FOLLESTAD TREND AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 55 636 159 NOK |
| 2012 | 68 392 094 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 136 132 838 NOK |
| 2015 | 167 939 664 NOK |
| 2016 | 172 148 518 NOK |
| 2017 | 189 869 009 NOK |
| 2018 | 198 280 374 NOK |
| 2019 | 223 721 025 NOK |
| 2020 | 207 901 680 NOK |
| 2021 | 287 793 080 NOK |
| 2022 | 364 763 419 NOK |
| 2023 | 404 103 281 NOK |
| 2024 | 447 180 706 NOK |
| 2025 | 491 521 099 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Import og salg av klær, samt å investere i andre selskaper som driver med det samme og alt hva dermed står i forbindelse.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 491 521 | 447 181 | 404 103 | 364 763 | 287 793 | 207 902 | 223 721 | 198 280 | 189 869 | 172 149 | 167 940 | 136 133 | 68 392 | 55 636 |
| Sum kostnader | 462 476 | 415 944 | 393 513 | 339 173 | 262 630 | 207 766 | 222 991 | 191 224 | 179 769 | 162 239 | 157 431 | 125 254 | 60 028 | 51 244 |
| Driftsresultat | 29 045 | 31 236 | 10 591 | 25 590 | 25 164 | 135 | 730 | 7 056 | 10 100 | 9 909 | 10 508 | 10 879 | 8 365 | 4 392 |
| Sum finansinntekter | 5 336 | 3 592 | 3 806 | 5 743 | 3 218 | 2 159 | 1 605 | 2 601 | 2 119 | 2 417 | 2 231 | 654 | 767 | – |
| Sum finanskostnader | 4 231 | 4 617 | 5 175 | 2 537 | 2 292 | 2 177 | 1 841 | 1 672 | 1 215 | 746 | 782 | 588 | 201 | – |
| Netto finans | 1 104 | – | – | – | – | – | −235 | 930 | 904 | 1 671 | 1 449 | 66 | 566 | 206 |
| Resultat før skattekostnad | 30 149 | 30 211 | 9 221 | 28 796 | 26 090 | 117 | 495 | 7 986 | 11 004 | 11 580 | 11 958 | 10 945 | 8 931 | 4 598 |
| Årsresultat | 23 475 | 23 522 | 7 077 | 22 977 | 20 344 | −115 | 363 | 6 143 | 8 370 | 8 684 | 8 750 | 8 188 | 6 427 | 3 287 |
| Totalresultat | 23 475 | – | – | – | – | – | 363 | 6 143 | 8 370 | 8 684 | 8 750 | 8 188 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 23 475 | – | – | – | – | – | 363 | 6 143 | 8 370 | 8 684 | 8 750 | 8 188 | 6 427 | 3 287 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 474 | 2 327 | 2 430 | 2 819 | 2 138 | 944 | – | 72 | 158 | 243 | – | – | 134 | 140 |
| Sum varige driftsmidler | 28 551 | 13 641 | 14 506 | 11 013 | 11 802 | 12 516 | 11 122 | 13 083 | 11 951 | 12 488 | 12 793 | 13 964 | 4 611 | 3 199 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 548 | 1 203 | 1 705 | 2 103 | 1 984 | 1 286 | 140 | 140 | 140 | 110 | 110 | 110 | 10 | 10 |
| Sum anleggsmidler | 31 572 | 17 171 | 18 641 | 15 935 | 15 924 | 14 746 | 11 262 | 13 294 | 12 248 | 12 841 | 12 903 | 14 074 | 4 755 | 3 349 |
| Sum fordringer | 11 376 | – | – | – | – | – | 5 414 | 7 793 | 8 049 | 6 627 | 4 580 | 3 694 | 2 856 | 1 104 |
| Sum omløpsmidler | 162 407 | 141 809 | 126 197 | 121 481 | 125 375 | 90 053 | 87 270 | 84 268 | 81 263 | 81 129 | 62 108 | 51 853 | 34 412 | 22 254 |
| Sum eiendeler | 193 980 | 158 980 | 144 838 | 137 417 | 141 299 | 104 799 | 98 531 | 97 562 | 93 512 | 93 970 | 75 011 | 65 927 | 39 167 | 25 604 |
| Sum innskutt egenkapital | 12 704 | – | – | – | – | – | 12 704 | 12 704 | 12 704 | 12 704 | 12 704 | 12 704 | 600 | 600 |
| Sum opptjent egenkapital | 43 211 | – | – | – | – | – | 19 326 | 18 963 | 19 296 | 19 296 | 19 296 | 19 296 | 3 412 | 7 385 |
