ROSTEIN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 252 695 157 NOK |
| 2012 | 296 463 124 NOK |
| 2013 | 327 688 268 NOK |
| 2014 | 410 004 346 NOK |
| 2015 | 545 806 387 NOK |
| 2016 | 619 511 112 NOK |
| 2017 | 809 352 088 NOK |
| 2018 | 902 534 550 NOK |
| 2019 | 1 045 567 387 NOK |
| 2020 | 1 170 775 325 NOK |
| 2021 | 1 250 166 007 NOK |
| 2022 | 1 366 115 524 NOK |
| 2023 | 1 472 434 929 NOK |
| 2024 | 1 648 641 704 NOK |
| 2025 | 1 974 193 935 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Frakting av levende smolt/laks, samt fiske og enhver annen virksomhet som har sammenheng med dette. Selskapet kan også engasjere seg økonomisk i andre foretak.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 974 194 | 1 648 642 | 1 472 435 | 1 366 116 | 1 250 166 | 1 170 775 | 1 045 567 | 902 535 | 809 352 | 619 511 | 545 806 | 410 004 | 327 688 | 296 463 | 252 695 |
| Sum kostnader | 1 491 391 | 1 250 239 | 1 158 883 | 1 077 689 | 876 818 | 808 821 | 762 212 | 615 276 | 543 498 | 391 695 | 326 185 | 271 784 | 271 552 | 240 111 | 226 712 |
| Driftsresultat | 482 803 | 398 403 | 313 552 | 288 427 | 373 348 | 361 954 | 283 355 | 287 259 | 265 854 | 227 816 | 219 622 | 138 220 | 56 137 | 56 352 | 25 983 |
| Sum finansinntekter | 13 458 | 11 156 | 10 021 | 8 106 | 3 551 | 4 364 | 5 578 | 5 557 | 5 962 | 8 513 | 10 364 | 6 216 | 8 722 | 18 608 | – |
| Sum finanskostnader | 169 415 | 171 427 | 113 101 | 62 554 | 57 670 | 47 384 | 50 758 | 49 934 | 48 827 | 36 138 | 47 970 | 38 872 | 41 219 | 18 318 | – |
| Netto finans | −155 957 | – | – | – | – | – | −45 181 | −44 377 | −42 865 | −27 625 | −37 606 | −32 655 | −32 497 | 290 | −17 608 |
| Resultat før skattekostnad | 326 847 | 238 133 | 210 472 | 233 978 | 319 230 | 318 934 | 238 174 | 242 882 | 222 989 | 200 191 | 182 016 | 105 565 | 23 639 | 56 643 | 8 375 |
| Årsresultat | 326 802 | 238 091 | 210 434 | 233 942 | 319 197 | 318 905 | 238 146 | 242 882 | 222 989 | 196 400 | 182 258 | 105 567 | 24 463 | 56 138 | 9 769 |
| Totalresultat | 326 802 | – | – | – | – | – | 238 146 | 242 882 | 222 989 | 196 400 | 182 258 | 105 567 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 326 802 | – | – | – | – | – | 238 146 | 242 882 | 222 989 | 196 400 | 182 258 | 105 567 | 24 463 | 56 138 | 9 769 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 2 681 | 2 540 | 2 055 | 540 | 524 | – | – | – | – | 1 988 | 7 546 | 8 913 | 9 938 | 6 244 | 1 168 |
| Sum varige driftsmidler | 4 882 411 | 3 935 629 | 3 641 000 | 3 492 529 | 3 064 107 | 2 873 021 | 2 517 511 | 2 076 028 | 1 977 090 | 1 733 419 | 1 165 447 | 921 715 | 740 124 | 399 131 | 438 403 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 18 800 | 18 800 | 18 800 | 14 354 | 20 661 | 31 036 | 28 828 | 31 068 | 32 354 | 34 538 | 24 801 | 3 262 | 3 324 | 44 892 | 12 022 |
| Sum anleggsmidler | 4 903 892 | 3 956 969 | 3 661 854 | 3 507 423 | 3 085 293 | 2 904 057 | 2 546 339 | 2 107 096 | 2 009 444 | 1 769 945 | 1 197 793 | 933 889 | 753 385 | 450 267 | 451 592 |
| Sum fordringer | 376 771 | – | – | – | – | – | 143 538 | 111 365 | 142 488 | 93 539 | 55 895 | 55 259 | 40 644 | 41 976 | 28 702 |
| Sum omløpsmidler | 776 968 | 495 992 | 639 795 | 348 769 | 494 953 | 280 795 | 397 067 | 382 272 | 329 993 | 318 883 | 241 753 | 204 854 | 183 729 | 261 153 | 216 970 |
| Sum eiendeler | 5 680 860 | 4 452 962 | 4 301 649 | 3 856 192 | 3 580 246 | 3 184 852 | 2 943 406 | 2 489 368 | 2 339 438 | 2 088 828 | 1 439 546 | 1 138 743 | 937 114 | 711 420 | 668 563 |
