HENNIG-OLSEN IS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 730 732 000 NOK |
| 2015 | 721 303 138 NOK |
| 2016 | 773 127 308 NOK |
| 2017 | 844 340 709 NOK |
| 2018 | 958 365 000 NOK |
| 2019 | 928 073 000 NOK |
| 2020 | 1 085 150 000 NOK |
| 2021 | 1 071 276 000 NOK |
| 2022 | 1 035 876 000 NOK |
| 2023 | 1 160 645 000 NOK |
| 2024 | 1 240 616 000 NOK |
| 2025 | 1 329 281 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller18
Formål
Drive produksjon og salg av iskrem og alt som står i forbindelse hermed.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2020 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 329 281 | 1 240 616 | 1 160 645 | 1 035 876 | 1 071 276 | 1 085 150 | 928 073 | 958 365 | 844 341 | 773 127 | 721 303 | 730 732 |
| Sum kostnader | 1 278 966 | 1 213 042 | 1 155 621 | 1 078 323 | 1 052 060 | 1 007 996 | 918 769 | 916 174 | 760 086 | 689 753 | 659 136 | 670 110 |
| Driftsresultat | 50 315 | 27 574 | 5 023 | −42 447 | 19 216 | 77 154 | 9 304 | 42 191 | 84 254 | 83 374 | 62 167 | 60 622 |
| Sum finansinntekter | 3 403 | 3 126 | 9 176 | 4 608 | 3 839 | 4 894 | 3 534 | 3 694 | 2 650 | 3 727 | 3 725 | 4 467 |
| Sum finanskostnader | 9 752 | 11 122 | 11 678 | 10 978 | 5 074 | 6 918 | 4 513 | 1 668 | 4 502 | 1 128 | 3 784 | 8 212 |
| Netto finans | −6 348 | – | – | −6 371 | −1 235 | – | −979 | 2 026 | −1 852 | 2 599 | −59 | −3 744 |
| Resultat før skattekostnad | 43 967 | 19 578 | 2 521 | −48 817 | 17 981 | 75 130 | 8 325 | 44 217 | 82 402 | 85 973 | 62 108 | 56 878 |
| Årsresultat | 33 898 | 14 861 | 1 954 | −38 184 | 13 979 | 58 574 | 6 053 | 33 634 | 62 522 | 64 588 | 45 694 | 40 052 |
| Totalresultat | 33 898 | – | – | −38 184 | 13 979 | – | 6 053 | 33 634 | 62 522 | 64 588 | 45 694 | 40 051 |
| Sum overføringer og disponeringer | 33 898 | – | – | −38 184 | 13 979 | – | 6 053 | 33 634 | 62 522 | 64 588 | 45 694 | 40 052 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 10 862 | – | – | 0 | 2 498 | 2 802 | 2 414 | 1 307 | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 253 495 | 278 086 | 279 835 | 274 601 | 277 767 | 158 807 | 167 981 | 142 283 | 120 088 | 98 438 | 105 147 | 109 560 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 30 607 | 3 570 | 6 079 | – | – | – | – | 2 654 | – | 0 | 3 062 | 2 889 |
| Sum anleggsmidler | 284 101 | 292 519 | 285 914 | 274 601 | 277 767 | 161 306 | 170 783 | 147 351 | 121 395 | 98 438 | 108 209 | 112 449 |
| Sum fordringer | 33 776 | – | – | 83 460 | 62 360 | – | 19 353 | 20 753 | 13 201 | 10 999 | 11 116 | 33 700 |
| Sum omløpsmidler | 216 505 | 179 838 | 188 769 | 257 210 | 207 840 | 216 162 | 205 801 | 266 241 | 244 693 | 207 371 | 230 293 | 207 416 |
| Sum eiendeler | 500 607 | 472 356 | 474 683 | 531 811 | 485 608 | 377 468 | 376 585 | 413 592 | 366 088 | 305 809 | 338 502 | 319 865 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | – | – | 100 000 | 74 249 | – | 48 366 | 48 366 | 78 009 | 78 009 | 78 009 | 78 009 |
| Sum opptjent egenkapital | 16 956 | – | – | – | 25 751 | – | 51 634 | 51 634 | 21 991 | – | – | 17 991 |