| Sum egenkapital | 55 915 | 50 440 | 44 918 | 47 841 | 42 409 | 31 915 | 32 030 | 31 667 | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 4 012 | 7 985 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 274 | 467 | 350 | 580 | 668 | 600 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 760 | – | – | – | – | – | 30 787 | 19 047 | 15 732 | 15 091 | 8 848 | 10 708 | 4 133 | 2 678 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 760 | 195 | 4 575 | 9 604 | 27 589 | 30 311 | 31 061 | 19 514 | 16 082 | 15 671 | 9 517 | 11 308 | 4 133 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 135 304 | 108 346 | 95 345 | 79 972 | 71 301 | 42 573 | 35 439 | 46 381 | 45 429 | 46 299 | 33 495 | 22 619 | 31 023 | 14 941 |
| Sum gjeld | 138 064 | 108 541 | 99 921 | 89 576 | 98 889 | 72 883 | 66 501 | 65 895 | 61 512 | 61 970 | 43 011 | 33 927 | 35 156 | 17 619 |
| Sum egenkapital og gjeld | 193 980 | 158 980 | 144 838 | 137 417 | 141 299 | 104 799 | 98 531 | 97 562 | 93 512 | 93 970 | 75 011 | 65 927 | 39 167 | 25 604 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 34 435 | 25 127 | 3 752 | 21 290 | 1 884 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −3 792 | −7 484 | −3 669 | −4 310 | −6 207 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −15 246 | −19 163 | −27 835 | −2 722 | −476 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 15 398 | −1 520 | −27 752 | 14 258 | −4 799 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 19 506 | 4 108 | 5 628 | 33 380 | 19 622 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,9 % | 7 % | 2,6 % | 7 % | 8,7 % | 0,1 % | 0,3 % | 3,6 % | 5,3 % | 5,8 % | 6,3 % | 8 % | 12,2 % | 7,9 % |
| Resultatmargin | 4,8 % | 5,3 % | 1,8 % | 6,3 % | 7,1 % | −0,1 % | 0,2 % | 3,1 % | 4,4 % | 5 % | 5,2 % | 6 % | 9,4 % | 5,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,2 | 1,31 | 1,32 | 1,52 | 1,76 | 2,12 | 2,46 | 1,82 | 1,79 | 1,75 | 1,85 | 2,29 | 1,11 | 1,49 |
| Gjeldsgrad | 2,47 | 2,15 | 2,22 | 1,87 | 2,33 | 2,28 | 2,08 | 2,08 | 1,92 | 1,94 | 1,34 | 1,06 | 8,76 | 2,21 |
| Egenkapitalrentabilitet | 42 % | 46,6 % | 15,8 % | 48 % | 48 % | −0,4 % | 1,1 % | 19,4 % | 26,2 % | 27,1 % | 27,3 % | 25,6 % | 160,2 % | 41,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 9,9 % | 10,7 % | 10,8 % | 26,7 % | 38,4 % | −7,1 % | 12,8 % | 4,4 % | 10,3 % | 2,5 % | 23,4 % | – | 22,9 % | – |
| Arbeidskapital | 27,1 mill kr | 33,5 mill kr | 30,9 mill kr | 41,5 mill kr | 54,1 mill kr | 47,5 mill kr | 51,8 mill kr | 37,9 mill kr | 35,8 mill kr | 34,8 mill kr | 28,6 mill kr | 29,2 mill kr | 3,4 mill kr | 7,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (18)
Detaljhandel med klær · LYSAKER | 12 ans. |
Detaljhandel med klær · ÅLGÅRD | 10 ans. |
Detaljhandel med klær · BERGEN | 18 ans. |
Detaljhandel med klær · OSLO | 24 ans. |
Detaljhandel med klær · OSLO | 17 ans. |
Detaljhandel med klær · OSLO | 29 ans. |
Detaljhandel med klær · FORNEBU | 10 ans. |
Detaljhandel med klær · DRAMMEN | 13 ans. |
Detaljhandel med klær · HAMAR | |
Detaljhandel med klær · OSLO | 14 ans. |
Detaljhandel med klær · OSLO | 9 ans. |
Detaljhandel med klær · SANDVIKA | 19 ans. |
Vis 6 til
Detaljhandel med klær · STAVANGER | 18 ans. |
Detaljhandel med klær · OSLO | 11 ans. |
Detaljhandel med klær · STRØMMEN | 24 ans. |
Detaljhandel med klær · LØRENSKOG | 11 ans. |
Detaljhandel med klær · VESTBY | 16 ans. |
Detaljhandel med klær · OSLO | 33 ans. |
Selger du til selskaper som FOLLESTAD TREND AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.