HELLESYLT BILSERVICE AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Bensinstasjon, drift av autorisert vilverksted og annen virksomhet som kan tilknyttes driften.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 642 | 2 570 | 1 014 | 484 | 516 | 468 | 506 | 502 | 508 | 1 008 | 1 122 | 5 560 | 6 559 | 6 677 | 7 202 |
| Sum kostnader | 2 126 | 2 048 | 1 123 | 206 | 211 | 238 | 271 | 247 | 247 | 671 | 727 | 5 323 | 6 311 | 6 666 | 7 058 |
| Driftsresultat | 516 | 522 | −109 | 277 | 304 | 230 | 235 | 255 | 262 | 337 | 395 | 237 | 248 | 11 | 144 |
| Sum finansinntekter | 15 | 32 | 1 | 2 | 2 | 2 | 4 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | – |
| Sum finanskostnader | 3 | 3 | 0 | 0 | – | 0 | 0 | 0 | 4 | 34 | 29 | 47 | 88 | 83 | – |
| Netto finans | 12 | 28 | 0 | 2 | 2 | 2 | 4 | 3 | −1 | −34 | −28 | −47 | −84 | −82 | −100 |
| Resultat før skattekostnad | 528 | 550 | −109 | 279 | 307 | 232 | 239 | 258 | 261 | 303 | 367 | 190 | 164 | −71 | 43 |
| Årsresultat | 399 | 444 | −109 | 207 | 231 | 173 | 178 | 190 | 191 | 219 | 259 | 179 | 164 | −71 | 43 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 399 | 444 | −109 | 207 | 231 | 173 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 399 | 444 | −109 | 207 | 231 | 173 | 178 | 190 | 191 | 219 | 259 | 179 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 399 | 444 | −109 | 207 | 231 | 173 | 178 | 190 | 191 | 219 | 259 | 179 | 164 | −71 | 43 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 1 020 | 974 | 1 039 | 879 | 979 | 1 079 | 1 179 | 1 283 | 1 387 | 1 497 | 1 609 | 1 721 | 1 809 | 1 918 | 894 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | – | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 14 | 14 | 14 | 39 | 29 |
| Sum anleggsmidler | 1 020 | 974 | 1 039 | 879 | 982 | 1 081 | 1 181 | 1 285 | 1 389 | 1 499 | 1 623 | 1 735 | 1 823 | 1 957 | 923 |
| Sum fordringer | 528 | 347 | 49 | 28 | 83 | 73 | 77 | 69 | 23 | 46 | 54 | 154 | 111 | 192 | 148 |
| Sum omløpsmidler | 1 049 | 1 406 | 1 092 | 1 688 | 837 | 786 | 914 | 1 158 | 1 162 | 1 325 | 266 | 286 | 511 | 875 | 634 |
| Sum eiendeler | 2 069 | 2 381 | 2 131 | 2 567 | 1 819 | 1 868 | 2 096 | 2 444 | 2 551 | 2 824 | 1 889 | 2 021 | 2 335 | 2 832 | 1 557 |
| Sum innskutt egenkapital | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 | 150 |
| Sum opptjent egenkapital | 775 | 688 | 557 | 665 | 1 458 | 1 227 | 1 054 | 976 | 985 | 794 | 575 | 316 | 137 | −26 | 45 |
| Sum egenkapital | 925 | 838 | 707 | 815 | 1 608 | 1 377 | 1 204 | 1 126 | 1 135 | 944 | 725 | 466 | 287 | 124 | 195 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 560 | 980 | 1 360 | 1 660 | 100 | 400 | 700 | 1 000 | 1 300 | 1 760 | 884 | 1 357 | 1 835 | 2 472 | 1 061 |
| Sum langsiktig gjeld | 560 | 980 | 1 360 | 1 660 | 100 | 400 | 700 | 1 000 | 1 300 | 1 760 | 884 | 1 357 | 1 835 | 2 472 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 584 | 563 | 64 | 92 | 111 | 91 | 192 | 318 | 116 | 120 | 280 | 198 | 212 | 236 | 302 |
| Sum gjeld | 1 144 | 1 543 | 1 424 | 1 752 | 211 | 491 | 892 | 1 318 | 1 416 | 1 880 | 1 164 | 1 555 | 2 047 | 2 708 | 1 362 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 069 | 2 381 | 2 131 | 2 567 | 1 819 | 1 868 | 2 096 | 2 444 | 2 551 | 2 824 | 1 889 | 2 021 | 2 335 | 2 832 | 1 557 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,5 % | 20,3 % | −10,7 % | 57,3 % | 59 % | 49,1 % | 46,5 % | 50,7 % | 51,5 % | 33,4 % | 35,2 % | 4,3 % | 3,8 % | 0,2 % | 2 % |
| Resultatmargin | 15,1 % | 17,3 % | −10,7 % | 42,9 % | 44,8 % | 36,9 % | 35,2 % | 37,9 % | 37,6 % | 21,8 % | 23,1 % | 3,2 % | 2,5 % | −1,1 % | 0,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,8 | 2,5 | 16,94 | 18,39 | 7,54 | 8,63 | 4,76 | 3,64 | 10,03 | 11,07 | 0,95 | 1,44 | 2,41 | 3,7 | 2,1 |
| Gjeldsgrad | 1,24 | 1,84 | 2,02 | 2,15 | 0,13 | 0,36 | 0,74 | 1,17 | 1,25 | 1,99 | 1,61 | 3,34 | 7,13 | 21,88 | 7 |
| Egenkapitalrentabilitet | 43,1 % | 52,9 % | −15,4 % | 25,5 % | 14,4 % | 12,5 % | 14,8 % | 16,9 % | 16,8 % | 23,2 % | 35,7 % | 38,3 % | 56,9 % | −57,2 % | 22,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2,8 % | 153,5 % | 109,6 % | −6,2 % | 10,2 % | −7,5 % | 0,8 % | −1,2 % | −49,6 % | −10,1 % | −79,8 % | −15,2 % | −1,8 % | −7,3 % | – |
| Arbeidskapital | 465 105 kr | 843 685 kr | 1 mill kr | 1,6 mill kr | 725 632 kr | 695 032 kr | 722 455 kr | 840 180 kr | 1 mill kr | 1,2 mill kr | −14 252 kr | 87 597 kr | 299 258 kr | 638 493 kr | 331 634 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · HELLESYLT |
Selger du til selskaper som HELLESYLT BILSERVICE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.