HARSTAD MEK VERKSTED AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 79 331 937 NOK |
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | 68 520 889 NOK |
| 2014 | 101 452 262 NOK |
| 2015 | 119 712 772 NOK |
| 2016 | 143 638 354 NOK |
| 2017 | 179 439 722 NOK |
| 2018 | 138 153 200 NOK |
| 2019 | 162 695 653 NOK |
| 2020 | 153 854 068 NOK |
| 2021 | 166 886 831 NOK |
| 2022 | 222 235 308 NOK |
| 2023 | 160 801 899 NOK |
| 2024 | 224 902 894 NOK |
| 2025 | 243 376 330 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Drift av skipsverksted, mekanisk verksted og annen industri- og handelsvirksomhet, samt eie og drift av fast eiendom og deltagelse i annen virksomhet som har tilknytning til dette.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 243 376 | 224 903 | 160 802 | 222 235 | 166 887 | 153 854 | 162 696 | 138 153 | 179 440 | 143 638 | 119 713 | 101 452 | 68 521 | 79 332 |
| Sum kostnader | 226 912 | 212 202 | 169 021 | 202 698 | 160 836 | 149 732 | 160 463 | 140 567 | 174 114 | 137 879 | 118 853 | 96 042 | 69 894 | 72 641 |
| Driftsresultat | 16 464 | 12 701 | −8 219 | 19 538 | 6 051 | 4 123 | 2 233 | −2 414 | 5 326 | 5 759 | 860 | 5 411 | −1 373 | 6 691 |
| Sum finansinntekter | 909 | 949 | 776 | 1 178 | 10 | 83 | 11 | 242 | 2 | 4 | 49 | 43 | 77 | 246 |
| Sum finanskostnader | 957 | 1 526 | 1 527 | 803 | 379 | 639 | 586 | 620 | 862 | 928 | 821 | 443 | 388 | 40 |
| Netto finans | −48 | – | – | – | – | – | −574 | −377 | −860 | −924 | −773 | −400 | −311 | 206 |
| Resultat før skattekostnad | 16 416 | 12 124 | −8 970 | 19 913 | 5 682 | 3 566 | 1 659 | −2 791 | 4 466 | 4 835 | 87 | 5 011 | −1 684 | 6 897 |
| Årsresultat | 12 780 | 9 445 | −6 997 | 15 528 | 4 435 | 2 772 | 1 284 | −2 151 | 3 406 | 3 637 | 63 | 3 648 | −1 231 | 4 945 |
| Sum overføringer og disponeringer | 12 780 | – | – | – | – | – | 1 284 | −2 151 | 3 406 | 3 637 | 63 | 3 648 | −1 231 | 4 945 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 1 213 | – | – | 0 | – | – | – | – | – | – | 400 | 242 |
| Sum varige driftsmidler | 24 202 | 26 744 | 27 999 | 29 156 | 24 458 | 23 952 | 18 028 | 18 838 | 18 683 | 19 272 | 15 315 | 13 240 | 14 330 | 8 899 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 112 | 9 112 | 9 112 | 9 112 | 112 | 257 | 173 | 342 | 342 | 364 | 425 | 432 | 359 | – |
| Sum anleggsmidler | 33 314 | 35 856 | 38 324 | 38 267 | 24 570 | 24 210 | 18 201 | 19 180 | 19 025 | 19 635 | 15 740 | 13 672 | 15 089 | 9 141 |
| Sum fordringer | 37 967 | – | – | – | – | – | 39 462 | 32 395 | 39 646 | 34 318 | 19 692 | 24 138 | 12 933 | 14 800 |
| Sum omløpsmidler | 49 204 | 37 219 | 46 459 | 45 419 | 38 655 | 26 416 | 45 556 | 36 944 | 44 183 | 38 989 | 27 599 | 28 740 | 21 029 | 27 924 |
| Sum eiendeler | 82 518 | 73 074 | 84 782 | 83 686 | 63 225 | 50 626 | 63 757 | 56 124 | 63 208 | 58 625 | 43 339 | 42 412 | 36 118 | 37 065 |
