FONNDALEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Tusen NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 18 949 NOK |
| 2012 | 716 816 NOK |
| 2013 | −16 760 NOK |
| 2014 | 240 248 NOK |
| 2015 | 6 104 NOK |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | 16 000 NOK |
| 2018 | 4 500 NOK |
| 2019 | 2 750 NOK |
| 2020 | 7 738 NOK |
| 2021 | 3 250 NOK |
| 2022 | 0 NOK |
| 2023 | 52 471 NOK |
| 2024 | 54 760 NOK |
| 2025 | 517 713 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Å drive landbruk i form av utleie av jord og beite til nabo, start av nydyrking til grasproduksjon og uttak av skog, gran og bjørk. Videre skal selskapet drive utvikling av turisme. Selskapet kan eie aksjer i andre selskaper for å oppfylle sitt vedtektsbestemte formål, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2025, 2014, 2012 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 518 | 55 | 52 | 0 | 3 | 8 | 3 | 5 | 16 | 6 | 240 | −17 | 717 | 19 |
| Sum kostnader | 518 | 597 | 241 | 43 | 46 | 49 | 55 | 56 | 69 | 176 | 286 | 170 | 707 | 175 |
| Driftsresultat | −1 | −542 | −189 | −43 | −43 | −41 | −52 | −51 | −53 | −170 | −46 | −187 | 9 | −156 |
| Sum finansinntekter | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 50 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 20 | 20 | 19 | 22 | 45 | 46 | 32 | 42 | 55 | 39 | 18 |
| Netto finans | 3 | 3 | 2 | −18 | −18 | −18 | −20 | −43 | −44 | −30 | −40 | −6 | −39 | −18 |
| Resultat før skattekostnad | 2 | −539 | −187 | −61 | −61 | −59 | −72 | −94 | −96 | −199 | −86 | −193 | −30 | −175 |
| Årsresultat | 2 | −830 | −145 | −47 | −48 | −45 | −56 | −68 | −80 | −179 | −64 | −126 | −28 | −175 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | −64 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −830 | −145 | −47 | −48 | −45 | −56 | −68 | −80 | −179 | −64 | −126 | −28 | −175 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 291 | 249 | 235 | 221 | 208 | 192 | 166 | 111 | 91 | 68 | 2 | – |
| Sum varige driftsmidler | 2 686 | 2 344 | 2 076 | 1 496 | 1 500 | 1 504 | 1 509 | 1 513 | 1 518 | 1 526 | 1 531 | 1 402 | 1 402 | 1 402 |
| Sum anleggsmidler | 2 686 | 2 344 | 2 366 | 1 744 | 1 735 | 1 726 | 1 717 | 1 705 | 1 684 | 1 638 | 1 621 | 1 470 | 1 404 | 1 402 |
| Sum fordringer | 42 | 92 | 206 | 13 | 12 | 13 | 12 | 10 | 22 | 13 | 75 | 16 | 71 | – |
| Sum omløpsmidler | 606 | 735 | 1 220 | 19 | 61 | 25 | 61 | 10 | 22 | 13 | 79 | 16 | 71 | – |
| Sum eiendeler | 3 291 | 3 079 | 3 587 | 1 763 | 1 796 | 1 750 | 1 778 | 1 715 | 1 706 | 1 651 | 1 700 | 1 486 | 1 475 | 1 402 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 604 | 2 604 | 2 604 | 904 | 904 | 904 | 904 | 904 | 904 | 904 | 904 | 904 | 904 | 904 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 948 | −1 950 | −1 120 | −975 | −928 | −880 | −835 | −779 | −711 | −571 | −392 | −329 | −202 | −175 |
| Sum egenkapital | 656 | 654 | 1 484 | −71 | −24 | 24 | 69 | 125 | 193 | 333 | 512 | 575 | 702 | 729 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 850 | 1 650 | 1 300 | 1 100 | 1 100 | 1 050 | 1 050 | 1 050 | 1 025 | 850 | 800 | 458 | 500 | 500 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 1 650 | 1 300 | 1 100 | 1 100 | 1 050 | 1 050 | 1 050 | 1 025 | 850 | 800 | 458 | 500 | 500 |
| Sum kortsiktig gjeld | 785 | 775 | 803 | 734 | 720 | 676 | 658 | 540 | 488 | 468 | 389 | 453 | 273 | 172 |
| Sum gjeld | 2 635 | 2 425 | 2 103 | 1 834 | 1 820 | 1 726 | 1 708 | 1 590 | 1 513 | 1 318 | 1 189 | 911 | 773 | 672 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 291 | 3 079 | 3 587 | 1 763 | 1 796 | 1 750 | 1 778 | 1 715 | 1 706 | 1 651 | 1 700 | 1 486 | 1 475 | 1 402 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,1 % | −990,3 % | −360,1 % | – | – | −530,4 % | – | – | −330,8 % | – | −19 % | – | 1,3 % | −825,7 % |
| Resultatmargin | 0,4 % | – | −277 % | – | – | −585,7 % | – | – | −500,8 % | – | −26,5 % | 754,6 % | −3,9 % | −921 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,77 | 0,95 | 1,52 | 0,03 | 0,08 | 0,04 | 0,09 | 0,02 | 0,05 | 0,03 | 0,2 | 0,04 | 0,26 | – |
| Gjeldsgrad | 4,01 | 3,71 | 1,42 | – | – | 72,49 | 24,71 | 12,69 | 7,82 | 3,96 | 2,32 | 1,58 | 1,1 | 0,92 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0,4 % | −126,9 % | −9,8 % | 66,4 % | 200,3 % | −190,3 % | −81,1 % | −54,4 % | −41,4 % | −53,6 % | −12,5 % | −22 % | −4 % | −23,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 845,4 % | 4,4 % | – | −100 % | −58 % | 181,4 % | −38,9 % | −71,9 % | – | −97,5 % | – | – | 3 682,9 % | – |
| Arbeidskapital | −179 206 kr | −40 405 kr | 417 642 kr | −715 121 kr | −658 834 kr | −651 731 kr | −597 533 kr | −529 565 kr | −465 376 kr | −454 752 kr | −309 890 kr | −436 604 kr | −202 203 kr | – |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Utleie av egen eller leid fast eiendom · HALSA |
Selger du til selskaper som FONNDALEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.