HJEMMEBAKERIET AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 90 017 192 NOK |
| 2012 | 62 566 362 NOK |
| 2013 | 78 398 318 NOK |
| 2014 | 88 002 496 NOK |
| 2015 | 83 881 730 NOK |
| 2016 | 64 846 417 NOK |
| 2017 | 66 249 168 NOK |
| 2018 | 74 127 859 NOK |
| 2019 | 83 225 331 NOK |
| 2020 | 61 569 238 NOK |
| 2021 | 52 910 452 NOK |
| 2022 | 60 671 907 NOK |
| 2023 | 64 898 732 NOK |
| 2024 | 65 852 387 NOK |
| 2025 | 68 761 645 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Selskapets virksomhet er produksjon og salg av bakeri- og konditorvarer.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 68 762 | 65 852 | 64 899 | 60 672 | 52 910 | 61 569 | 83 225 | 74 128 | 66 249 | 64 846 | 83 882 | 88 002 | 78 398 | 62 566 | 90 017 |
| Sum kostnader | 74 134 | 69 380 | 67 745 | 60 912 | 51 349 | 62 947 | 80 167 | 70 814 | 63 232 | 63 452 | 83 191 | 86 184 | 77 652 | 62 134 | 89 278 |
| Driftsresultat | −5 373 | −3 528 | −2 846 | −240 | 1 562 | −1 378 | 3 058 | 3 314 | 3 018 | 1 394 | 691 | 1 818 | 746 | 432 | 739 |
| Sum finansinntekter | – | 2 | 26 | 32 | 0 | 18 | 42 | 25 | 7 | 23 | 27 | 44 | 46 | 89 | 136 |
| Sum finanskostnader | – | 265 | 173 | 135 | 69 | 96 | 176 | 176 | 90 | 133 | 184 | 243 | 241 | 287 | 395 |
| Netto finans | −205 | −263 | −147 | −102 | −69 | −78 | −134 | −152 | −83 | −110 | −157 | −199 | −195 | −198 | −259 |
| Resultat før skattekostnad | −5 578 | −3 790 | −2 993 | −342 | 1 492 | −1 456 | 2 925 | 3 162 | 2 935 | 1 284 | 534 | 1 620 | 552 | 234 | 479 |
| Årsresultat | −4 347 | −2 957 | −2 335 | −267 | 1 164 | −1 135 | 2 451 | 2 432 | 2 232 | 960 | 384 | 1 182 | 388 | 168 | 284 |
| Totalresultat | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | 1 182 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −4 347 | 2 957 | −2 335 | 267 | −1 164 | 1 135 | −2 451 | −2 432 | −2 232 | −960 | −384 | −1 182 | −388 | −168 | −284 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 113 | 1 071 | 1 030 | 1 016 | 977 | 1 011 | 971 | 950 | 900 | 966 | 970 | 1 035 | 1 143 | 1 253 | 1 370 |
| Sum varige driftsmidler | 3 974 | 5 474 | 4 816 | 4 239 | 2 977 | 2 151 | 4 675 | 4 061 | 2 012 | 2 057 | 3 000 | 3 651 | 2 543 | 2 908 | 3 288 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 | 1 | 13 | 0 | 0 | 5 | – | 3 | 30 | 25 | 40 | 210 | 317 | 488 | 51 |
| Sum anleggsmidler | 5 089 | 6 547 | 5 860 | 5 256 | 3 955 | 3 167 | 5 646 | 5 014 | 2 942 | 3 049 | 4 010 | 4 896 | 4 003 | 4 649 | 4 709 |
| Sum fordringer | 11 879 | 11 182 | 10 615 | 8 897 | 11 082 | 9 076 | 18 780 | 15 398 | 14 603 | 12 375 | 12 378 | 15 296 | 12 902 | 15 317 | 19 727 |
| Sum omløpsmidler | 14 545 | 14 392 | 14 123 | 11 615 | 13 565 | 11 017 | 21 825 | 17 497 | 16 450 | 14 436 | 14 530 | 17 189 | 14 149 | 16 350 | 20 925 |