| Sum egenkapital | 116 956 | 114 861 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 951 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 78 009 | 78 009 | 96 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 23 345 | – | – | 23 437 | 22 254 | – | 21 740 | 14 542 | 7 999 | 9 363 | 10 905 | 12 909 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 43 268 | – | – | 136 216 | 74 991 | – | 103 109 | – | – | – | – | 1 031 |
| Sum langsiktig gjeld | 66 613 | 76 525 | 107 736 | 159 653 | 74 991 | 0 | 124 849 | 14 542 | 7 999 | 9 363 | 10 905 | 13 940 |
| Sum kortsiktig gjeld | 317 038 | 255 734 | 244 567 | 272 158 | 288 362 | 257 209 | 151 736 | 299 051 | 258 089 | 218 437 | 249 588 | 209 926 |
| Sum gjeld | 383 650 | 357 495 | 374 683 | 431 811 | 385 608 | 276 517 | 276 585 | 313 592 | 266 088 | 227 800 | 260 493 | 223 865 |
| Sum egenkapital og gjeld | 500 607 | 472 356 | 474 683 | 531 811 | 485 608 | 377 468 | 376 585 | 413 592 | 366 088 | 305 809 | 338 502 | 319 865 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 80 827 | 25 468 | −56 953 | 36 298 | 88 481 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −42 144 | 39 778 | −34 287 | −148 691 | −6 281 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −38 621 | 10 875 | 91 863 | 73 512 | −115 080 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 62 | 3 435 | 624 | −38 881 | −32 880 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 406 | 344 | 3 779 | 19 021 | 57 902 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,8 % | 2,2 % | 0,4 % | −4,1 % | 1,8 % | 7,1 % | 1 % | 4,4 % | 10 % | 10,8 % | 8,6 % | 8,3 % |
| Resultatmargin | 2,6 % | 1,2 % | 0,2 % | −3,7 % | 1,3 % | 5,4 % | 0,7 % | 3,5 % | 7,4 % | 8,4 % | 6,3 % | 5,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,68 | 0,7 | 0,77 | 0,95 | 0,72 | 0,84 | 1,36 | 0,89 | 0,95 | 0,95 | 0,92 | 0,99 |
| Gjeldsgrad | 3,28 | 3,11 | 3,75 | 4,32 | 3,86 | 2,74 | 2,77 | 3,14 | 2,66 | 2,92 | 3,34 | 2,33 |
| Egenkapitalrentabilitet | 29 % | 12,9 % | 2 % | −38,2 % | 14 % | 58 % | 6,1 % | 33,6 % | 62,5 % | 82,8 % | 58,6 % | 41,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,1 % | 6,9 % | 12 % | −3,3 % | −1,3 % | 16,9 % | −3,2 % | 13,5 % | 9,2 % | 7,2 % | −1,3 % | – |
| Arbeidskapital | −100,5 mill kr | −75,9 mill kr | −55,8 mill kr | −14,9 mill kr | −80,5 mill kr | −41 mill kr | 54,1 mill kr | −32,8 mill kr | −13,4 mill kr | −11,1 mill kr | −19,3 mill kr | −2,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller18
Vis 6 til
Underenheter (7)
Produksjon av iskrem og andre spiselige isprodukter · KRISTIANSAND S | 328 ans. |
Produksjon av iskrem og andre spiselige isprodukter · MJØLKERÅEN | |
Produksjon av iskrem og andre spiselige isprodukter · HAUGESUND | |
Produksjon av iskrem og andre spiselige isprodukter · TILLER | |
Produksjon av iskrem og andre spiselige isprodukter · MOLDE | |
Produksjon av iskrem og andre spiselige isprodukter · ØSTERÅS | 15 ans. |
Produksjon av iskrem og andre spiselige isprodukter · TROMSØ |
Selger du til selskaper som HENNIG-OLSEN IS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.