FISKÅ MØLLE ETNE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 63 255 916 NOK |
| 2012 | 73 427 658 NOK |
| 2013 | 69 846 420 NOK |
| 2014 | 87 803 083 NOK |
| 2015 | 101 776 950 NOK |
| 2016 | 102 979 885 NOK |
| 2017 | 111 192 869 NOK |
| 2018 | 124 294 363 NOK |
| 2019 | 130 203 548 NOK |
| 2020 | 132 701 471 NOK |
| 2021 | 145 777 750 NOK |
| 2022 | 162 247 183 NOK |
| 2023 | 171 892 077 NOK |
| 2024 | 168 900 356 NOK |
| 2025 | 187 005 522 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Kornmottak, møllevirksomhet, kraftforproduksjon og handel med driftsmiddel for jordbruket, samt hva hermed står i forbindelse. Selskapet skal gjennom slik produksjon og handel skaffe rimelige og gode varer og driftsmiddel til sine kunder. Selskapet bør i størst mulig grad samarbeide med bransje- og næringsorganisasjoner. Så lenge det er mulig, skal selskapet drive det elektriske kraftverket som selskapet eier.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 187 006 | 168 900 | 171 892 | 162 247 | 145 778 | 132 701 | 130 204 | 124 294 | 111 193 | 102 980 | 101 777 | 87 803 | 69 846 | 73 428 | 63 256 |
| Sum kostnader | 178 518 | 163 237 | 169 738 | 156 933 | 144 560 | 129 008 | 128 202 | 121 610 | 109 371 | 102 482 | 99 304 | 86 008 | 66 569 | 72 135 | 62 048 |
| Driftsresultat | 8 488 | 5 664 | 2 155 | 5 315 | 1 218 | 3 693 | 2 001 | 2 684 | 1 822 | 498 | 2 473 | 1 795 | 3 277 | 1 293 | 1 208 |
| Sum finansinntekter | 769 | 826 | 789 | 753 | 669 | 853 | 775 | 865 | 548 | 590 | 690 | 730 | 428 | 331 | – |
| Sum finanskostnader | 3 813 | 3 303 | 3 088 | 2 553 | 2 494 | 2 777 | 2 710 | 2 040 | 2 017 | 1 950 | 1 225 | 1 733 | 1 254 | 1 219 | – |
| Netto finans | −3 045 | −2 477 | −2 299 | −1 800 | −1 825 | −1 924 | −1 936 | −1 174 | −1 469 | −1 360 | −535 | −1 004 | −826 | −888 | −845 |
| Resultat før skattekostnad | 5 443 | 3 187 | −144 | 3 515 | −607 | 1 769 | 66 | 1 510 | 353 | −862 | 1 938 | 792 | 2 451 | 405 | 363 |
| Årsresultat | 4 242 | 2 489 | −117 | 2 740 | −474 | 1 379 | 51 | 1 200 | 293 | −626 | 1 475 | 458 | 1 792 | 292 | 262 |
| Totalresultat | 4 242 | 2 489 | −117 | 2 740 | 0 | 1 379 | 51 | 1 200 | 293 | −626 | 1 475 | 458 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 242 | 2 489 | −117 | 2 740 | −474 | 1 379 | 51 | 1 200 | 293 | −626 | 1 475 | 458 | 1 792 | 292 | 262 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 771 | 330 | 13 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | 48 |
| Sum varige driftsmidler | 24 015 | 21 547 | 24 524 | 25 672 | 28 167 | 31 811 | 35 899 | 29 803 | 29 289 | 32 104 | 26 832 | 15 290 | 16 858 | 18 587 | 19 508 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 | 1 457 | 1 457 | 1 457 | 1 457 | 1 457 | 1 457 | 1 457 | 1 457 | 2 235 | 2 205 | 2 151 | 2 123 | 2 097 | 2 071 |
| Sum anleggsmidler | 24 796 | 23 334 | 25 994 | 27 129 | 29 624 | 33 267 | 37 356 | 31 260 | 30 745 | 34 339 | 29 037 | 17 441 | 18 982 | 20 684 | 21 627 |
| Sum fordringer | 28 515 | 22 232 | 21 747 | 25 193 | 19 388 | 18 578 | 19 461 | 20 218 | 18 126 | 13 868 | 14 810 | 14 808 | 9 689 | 7 080 | 7 681 |
| Sum omløpsmidler | 80 022 | 54 998 | 51 117 | 52 800 | 45 806 | 46 080 | 47 283 | 48 754 | 41 786 | 38 100 | 38 301 | 37 276 | 25 650 | 20 648 | 21 420 |
