ATTRE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 12 015 012 NOK |
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | 14 091 451 NOK |
| 2014 | 13 675 625 NOK |
| 2015 | 13 961 917 NOK |
| 2016 | 18 038 042 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | 22 921 926 NOK |
| 2023 | 23 021 297 NOK |
| 2024 | 19 829 732 NOK |
| 2025 | 23 192 889 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Produksjon- og salgsvirksomhet, primært av innredningsprodukter. Selskapets formål er dessuten å drive utvikling av næringsvirksomhet og bedrifter, delta i beslektet virksomhet og forøvrig delta ved kapitalinnskudd eller direkte i annen økonomisk virksomhet, som i tillegg bringer fryd og glede.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 23 193 | 19 830 | 23 021 | 22 922 | 18 038 | 13 962 | 13 676 | 14 091 | 12 015 |
| Sum kostnader | 22 959 | 18 946 | 22 186 | 21 596 | 17 270 | 13 423 | 13 253 | 13 919 | 11 992 |
| Driftsresultat | 234 | 883 | 836 | 1 326 | 768 | 539 | 423 | 172 | 23 |
| Sum finansinntekter | 5 | 26 | 6 | 5 | 1 | 21 | 21 | 37 | – |
| Sum finanskostnader | 30 | 5 | 6 | 5 | 68 | 8 | – | 0 | – |
| Netto finans | −24 | 21 | 0 | −0 | −67 | 14 | 21 | 37 | 60 |
| Resultat før skattekostnad | 210 | 904 | 836 | 1 326 | 701 | 553 | 444 | 209 | 83 |
| Årsresultat | 159 | 701 | 648 | 1 028 | 519 | 397 | 321 | 144 | 75 |
| Sum overføringer og disponeringer | 159 | 701 | 648 | 1 028 | 519 | 397 | 321 | 144 | 75 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 26 | 35 | 15 | 22 | 75 | 84 | 76 | 90 | – |
| Sum varige driftsmidler | 187 | 282 | 389 | 79 | 75 | 74 | 152 | 230 | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | 7 | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 213 | 316 | 404 | 108 | 150 | 158 | 228 | 320 | 615 |
| Sum fordringer | 2 036 | 2 583 | 3 106 | 2 183 | 2 043 | 1 350 | 1 431 | 1 123 | – |
| Sum omløpsmidler | 5 974 | 7 045 | 7 993 | 8 773 | 5 129 | 4 187 | 5 104 | 4 084 | 5 154 |
| Sum eiendeler | 6 187 | 7 361 | 8 397 | 8 881 | 5 279 | 4 344 | 5 332 | 4 404 | 5 769 |
| Sum innskutt egenkapital | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 913 | 3 304 | 4 603 | 4 754 | 968 | 449 | 3 052 | 2 731 | 3 774 |
| Sum egenkapital | 3 213 | 3 604 | 4 903 | 5 054 | 1 268 | 749 | 3 352 | 3 031 | 4 074 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | 1 313 | 1 500 | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 1 313 | 1 500 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 974 | 3 757 | 3 494 | 3 827 | 2 699 | 2 095 | 1 980 | 1 373 | 1 695 |
| Sum gjeld | 2 974 | 3 757 | 3 494 | 3 827 | 4 011 | 3 595 | 1 980 | 1 373 | 1 695 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 187 | 7 361 | 8 397 | 8 881 | 5 279 | 4 344 | 5 332 | 4 404 | 5 769 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1 % | 4,5 % | 3,6 % | 5,8 % | 4,3 % | 3,9 % | 3,1 % | 1,2 % | 0,2 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 3,5 % | 2,8 % | 4,5 % | 2,9 % | 2,8 % | 2,4 % | 1 % | 0,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,01 | 1,88 | 2,29 | 2,29 | 1,9 | 2 | 2,58 | 2,97 | 3,04 |
| Gjeldsgrad | 0,93 | 1,04 | 0,71 | 0,76 | 3,16 | 4,8 | 0,59 | 0,45 | 0,42 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5 % | 19,5 % | 13,2 % | 20,3 % | 40,9 % | 53 % | 9,6 % | 4,7 % | 1,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 17 % | −13,9 % | 0,4 % | – | 29,2 % | 2,1 % | −3 % | – | – |
| Arbeidskapital | 3 mill kr | 3,3 mill kr | 4,5 mill kr | 4,9 mill kr | 2,4 mill kr | 2,1 mill kr | 3,1 mill kr | 2,7 mill kr | 3,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Produksjon av dører og vinduer i tre · HASLEMOEN | 11 ans. |
Selger du til selskaper som ATTRE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.