| Sum eiendeler | 19 635 | 20 939 | 19 983 | 16 870 | 17 520 | 14 184 | 27 471 | 22 511 | 19 392 | 17 485 | 18 541 | 22 086 | 18 153 | 20 999 | 25 634 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 587 | 3 587 | 3 587 | 3 587 | 3 587 | 3 587 | 3 587 | 3 587 | 3 587 | 3 587 | 3 587 | 1 896 | 1 896 | 2 095 | 2 095 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 335 | 1 470 | 1 614 | 1 665 | 1 803 | 1 098 | 1 258 | 560 | 658 | 365 | 366 | 293 | – | 52 | 127 |
| Sum egenkapital | 4 922 | 5 057 | 5 202 | 5 252 | 5 390 | 4 686 | 4 845 | 4 147 | 4 245 | 3 952 | 3 953 | 2 189 | 1 896 | 2 147 | 2 222 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | 25 | – | – | – | 46 | 197 | 311 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 808 | 871 | 2 | 60 | 176 | 391 | 2 011 | 2 171 | – | 443 | 1 156 | 1 869 | 2 583 | 3 296 | 4 009 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 871 | 2 | 60 | 176 | 391 | 2 011 | 2 171 | 25 | 443 | 1 156 | 1 869 | 2 628 | 3 493 | 4 320 |
| Sum kortsiktig gjeld | 13 904 | 15 011 | 14 779 | 11 557 | 11 954 | 9 107 | 20 614 | 16 193 | 15 122 | 13 090 | 13 432 | 18 028 | 13 628 | 15 359 | 19 093 |
| Sum gjeld | 14 712 | 15 882 | 14 782 | 11 618 | 12 130 | 9 498 | 22 625 | 18 364 | 15 147 | 13 533 | 14 588 | 19 897 | 16 257 | 18 852 | 23 412 |
| Sum egenkapital og gjeld | 19 635 | 20 939 | 19 983 | 16 870 | 17 520 | 14 184 | 27 471 | 22 511 | 19 392 | 17 485 | 18 541 | 22 086 | 18 153 | 20 999 | 25 634 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −7,8 % | −5,4 % | −4,4 % | −0,4 % | 2,9 % | −2,2 % | 3,7 % | 4,5 % | 4,6 % | 2,2 % | 0,8 % | 2,1 % | 1 % | 0,7 % | 0,8 % |
| Resultatmargin | −6,3 % | −4,5 % | −3,6 % | −0,4 % | 2,2 % | −1,8 % | 2,9 % | 3,3 % | 3,4 % | 1,5 % | 0,5 % | 1,3 % | 0,5 % | 0,3 % | 0,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,05 | 0,96 | 0,96 | 1 | 1,13 | 1,21 | 1,06 | 1,08 | 1,09 | 1,1 | 1,08 | 0,95 | 1,04 | 1,06 | 1,1 |
| Gjeldsgrad | 2,99 | 3,14 | 2,84 | 2,21 | 2,25 | 2,03 | 4,67 | 4,43 | 3,57 | 3,42 | 3,69 | 9,09 | 8,57 | 8,78 | 10,54 |
| Egenkapitalrentabilitet | −88,3 % | −58,5 % | −44,9 % | −5,1 % | 21,6 % | −24,2 % | 50,6 % | 58,6 % | 52,6 % | 24,3 % | 9,7 % | 54 % | 20,5 % | 7,8 % | 12,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 4,4 % | 1,5 % | 7 % | 14,7 % | −14,1 % | −26 % | 12,3 % | 11,9 % | 2,2 % | −22,7 % | −4,7 % | 12,3 % | 25,3 % | −30,5 % | – |
| Arbeidskapital | 641 228 kr | −619 051 kr | −656 168 kr | 57 158 kr | 1,6 mill kr | 1,9 mill kr | 1,2 mill kr | 1,3 mill kr | 1,3 mill kr | 1,3 mill kr | 1,1 mill kr | −838 276 kr | 521 043 kr | 991 672 kr | 1,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Produksjon av brød og ferske konditorvarer · NANNESTAD | 7 ans. |
Selger du til selskaper som HJEMMEBAKERIET AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.