FROVA STEEL AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Kjøp og salg av stål- og andre lignende produkter, samt hva hermed står i forbindelse, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 26 595 | 24 019 | 27 068 |
| Sum kostnader | 25 030 | 21 754 | 24 192 |
| Driftsresultat | 1 565 | 2 264 | 2 877 |
| Sum finansinntekter | 428 | 195 | 124 |
| Sum finanskostnader | 150 | 141 | 255 |
| Netto finans | 277 | 54 | −132 |
| Resultat før skattekostnad | 1 843 | 2 318 | 2 745 |
| Årsresultat | 1 438 | 1 808 | 2 141 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 438 | 1 808 | 2 141 |
| Totalresultat | 1 438 | 1 808 | 2 141 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 438 | 1 808 | 2 141 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 4 | 12 | 21 |
| Sum anleggsmidler | 4 | 12 | 21 |
| Sum fordringer | 1 820 | 5 802 | 5 136 |
| Sum omløpsmidler | 5 598 | 8 432 | 8 124 |
| Sum eiendeler | 5 602 | 8 444 | 8 145 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 375 | 3 346 | 2 138 |
| Sum egenkapital | 3 375 | 4 346 | 3 138 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 1 | 3 | 1 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 | 3 | 1 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 227 | 4 095 | 5 006 |
| Sum gjeld | 2 227 | 4 098 | 5 006 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 602 | 8 444 | 8 145 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,9 % | 9,4 % | 10,6 % |
| Resultatmargin | 5,4 % | 7,5 % | 7,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,51 | 2,06 | 1,62 |
| Gjeldsgrad | 0,66 | 0,94 | 1,6 |
| Egenkapitalrentabilitet | 42,6 % | 41,6 % | 68,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 10,7 % | −11,3 % | – |
| Arbeidskapital | 3,4 mill kr | 4,3 mill kr | 3,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Engroshandel med metaller og metallholdig malm · HELLVIK |
Selger du til selskaper som FROVA STEEL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.