GLOMMA KRAFTPRODUKSJON AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 226 451 000 NOK |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | 367 338 000 NOK |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 106 353 000 NOK |
| 2021 | 750 989 000 NOK |
| 2022 | 1 708 049 000 NOK |
| 2023 | 717 450 000 NOK |
| 2024 | 535 992 000 NOK |
| 2025 | 750 918 395 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Produksjon og omsetning av energi, herunder også gjennom finansielle kontraktstyper. Videreutvikling av selskapets verdier. Rådgivning, konsulentvirksomhet og tjenesteyting som har tilknytning til de nevnte formål. Virksomheten kan også drives i samarbeid med eller ved deltakelse eller eierskap i andre foretak med tilsvarende eller lignende formål.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 535 992 | 717 450 | 1 708 049 | 750 989 | 106 353 | 367 338 | 226 451 |
| Sum kostnader | 150 556 | 152 042 | 151 491 | 101 941 | 111 064 | 96 657 | 88 783 |
| Driftsresultat | 385 436 | 565 408 | 1 556 558 | 649 048 | −4 711 | 270 681 | 137 668 |
| Sum finansinntekter | 122 | 20 006 | 8 589 | 325 | 589 | 312 | 674 |
| Sum finanskostnader | 6 206 | 1 601 | 28 | 264 | 318 | 33 | 13 472 |
| Netto finans | −6 084 | – | – | – | – | 279 | −12 798 |
| Resultat før skattekostnad | 379 351 | 583 814 | 1 565 119 | 649 108 | −4 440 | 270 960 | 124 870 |
| Årsresultat | 158 471 | 270 062 | 730 238 | 402 228 | 194 | 113 823 | 49 650 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 1 553 | – | – | – | – | 226 | – |
| Totalresultat | 160 024 | – | – | – | – | 114 049 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 160 023 | – | – | – | – | – | 49 650 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 23 855 | 23 913 | 23 913 | 23 913 | 23 999 | 34 255 | 4 685 |
| Sum varige driftsmidler | 1 563 198 | 1 562 065 | 1 577 790 | 1 611 653 | 1 632 826 | 1 681 856 | 1 203 573 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 7 992 | 12 305 | 12 783 | 14 082 | 13 132 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 1 605 098 | 1 598 283 | 1 614 486 | 1 649 649 | 1 669 957 | 1 716 111 | 1 208 258 |
| Sum fordringer | 96 582 | – | – | – | – | 179 449 | 36 427 |
| Sum omløpsmidler | 97 300 | 88 550 | 1 467 059 | 625 889 | 99 767 | 180 456 | 37 658 |
| Sum eiendeler | 1 702 398 | 1 686 833 | 3 081 545 | 2 275 538 | 1 769 724 | 1 896 567 | 1 245 916 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 011 227 | – | – | – | – | 967 163 | 167 163 |
| Sum opptjent egenkapital | −436 601 | – | – | – | – | 168 418 | 95 261 |
| Sum egenkapital | 574 626 | 503 262 | 529 159 | 973 159 | 1 132 542 | 1 135 581 | 262 424 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 578 097 | – | – | – | – | 461 330 | 154 026 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | 684 970 |
| Sum langsiktig gjeld | 578 097 | 538 226 | – | 461 260 | – | 461 330 | 838 996 |
| Sum kortsiktig gjeld | 549 674 | 626 826 | 1 229 880 | 821 970 | 167 297 | 299 656 | 144 496 |
| Sum gjeld | 1 127 771 | 1 183 571 | 2 552 386 | 1 302 378 | 637 182 | 760 986 | 983 492 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 702 398 | 1 686 833 | 3 081 545 | 2 275 538 | 1 769 724 | 1 896 567 | 1 245 916 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 53 909 | 91 619 | 1 361 549 | 474 785 | −57 071 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −45 280 | −28 407 | −9 786 | −20 085 | −32 040 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −8 586 | −63 106 | −1 352 219 | −454 698 | 89 115 | – | – |
| Netto endring i likvider | 43 | 106 | −457 | 2 | 4 | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 717 | 674 | 568 | 1 025 | 1 024 | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 71,9 % | 78,8 % | 91,1 % | 86,4 % | −4,4 % | 73,7 % | 60,8 % |
| Resultatmargin | 29,6 % | 37,6 % | 42,8 % | 53,6 % | 0,2 % | 31 % | 21,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,18 | 0,14 | 1,19 | 0,76 | 0,6 | 0,6 | 0,26 |
| Gjeldsgrad | 1,96 | 2,35 | 4,82 | 1,34 | 0,56 | 0,67 | 3,75 |
| Egenkapitalrentabilitet | 27,6 % | 53,7 % | 138 % | 41,3 % | 0 % | 10 % | 18,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −25,3 % | −58 % | 127,4 % | 606,1 % | – | – | – |
| Arbeidskapital | −452,4 mill kr | −538,3 mill kr | 237,2 mill kr | −196,1 mill kr | −67,5 mill kr | −119,2 mill kr | −106,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · RÅNÅSFOSS | 14 ans. |
Selger du til selskaper som GLOMMA KRAFTPRODUKSJON AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.