Omsetning2025
0NOK
Siste tilgjengelige regnskap
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Tusen NOK
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 75 000 NOK |
| 2012 | 23 000 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 109 454 NOK |
| 2015 | 33 343 NOK |
| 2016 | 25 200 NOK |
| 2017 | 37 290 NOK |
| 2018 | 70 858 NOK |
| 2019 | 19 545 NOK |
| 2020 | 34 500 NOK |
| 2021 | 19 037 NOK |
| 2022 | 18 000 NOK |
| 2023 | 18 000 NOK |
| 2024 | 0 NOK |
| 2025 | 0 NOK |
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 0 | 18 | 18 | 19 | 35 | 20 | 71 | 37 | 25 | 33 | 109 | 23 | 75 |
| Sum kostnader | 0 | 16 | 11 | 20 | 26 | 15 | 70 | 78 | 104 | 141 | 138 | 279 | 31 |
| Driftsresultat | 0 | 2 | 7 | −1 | 8 | 4 | 0 | −40 | −79 | −108 | −28 | −256 | 44 |
| Sum finansinntekter | – | – | – | – | −19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 314 | 0 |
| Sum finanskostnader | – | – | – | 0 | – | – | – | – | – | – | – | 100 | −254 |
| Netto finans | – | – | – | −0 | −19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 214 | 255 |
| Resultat før skattekostnad | 0 | 2 | 7 | −1 | −11 | 4 | 0 | −40 | −79 | −108 | −28 | −43 | 298 |
| Årsresultat | 0 | 2 | 7 | −1 | −11 | 4 | 0 | 0 | 0 | −108 | −28 | −43 | 287 |
| Sum overføringer og disponeringer | 0 | 2 | 7 | – | – | – | 0 | – | – | – | – | −43 | 287 |
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | – | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 26 | 26 | 26 | 26 | 38 | 28 | 212 | 316 |
| Sum anleggsmidler | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 26 | 26 | 26 | 26 | 38 | 28 | 212 | 316 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 | – | – | 6 | – |
| Sum investeringer | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 227 | – | – |
| Sum omløpsmidler | 28 | 28 | 26 | 19 | 29 | 10 | 19 | 27 | 19 | 20 | 268 | 33 | 36 |
| Sum eiendeler | 34 | 34 | 32 | 25 | 35 | 36 | 44 | 53 | 45 | 59 | 296 | 246 | 352 |
| Sum innskutt egenkapital | 31 | 31 | 31 | 31 | 31 | 31 | 31 | 31 | 31 | 101 | 101 | 101 | 101 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 | 3 | 1 | −7 | −6 | 5 | 1 | 0 | – | −71 | 37 | 91 | 134 |
| Sum egenkapital | 34 | 34 | 31 | 24 | 25 | 36 | 31 | 31 | 31 | 31 | 139 | 193 | 235 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 28 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 28 |
| Sum kortsiktig gjeld | – | – | 1 | 1 | 11 | – | 13 | 22 | 14 | 28 | 158 | 53 | 89 |
| Sum gjeld | 0 | 0 | 1 | 1 | 11 | 0 | 13 | 22 | 14 | 28 | 158 | 53 | 117 |
| Sum egenkapital og gjeld | 34 | 34 | 32 | 25 | 35 | 36 | 44 | 53 | 45 | 59 | 296 | 246 | 352 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | – | 10,3 % | 40 % | −2,9 % | 24,4 % | 21,8 % | 0,6 % | −108,2 % | −313,9 % | −324 % | −25,7 % | – | 58 % |
| Resultatmargin | – | 10,3 % | 40 % | −3 % | −31,6 % | 21,8 % | 0,6 % | 0 % | 0 % | −323,3 % | −25,2 % | −184,8 % | 383,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | – | – | 33,6 | 24,24 | 2,71 | – | 1,43 | 1,24 | 1,38 | 0,72 | 1,7 | 0,63 | 0,41 |
| Gjeldsgrad | 0 | 0 | 0,02 | 0,03 | 0,44 | 0 | 0,42 | 0,72 | 0,45 | 0,91 | 1,14 | 0,28 | 0,5 |
| Egenkapitalrentabilitet | 0 % | 5,5 % | 23 % | −2,4 % | −44,3 % | 12 % | 1,5 % | 0 % | 0 % | −351,1 % | −19,9 % | −22,1 % | 122,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −100 % | 0 % | −5,4 % | −44,8 % | 76,5 % | −72,4 % | 90 % | 48 % | −24,4 % | −69,5 % | – | −69,3 % | – |
| Arbeidskapital | – | – | 25 070 kr | 17 869 kr | 18 445 kr | – | 5 662 kr | 5 210 kr | 5 209 kr | −7 657 kr | 110 395 kr | −19 617 kr | −52 503 kr |
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.