HÅ RUGERI AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 107 442 076 NOK |
| 2012 | 124 205 763 NOK |
| 2013 | 155 780 729 NOK |
| 2014 | 161 911 204 NOK |
| 2015 | 147 760 565 NOK |
| 2016 | 166 416 977 NOK |
| 2017 | 165 283 433 NOK |
| 2018 | 154 483 988 NOK |
| 2019 | 171 390 570 NOK |
| 2020 | 178 400 238 NOK |
| 2021 | 190 172 709 NOK |
| 2022 | 204 441 842 NOK |
| 2023 | 245 593 555 NOK |
| 2024 | 271 789 361 NOK |
| 2025 | 280 373 890 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Selskapets virksomhet er å drive produksjon og salg av fjørfe.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 280 374 | 271 789 | 245 594 | 204 442 | 190 173 | 178 400 | 171 391 | 154 484 | 165 283 | 166 417 | 147 761 | 161 911 | 155 781 | 124 206 | 107 442 |
| Sum kostnader | 254 997 | 244 299 | 220 668 | 192 279 | 172 084 | 162 231 | 156 201 | 142 894 | 153 933 | 151 132 | 140 331 | 150 413 | 139 581 | 112 086 | 96 460 |
| Driftsresultat | 25 377 | 27 491 | 24 925 | 12 162 | 18 089 | 16 170 | 15 190 | 11 590 | 11 351 | 15 285 | 7 430 | 11 498 | 16 199 | 12 120 | 10 982 |
| Sum finansinntekter | 733 | 726 | 504 | 322 | 72 | 46 | 34 | 9 | 34 | 43 | 16 | 29 | 61 | 137 | 50 |
| Sum finanskostnader | 531 | 673 | 809 | 500 | 551 | 683 | 766 | 481 | 147 | 137 | 214 | 206 | 222 | 222 | 227 |
| Netto finans | 201 | – | – | – | – | – | −733 | −471 | −113 | −94 | −199 | −177 | −161 | −85 | −177 |
| Resultat før skattekostnad | 25 578 | 27 544 | 24 620 | 11 984 | 17 610 | 15 533 | 14 457 | 11 118 | 11 238 | 15 191 | 7 231 | 11 321 | 16 038 | 12 035 | 10 805 |
| Årsresultat | 19 932 | 21 469 | 19 196 | 9 344 | 13 731 | 12 114 | 11 275 | 8 533 | 8 511 | 11 378 | 5 276 | 8 228 | 11 551 | 8 660 | 7 761 |
| Sum overføringer og disponeringer | 19 932 | – | – | – | – | – | 11 275 | 8 533 | 8 511 | 11 378 | 5 276 | 8 228 | 11 551 | 8 660 | 7 761 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 634 | 459 | 474 | 574 | 608 | 632 | 607 | 632 | 639 | 326 | 34 | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 12 367 | 10 264 | 11 732 | 9 678 | 12 243 | 9 068 | 8 630 | 5 112 | 6 839 | 7 229 | 8 017 | 11 414 | 14 402 | 12 471 | 11 324 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 |
| Sum anleggsmidler | 13 026 | 10 748 | 12 231 | 10 276 | 12 876 | 9 725 | 9 262 | 5 769 | 7 503 | 7 580 | 8 076 | 11 439 | 14 427 | 12 496 | 11 349 |
| Sum fordringer | 33 655 | – | – | – | – | – | 34 702 | 34 224 | 35 116 | 26 451 | 24 812 | 24 028 | 23 220 | 19 861 | 20 110 |
| Sum omløpsmidler | 61 911 | 67 591 | 69 583 | 52 932 | 49 747 | 55 724 | 53 492 | 40 902 | 40 309 | 41 111 | 30 808 | 29 367 | 30 091 | 24 767 | 24 809 |
| Sum eiendeler | 74 937 | 78 339 | 81 813 | 63 209 | 62 623 | 65 449 | 62 754 | 46 671 | 47 812 | 48 692 | 38 884 | 40 806 | 44 518 | 37 263 | 36 158 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | – | – | – | – | – | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 22 437 | – | – | – | – | – | 15 951 | 12 675 | 12 143 | 11 632 | 9 255 | 9 979 | 9 750 | 9 700 | 11 039 |
