GROMSTAD AUTO AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2015 | 431 306 779 NOK |
| 2016 | 464 436 607 NOK |
| 2017 | 531 706 039 NOK |
| 2018 | 436 853 034 NOK |
| 2019 | 493 029 424 NOK |
| 2020 | 575 593 581 NOK |
| 2021 | 625 930 740 NOK |
| 2022 | 600 522 199 NOK |
| 2023 | 587 720 185 NOK |
| 2024 | 568 525 208 NOK |
| 2025 | 680 283 368 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Handel, fabrikasjon og virksomhet som står i for- bindelse hermed, og anbringelse av selskapets midler i aksjer i andre selskaper eller ved invest ering på annen måte.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 680 283 | 568 525 | 587 720 | 600 522 | 625 931 | 575 594 | 493 029 | 436 853 | 531 706 | 464 437 | 431 307 |
| Sum kostnader | 656 368 | 549 763 | 560 567 | 575 351 | 603 999 | 553 233 | 477 062 | 422 003 | 510 799 | 451 553 | 414 577 |
| Driftsresultat | 23 915 | 18 762 | 27 153 | 25 172 | 21 932 | 22 361 | 15 968 | 14 850 | 20 907 | 12 883 | 16 730 |
| Sum finansinntekter | 734 | 720 | 599 | 470 | 129 | 130 | 140 | 125 | 75 | 192 | 68 |
| Sum finanskostnader | 1 235 | 779 | 1 199 | 1 487 | 635 | 963 | 808 | 505 | 771 | 672 | 386 |
| Netto finans | −501 | – | – | – | – | – | −667 | −380 | −696 | −480 | −318 |
| Resultat før skattekostnad | 23 414 | 18 703 | 26 553 | 24 155 | 21 426 | 21 528 | 15 300 | 14 470 | 20 211 | 12 404 | 16 412 |
| Årsresultat | 18 262 | 14 588 | 20 701 | 18 840 | 16 712 | 16 786 | 11 935 | 11 122 | 15 348 | 9 301 | 11 968 |
| Sum overføringer og disponeringer | 18 262 | – | – | – | – | – | 11 935 | 11 122 | 15 348 | 9 301 | 11 968 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 280 | 790 | 491 | 1 011 | 924 | 245 | 503 | 450 | 268 | 13 | 200 |
| Sum varige driftsmidler | 22 651 | 17 587 | 23 020 | 24 672 | 21 632 | 25 320 | 22 939 | 19 422 | 20 228 | 21 371 | 17 504 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 300 | 300 | 300 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 23 231 | 18 677 | 23 811 | 25 684 | 22 556 | 25 565 | 23 442 | 19 872 | 20 496 | 21 384 | 17 704 |
| Sum fordringer | 49 451 | – | – | – | – | – | 21 983 | 21 286 | 35 492 | 38 429 | 27 898 |
| Sum omløpsmidler | 173 224 | 113 217 | 98 036 | 134 717 | 109 207 | 112 351 | 96 420 | 83 721 | 113 742 | 118 102 | 101 337 |
| Sum eiendeler | 196 455 | 131 894 | 121 847 | 160 401 | 131 763 | 137 916 | 119 862 | 103 592 | 134 238 | 139 486 | 119 041 |
| Sum innskutt egenkapital | 14 700 | – | – | – | – | – | 14 700 | 14 700 | 14 700 | 14 700 | 14 700 |
| Sum opptjent egenkapital | 25 415 | – | – | – | – | – | 39 497 | 27 562 | 28 257 | 27 349 | 21 572 |
| Sum egenkapital | 40 115 | 40 511 | 41 572 | 39 775 | 40 091 | 54 197 | 54 197 | 42 262 | 42 957 | 42 049 | 36 272 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 600 | – | – | – | – | – | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 3 750 | 3 812 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 600 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 4 100 | 3 750 | 3 812 |
| Sum kortsiktig gjeld | 151 739 | 87 283 | 76 176 | 116 525 | 87 572 | 79 619 | 61 565 | 57 230 | 87 181 | 93 687 | 78 956 |
| Sum gjeld | 156 339 | 91 383 | 80 276 | 120 625 | 91 672 | 83 719 | 65 665 | 61 330 | 91 281 | 97 437 | 82 769 |
| Sum egenkapital og gjeld | 196 455 | 131 894 | 121 847 | 160 401 | 131 763 | 137 916 | 119 862 | 103 592 | 134 238 | 139 486 | 119 041 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 17 876 | 22 657 | 29 908 | 8 457 | 32 074 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 2 543 | 3 143 | −7 278 | −1 174 | −6 781 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −24 237 | −24 558 | −24 558 | −11 000 | −8 585 | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −3 818 | 1 242 | −1 928 | −3 717 | 16 708 | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 12 174 | 15 991 | 14 750 | 16 678 | 20 395 | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,5 % | 3,3 % | 4,6 % | 4,2 % | 3,5 % | 3,9 % | 3,2 % | 3,4 % | 3,9 % | 2,8 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 2,7 % | 2,6 % | 3,5 % | 3,1 % | 2,7 % | 2,9 % | 2,4 % | 2,6 % | 2,9 % | 2 % | 2,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,14 | 1,3 | 1,29 | 1,16 | 1,25 | 1,41 | 1,57 | 1,46 | 1,3 | 1,26 | 1,28 |
| Gjeldsgrad | 3,9 | 2,26 | 1,93 | 3,03 | 2,29 | 1,54 | 1,21 | 1,45 | 2,13 | 2,32 | 2,28 |
| Egenkapitalrentabilitet | 45,5 % | 36 % | 49,8 % | 47,4 % | 41,7 % | 31 % | 22 % | 26,3 % | 35,7 % | 22,1 % | 33 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 19,7 % | −3,3 % | −2,1 % | −4,1 % | 8,7 % | 16,7 % | 12,9 % | −17,8 % | 14,5 % | 7,7 % | – |
| Arbeidskapital | 21,5 mill kr | 25,9 mill kr | 21,9 mill kr | 18,2 mill kr | 21,6 mill kr | 32,7 mill kr | 34,9 mill kr | 26,5 mill kr | 26,6 mill kr | 24,4 mill kr | 22,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (2)
Detaljhandel med motorvogner · ARENDAL | 44 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · ARENDAL | 57 ans. |
Selger du til selskaper som GROMSTAD AUTO AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.