| Sum innskutt egenkapital | 177 024 | – | – | – | – | – | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 | 2 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 394 642 | – | – | – | – | – | 1 152 271 | 954 126 | 763 707 | 580 718 | 414 318 | 244 560 | 156 993 | 132 530 | 94 392 |
| Sum egenkapital | 2 571 667 | 2 069 840 | 1 856 749 | 1 896 315 | 1 712 374 | 1 433 176 | 1 154 271 | 956 126 | 765 707 | 582 718 | 416 318 | 246 560 | 158 993 | 134 530 | 96 392 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 10 648 | 13 538 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 839 144 | – | – | – | – | – | 1 593 534 | 1 393 668 | 1 445 204 | 1 403 749 | 959 280 | 827 241 | 703 327 | 521 523 | 520 474 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 839 144 | 2 181 202 | 2 277 585 | 1 793 977 | 1 688 619 | 1 519 482 | 1 604 182 | 1 407 206 | 1 445 204 | 1 403 749 | 959 280 | 827 241 | 703 327 | 521 523 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 270 050 | 201 919 | 167 315 | 165 900 | 179 253 | 232 193 | 184 953 | 126 036 | 128 526 | 102 361 | 63 948 | 64 942 | 74 795 | 55 367 | 51 697 |
| Sum gjeld | 3 109 194 | 2 383 121 | 2 444 900 | 1 959 877 | 1 867 872 | 1 751 675 | 1 789 135 | 1 533 242 | 1 573 730 | 1 506 110 | 1 023 228 | 892 184 | 778 121 | 576 890 | 572 171 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 680 860 | 4 452 962 | 4 301 649 | 3 856 192 | 3 580 246 | 3 184 852 | 2 943 406 | 2 489 368 | 2 339 438 | 2 088 828 | 1 439 546 | 1 138 743 | 937 114 | 711 420 | 668 563 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 505 375 | 345 781 | 462 422 | 489 672 | 495 688 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −570 931 | −385 463 | −643 697 | −393 199 | −529 636 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −96 383 | 214 808 | 15 358 | 89 137 | −74 052 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −161 940 | 175 127 | −165 917 | 185 610 | −108 000 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 178 410 | 340 350 | 165 224 | 331 141 | 145 530 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 24,5 % | 24,2 % | 21,3 % | 21,1 % | 29,9 % | 30,9 % | 27,1 % | 31,8 % | 32,9 % | 36,8 % | 40,2 % | 33,7 % | 17,1 % | 19 % | 10,3 % |
| Resultatmargin | 16,6 % | 14,4 % | 14,3 % | 17,1 % | 25,5 % | 27,2 % | 22,8 % | 26,9 % | 27,6 % | 31,7 % | 33,4 % | 25,8 % | 7,5 % | 18,9 % | 3,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,88 | 2,46 | 3,82 | 2,1 | 2,76 | 1,21 | 2,15 | 3,03 | 2,57 | 3,12 | 3,78 | 3,15 | 2,46 | 4,72 | 4,2 |
| Gjeldsgrad | 1,21 | 1,15 | 1,32 | 1,03 | 1,09 | 1,22 | 1,55 | 1,6 | 2,06 | 2,58 | 2,46 | 3,62 | 4,89 | 4,29 | 5,94 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12,7 % | 11,5 % | 11,3 % | 12,3 % | 18,6 % | 22,3 % | 20,6 % | 25,4 % | 29,1 % | 33,7 % | 43,8 % | 42,8 % | 15,4 % | 41,7 % | 10,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 19,7 % | 12 % | 7,8 % | 9,3 % | 6,8 % | 12 % | 15,8 % | 11,5 % | 30,6 % | 13,5 % | 33,1 % | 25,1 % | 10,5 % | 17,3 % | – |
| Arbeidskapital | 506,9 mill kr | 294,1 mill kr | 472,5 mill kr | 182,9 mill kr | 315,7 mill kr | 48,6 mill kr | 212,1 mill kr | 256,2 mill kr | 201,5 mill kr | 216,5 mill kr | 177,8 mill kr | 139,9 mill kr | 108,9 mill kr | 205,8 mill kr | 165,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Innenriks sjøfart med gods · HARØY | 371 ans. |
Selger du til selskaper som ROSTEIN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.