |
| Resultat før skattekostnad | – | – | – | – | – | – | 242 | 276 | −1 078 | −855 | 10 | −1 396 | 607 | −897 |
| Årsresultat | – | – | – | – | – | – | 242 | 276 | −1 078 | −855 | 10 | −1 396 | 607 | −726 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | 242 | – | −1 078 | −855 | 10 | −1 396 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | – | 242 | 276 | −1 078 | −855 | 10 | −1 396 | 607 | −726 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 2 479 | 2 308 | 2 829 | 2 691 | 2 860 | 3 067 | 3 565 | 4 008 | 4 450 | 5 053 | 5 944 | 6 889 | 7 707 | 8 496 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 23 | 23 | 23 | 23 | 23 | 23 | 31 | 23 | 23 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Sum anleggsmidler | 2 502 | 2 331 | 2 852 | 2 714 | 2 883 | 3 090 | 3 596 | 4 031 | 4 473 | 5 058 | 5 949 | 6 894 | 7 712 | 8 501 |
| Sum fordringer | 1 530 | 2 802 | 2 611 | 3 692 | 2 486 | 2 548 | 2 693 | 3 853 | 1 530 | 1 977 | 1 680 | 2 488 | 3 525 | 2 218 |
| Sum omløpsmidler | 5 898 | 6 945 | 6 205 | 7 778 | 5 788 | 5 319 | 5 592 | 7 009 | 3 985 | 4 650 | 4 174 | 4 772 | 5 956 | 4 330 |
| Sum eiendeler | 8 400 | 9 276 | 9 057 | 10 492 | 8 670 | 8 408 | 9 188 | 11 041 | 8 458 | 9 708 | 10 123 | 11 666 | 13 668 | 12 831 |
| Sum innskutt egenkapital | 41 | 37 | 34 | 1 047 | 1 047 | 1 047 | 1 047 | 1 047 | 1 047 | 1 047 | 1 047 | 1 047 | 1 047 | 1 047 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 859 | 891 | 1 487 | −373 | −1 103 | −764 | 67 | −175 | −451 | 628 | 1 483 | 1 473 | 2 868 | 2 261 |
| Sum egenkapital | 1 900 | 928 | 1 521 | 675 | −56 | 283 | 1 114 | 872 | 596 | 1 675 | 2 530 | 2 520 | 3 915 | 3 308 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 14 | 59 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 360 | 2 076 | 2 650 | 2 272 | 1 580 | 1 888 | 2 196 | 2 504 | 2 812 | 3 120 | 3 428 | 4 212 | 5 092 | 5 972 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 360 | 2 076 | 2 650 | 2 272 | 1 580 | 1 888 | 2 196 | 2 504 | 2 812 | 3 120 | 3 428 | 4 212 | 5 106 | 6 031 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 141 | 6 272 | 4 886 | 7 546 | 7 146 | 6 237 | 5 878 | 7 665 | 5 049 | 4 913 | 4 165 | 4 934 | 4 646 | 3 491 |
| Sum gjeld | 6 501 | 8 348 | 7 535 | 9 818 | 8 726 | 8 125 | 8 074 | 10 168 | 7 861 | 8 033 | 7 593 | 9 146 | 9 752 | 9 522 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 400 | 9 276 | 9 057 | 10 492 | 8 670 | 8 408 | 9 188 | 11 041 | 8 458 | 9 708 | 10 123 | 11 666 | 13 668 | 12 831 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | – | – | – | – | – | – | 2 % | 2,5 % | −4,4 % | −2,6 % | 0,6 % | −6 % | 4,4 % | −3,9 % |
| Resultatmargin | – | – | – | – | – | – | 1 % | 1,2 % | −5,8 % | −4,1 % | 0,1 % | −7,1 % | 3 % | −4,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,15 | 1,11 | 1,27 | 1,03 | 0,81 | 0,85 | 0,95 | 0,91 | 0,79 | 0,95 | 1 | 0,97 | 1,28 | 1,24 |
| Gjeldsgrad | 3,42 | 9 | 4,95 | 14,55 | – | 28,7 | 7,25 | 11,66 | 13,18 | 4,8 | 3 | 3,63 | 2,49 | 2,88 |
| Egenkapitalrentabilitet | – | – | – | – | – | – | 21,7 % | 31,6 % | −180,8 % | −51,1 % | 0,4 % | −55,4 % | 15,5 % | −21,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | – | – | – | – | – | 6,7 % | 23,3 % | −12,5 % | −1,8 % | 10,1 % | −3 % | 17,1 % | – |
| Arbeidskapital | 756 903 kr | 672 931 kr | 1,3 mill kr | 232 213 kr | −1,4 mill kr | −918 499 kr | −285 845 kr | −655 146 kr | −1,1 mill kr | −262 951 kr | 8 916 kr | −161 508 kr | 1,3 mill kr | 838 614 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Produksjon av dører og vinduer i tre · HELLVIK | 19 ans. |
Selger du til selskaper som HOVLAND TREVAREFABRIKK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.