| Sum eiendeler | 104 818 | 78 332 | 77 111 | 79 929 | 75 429 | 79 347 | 84 639 | 80 014 | 72 531 | 72 439 | 67 338 | 54 718 | 44 632 | 41 332 | 43 047 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 400 |
| Sum opptjent egenkapital | 21 103 | 17 034 | 14 545 | 14 662 | 11 922 | 12 396 | 11 016 | 10 965 | 9 765 | 9 472 | 10 097 | 8 622 | 8 164 | 7 873 | 7 581 |
| Sum egenkapital | 23 503 | 19 434 | 16 945 | 17 062 | 14 322 | 14 796 | 13 416 | 13 365 | 12 165 | 11 872 | 12 497 | 11 022 | 10 564 | 10 273 | 9 981 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 0 | 0 | 121 | 419 | 790 | 666 | 825 | 581 | 521 | 758 | 877 | 725 | 66 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 965 | 6 630 | 0 | 13 439 | 14 860 | 3 061 | 20 948 | 19 178 | 17 094 | 19 416 | 21 738 | 9 360 | 10 282 | 11 214 | 12 290 |
| Sum langsiktig gjeld | 965 | 6 630 | 8 851 | 13 560 | 15 278 | 17 762 | 21 614 | 20 003 | 17 675 | 19 937 | 22 496 | 10 237 | 11 007 | 11 280 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 80 350 | 52 268 | 51 314 | 49 306 | 45 829 | 45 998 | 49 608 | 46 645 | 42 692 | 40 630 | 32 345 | 33 459 | 23 060 | 19 779 | 20 776 |
| Sum gjeld | 81 316 | 58 898 | 60 166 | 62 867 | 61 107 | 64 551 | 71 223 | 66 649 | 60 366 | 60 567 | 54 841 | 43 696 | 34 067 | 31 059 | 33 066 |
| Sum egenkapital og gjeld | 104 818 | 78 332 | 77 111 | 79 929 | 75 429 | 79 347 | 84 639 | 80 014 | 72 531 | 72 439 | 67 338 | 54 718 | 44 632 | 41 332 | 43 047 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 3 241 | 2 288 | −5 308 | 2 468 | 840 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −278 | −2 068 | −1 085 | −687 | −40 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −2 964 | −1 580 | 6 528 | −1 661 | −873 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −0 | −1 360 | 135 | 120 | −74 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 1 | 1 | 1 362 | 1 227 | 1 108 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,5 % | 3,4 % | 1,3 % | 3,3 % | 0,8 % | 2,8 % | 1,5 % | 2,2 % | 1,6 % | 0,5 % | 2,4 % | 2 % | 4,7 % | 1,8 % | 1,9 % |
| Resultatmargin | 2,3 % | 1,5 % | −0,1 % | 1,7 % | −0,3 % | 1 % | 0 % | 1 % | 0,3 % | −0,6 % | 1,5 % | 0,5 % | 2,6 % | 0,4 % | 0,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1 | 1,05 | 1 | 1,07 | 1 | 1 | 0,95 | 1,05 | 0,98 | 0,94 | 1,18 | 1,11 | 1,11 | 1,04 | 1,03 |
| Gjeldsgrad | 3,46 | 3,03 | 3,55 | 3,68 | 4,27 | 4,36 | 5,31 | 4,99 | 4,96 | 5,1 | 4,39 | 3,96 | 3,22 | 3,02 | 3,31 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,1 % | 12,8 % | −0,7 % | 16,1 % | −3,3 % | 9,3 % | 0,4 % | 9 % | 2,4 % | −5,3 % | 11,8 % | 4,2 % | 17 % | 2,8 % | 2,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 10,7 % | −1,7 % | 5,9 % | 11,3 % | 9,9 % | 1,9 % | 4,8 % | 11,8 % | 8 % | 1,2 % | 15,9 % | 25,7 % | −4,9 % | 16,1 % | – |
| Arbeidskapital | −328 631 kr | 2,7 mill kr | −197 405 kr | 3,5 mill kr | −23 170 kr | 81 303 kr | −2,3 mill kr | 2,1 mill kr | −905 786 kr | −2,5 mill kr | 6 mill kr | 3,8 mill kr | 2,6 mill kr | 868 262 kr | 643 302 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Produksjon av fôrvarer for husdyr i landbruk · ETNE | 21 ans. |
Selger du til selskaper som FISKÅ MØLLE ETNE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.