| Sum egenkapital | 22 537 | 23 505 | 25 136 | 22 240 | 20 896 | 20 165 | 16 051 | 12 775 | 12 243 | 11 732 | 9 355 | 10 079 | 9 850 | 9 800 | 11 139 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 3 118 | – | – | – | – | 310 | 539 | 589 | 568 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 734 | – | – | – | – | – | 10 000 | 10 000 | 10 000 | – | 115 | 605 | 1 386 | 2 167 | 2 979 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 734 | 4 000 | 6 000 | 8 000 | 0 | 10 000 | 13 118 | 10 000 | 10 000 | 0 | 115 | 915 | 1 925 | 2 756 | 3 547 |
| Sum kortsiktig gjeld | 46 665 | 50 374 | 49 337 | 30 561 | 38 248 | 30 837 | 33 586 | 23 896 | 25 568 | 36 959 | 29 414 | 29 813 | 32 742 | 24 708 | 21 472 |
| Sum gjeld | 52 400 | 54 834 | 56 677 | 40 968 | 41 726 | 45 283 | 46 703 | 33 896 | 35 568 | 36 959 | 29 530 | 30 728 | 34 667 | 27 463 | 25 019 |
| Sum egenkapital og gjeld | 74 937 | 78 339 | 81 813 | 63 209 | 62 623 | 65 449 | 62 754 | 46 671 | 47 812 | 48 692 | 38 884 | 40 806 | 44 518 | 37 263 | 36 158 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 29 090 | 16 090 | 3 100 | 35 428 | 9 472 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −4 608 | −5 787 | −741 | −6 834 | −3 532 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −18 300 | −10 000 | −5 000 | −18 000 | −8 000 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 6 182 | 303 | −2 640 | 10 594 | −2 059 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 23 540 | 17 358 | 17 055 | 19 696 | 9 101 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 9 % | 10,1 % | 10,2 % | 5,9 % | 9,5 % | 9,1 % | 8,9 % | 7,5 % | 6,9 % | 9,2 % | 5 % | 7,1 % | 10,4 % | 9,8 % | 10,2 % |
| Resultatmargin | 7,1 % | 7,9 % | 7,8 % | 4,6 % | 7,2 % | 6,8 % | 6,6 % | 5,5 % | 5,1 % | 6,8 % | 3,6 % | 5,1 % | 7,4 % | 7 % | 7,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,33 | 1,34 | 1,41 | 1,73 | 1,3 | 1,81 | 1,59 | 1,71 | 1,58 | 1,11 | 1,05 | 0,99 | 0,92 | 1 | 1,16 |
| Gjeldsgrad | 2,33 | 2,33 | 2,25 | 1,84 | 2 | 2,25 | 2,91 | 2,65 | 2,91 | 3,15 | 3,16 | 3,05 | 3,52 | 2,8 | 2,25 |
| Egenkapitalrentabilitet | 88,4 % | 91,3 % | 76,4 % | 42 % | 65,7 % | 60,1 % | 70,3 % | 66,8 % | 69,5 % | 97 % | 56,4 % | 81,6 % | 117,3 % | 88,4 % | 69,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 3,2 % | 10,7 % | 20,1 % | 7,5 % | 6,6 % | 4,1 % | 10,9 % | −6,5 % | −0,7 % | 12,6 % | −8,7 % | 3,9 % | 25,4 % | 15,6 % | – |
| Arbeidskapital | 15,2 mill kr | 17,2 mill kr | 20,2 mill kr | 22,4 mill kr | 11,5 mill kr | 24,9 mill kr | 19,9 mill kr | 17 mill kr | 14,7 mill kr | 4,2 mill kr | 1,4 mill kr | −445 462 kr | −2,7 mill kr | 59 652 kr | 3,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Hold av verpehøner for konsumeggproduksjon · NÆRBØ | 40 ans. |
Selger du til selskaper som HÅ RUGERI AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.