| Sum innskutt egenkapital | 16 125 | – | – | – | – | – | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Sum opptjent egenkapital | 17 540 | – | – | – | – | – | 12 753 | 11 468 | 13 620 | 12 494 | 11 348 | 11 285 | 9 716 | 10 269 |
| Sum egenkapital | 33 665 | 27 274 | 23 190 | 20 262 | 18 242 | 13 852 | 13 253 | 11 968 | 14 120 | 12 994 | 11 848 | 11 785 | 10 216 | 10 769 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 457 | – | – | – | – | – | 388 | 13 | 654 | 586 | 218 | 195 | 0 | 226 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 775 | – | – | – | – | – | 9 253 | 12 568 | 12 848 | 18 668 | 12 883 | 8 766 | 10 590 | 983 |
| Sum langsiktig gjeld | 11 231 | 13 183 | 15 946 | 18 906 | 18 423 | 12 440 | 9 640 | 12 581 | 13 501 | 19 254 | 13 102 | 8 960 | 10 590 | 1 209 |
| Sum kortsiktig gjeld | 37 622 | 31 853 | 45 647 | 43 759 | 25 812 | 23 776 | 40 864 | 31 574 | 35 587 | 26 377 | 18 389 | 21 666 | 15 312 | 25 087 |
| Sum gjeld | 48 853 | 45 800 | 61 593 | 63 425 | 44 983 | 36 774 | 50 504 | 44 155 | 49 088 | 45 631 | 31 490 | 30 627 | 25 902 | 26 296 |
| Sum egenkapital og gjeld | 82 518 | 73 074 | 84 782 | 83 686 | 63 225 | 50 626 | 63 757 | 56 124 | 63 208 | 58 625 | 43 339 | 42 412 | 36 118 | 37 065 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 26 826 | −35 205 | 21 496 | 14 291 | 25 831 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −3 792 | −3 532 | −9 107 | −3 738 | −9 149 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −23 203 | 24 215 | −15 504 | 2 237 | −11 848 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −169 | −14 522 | −3 115 | 12 790 | 4 834 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 3 313 | 3 482 | 18 004 | 21 119 | 8 329 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,8 % | 5,7 % | −5,1 % | 8,8 % | 3,6 % | 2,7 % | 1,4 % | −1,8 % | 3 % | 4 % | 0,7 % | 5,3 % | −2 % | 8,4 % |
| Resultatmargin | 5,3 % | 4,2 % | −4,4 % | 7 % | 2,7 % | 1,8 % | 0,8 % | −1,6 % | 1,9 % | 2,5 % | 0,1 % | 3,6 % | −1,8 % | 6,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,17 | 1,02 | 1,04 | 1,5 | 1,11 | 1,11 | 1,17 | 1,24 | 1,48 | 1,5 | 1,33 | 1,37 | 1,11 |
| Gjeldsgrad | 1,45 | 1,68 | 2,66 | 3,13 | 2,47 | 2,65 | 3,81 | 3,69 | 3,48 | 3,51 | 2,66 | 2,6 | 2,54 | 2,44 |
| Egenkapitalrentabilitet | 38 % | 34,6 % | −30,2 % | 76,6 % | 24,3 % | 20 % | 9,7 % | −18 % | 24,1 % | 28 % | 0,5 % | 31 % | −12 % | 45,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8,2 % | 39,9 % | −27,6 % | 33,2 % | 8,5 % | −5,4 % | 17,8 % | −23 % | 24,9 % | 20 % | 18 % | 48,1 % | – | – |
| Arbeidskapital | 11,6 mill kr | 5,4 mill kr | 811 627 kr | 1,7 mill kr | 12,8 mill kr | 2,6 mill kr | 4,7 mill kr | 5,4 mill kr | 8,6 mill kr | 12,6 mill kr | 9,2 mill kr | 7,1 mill kr | 5,7 mill kr | 2,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Reparasjon og vedlikehold av sivile skip og båter · HARSTAD | 101 ans. |
Selger du til selskaper som HARSTAD MEK VERKSTED AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.