HARDANGERFRAKT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 10 984 086 NOK |
| 2012 | 7 380 942 NOK |
| 2013 | 8 761 290 NOK |
| 2014 | 9 246 587 NOK |
| 2015 | 10 983 734 NOK |
| 2016 | 8 304 379 NOK |
| 2017 | 10 263 701 NOK |
| 2018 | 8 132 159 NOK |
| 2019 | 6 254 644 NOK |
| 2020 | 7 781 762 NOK |
| 2021 | 8 857 682 NOK |
| 2022 | 8 127 539 NOK |
| 2023 | 8 010 785 NOK |
| 2024 | 6 713 931 NOK |
| 2025 | 6 959 810 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Å drive transporttjenester med båt
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 6 960 | 6 714 | 8 011 | 8 128 | 8 858 | 7 782 | 6 255 | 8 132 | 10 264 | 8 304 | 10 984 | 9 247 | 8 761 | 7 381 | 10 984 |
| Sum kostnader | 7 194 | 6 921 | 7 026 | 7 823 | 8 751 | 6 802 | 6 676 | 8 176 | 7 469 | 8 749 | 7 256 | 7 972 | 8 406 | 7 765 | 9 373 |
| Driftsresultat | −234 | −207 | 985 | 304 | 107 | 980 | −422 | −44 | 2 795 | −445 | 3 728 | 1 274 | 356 | −384 | 1 611 |
| Sum finansinntekter | 149 | 168 | 74 | 6 | 20 | 15 | 36 | 111 | 110 | 67 | 99 | 85 | 65 | 20 | – |
| Sum finanskostnader | 1 | 5 | 1 | 141 | 127 | 2 | 2 | 3 | – | 5 | 2 | 1 | 1 | 3 | – |
| Netto finans | 148 | 163 | 73 | −135 | −107 | 13 | 34 | 108 | 110 | 62 | 96 | 84 | 64 | 17 | −1 |
| Resultat før skattekostnad | −86 | −44 | 1 058 | 170 | −0 | 993 | −387 | 64 | 2 905 | −383 | 3 825 | 1 359 | 420 | −367 | 1 609 |
| Årsresultat | −66 | −31 | 829 | 134 | −0 | 856 | −387 | 43 | 2 200 | −292 | 2 791 | 991 | 303 | −265 | 1 139 |
| Totalresultat | −66 | −31 | 829 | 134 | −0 | 856 | −387 | 43 | 2 200 | −292 | 2 791 | 991 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −66 | −31 | 829 | 134 | −0 | 856 | −387 | 43 | 2 200 | −292 | 2 791 | 991 | 303 | −265 | 1 139 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 41 | 22 | – | – | – | – | – | – | 2 | 91 | – | – | – | 102 | – |
| Sum varige driftsmidler | 789 | 721 | 908 | 687 | 665 | 166 | 123 | 33 | 63 | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 830 | 743 | 908 | 687 | 665 | 166 | 123 | 33 | 65 | 91 | 0 | 0 | 0 | 102 | – |
| Sum fordringer | 2 593 | 2 334 | 1 834 | 3 576 | 1 776 | 1 632 | 1 475 | 2 572 | 2 472 | 2 389 | 4 259 | 1 917 | 2 208 | 1 319 | 3 490 |
| Sum omløpsmidler | 12 228 | 11 143 | 10 068 | 10 946 | 13 442 | 17 269 | 11 600 | 10 604 | 9 916 | 7 876 | 10 770 | 6 794 | 4 857 | 4 078 | 6 564 |
| Sum eiendeler | 13 058 | 11 886 | 10 976 | 11 633 | 14 107 | 17 435 | 11 723 | 10 637 | 9 982 | 7 967 | 10 770 | 6 794 | 4 857 | 4 180 | 6 564 |
| Sum innskutt egenkapital | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 |
| Sum opptjent egenkapital | 9 749 | 9 815 | 9 846 | 9 016 | 8 883 | 8 883 | 8 027 | 8 415 | 8 371 | 6 172 | 6 464 | 3 674 | 2 682 | 2 379 | 2 644 |
| Sum egenkapital | 9 849 | 9 915 | 9 946 | 9 117 | 8 983 | 8 984 | 8 128 | 8 515 | 8 472 | 6 272 | 6 565 | 3 774 | 2 783 | 2 480 | 2 745 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 209 | 1 971 | 1 030 | 2 516 | 5 123 | 8 451 | 3 595 | 2 122 | 1 510 | 1 695 | 4 206 | 3 019 | 2 074 | 1 700 | 3 819 |
| Sum gjeld | 3 209 | 1 971 | 1 030 | 2 516 | 5 123 | 8 451 | 3 595 | 2 122 | 1 510 | 1 695 | 4 206 | 3 019 | 2 074 | 1 700 | 3 819 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 058 | 11 886 | 10 976 | 11 633 | 14 107 | 17 435 | 11 723 | 10 637 | 9 982 | 7 967 | 10 770 | 6 794 | 4 857 | 4 180 | 6 564 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −3,4 % | −3,1 % | 12,3 % | 3,7 % | 1,2 % | 12,6 % | −6,7 % | −0,5 % | 27,2 % | −5,4 % | 33,9 % | 13,8 % | 4,1 % | −5,2 % | 14,7 % |
| Resultatmargin | −1 % | −0,5 % | 10,4 % | 1,6 % | 0 % | 11 % | −6,2 % | 0,5 % | 21,4 % | −3,5 % | 25,4 % | 10,7 % | 3,5 % | −3,6 % | 10,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,81 | 5,65 | 9,78 | 4,35 | 2,62 | 2,04 | 3,23 | 5 | 6,57 | 4,65 | 2,56 | 2,25 | 2,34 | 2,4 | 1,72 |
| Gjeldsgrad | 0,33 | 0,2 | 0,1 | 0,28 | 0,57 | 0,94 | 0,44 | 0,25 | 0,18 | 0,27 | 0,64 | 0,8 | 0,75 | 0,69 | 1,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | −0,7 % | −0,3 % | 8,3 % | 1,5 % | 0 % | 9,5 % | −4,8 % | 0,5 % | 26 % | −4,7 % | 42,5 % | 26,3 % | 10,9 % | −10,7 % | 41,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 3,7 % | −16,2 % | −1,4 % | −8,2 % | 13,8 % | 24,4 % | −23,1 % | −20,8 % | 23,6 % | −24,4 % | 18,8 % | 5,5 % | 18,7 % | −32,8 % | – |
| Arbeidskapital | 9 mill kr | 9,2 mill kr | 9 mill kr | 8,4 mill kr | 8,3 mill kr | 8,8 mill kr | 8 mill kr | 8,5 mill kr | 8,4 mill kr | 6,2 mill kr | 6,6 mill kr | 3,8 mill kr | 2,8 mill kr | 2,4 mill kr | 2,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Innenriks sjøfart med gods · DALSØYRA |
Selger du til selskaper som HARDANGERFRAKT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.