FARMFORCE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2017 | 5 354 796 NOK |
| 2018 | 7 767 887 NOK |
| 2019 | 8 887 093 NOK |
| 2020 | 9 930 803 NOK |
| 2021 | 15 643 499 NOK |
| 2022 | 23 074 897 NOK |
| 2023 | 28 476 283 NOK |
| 2024 | 37 711 659 NOK |
| 2025 | 40 733 109 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Å utvikle og selge tjenester og løsninger for kvalitetssikring og sporing av produkter i internasjonale leveransekjeder. Selskapet vil spesielt utøve sin virksomhet for å bidra til at småbønder i Asia, Afrika, Latin- og SørAmerika sikrer sine avlinger, og gjennom bedret kvalitetskontroll kan oppnå bedre priser i markedet. Disse formålene vil selskapet oppnå gjennom salg av abonnement av løsningen FarmForce og/eller andre tilleggsløsninger som selskapet måtte utvikle.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2018, 2017 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 40 733 | 37 712 | 28 476 | 23 075 | 15 643 | 9 931 | 8 887 | 7 768 | 5 355 |
| Sum kostnader | 51 478 | 54 960 | 55 139 | 42 108 | 29 516 | 14 375 | 14 438 | 16 570 | 5 539 |
| Driftsresultat | −10 745 | −17 248 | −26 663 | −19 034 | −13 873 | −4 444 | −5 550 | −8 802 | −184 |
| Sum finansinntekter | 1 426 | 2 188 | 2 143 | 1 245 | 751 | 324 | 114 | 256 | 159 |
| Sum finanskostnader | 2 230 | 2 302 | 2 458 | 1 037 | 790 | 339 | 304 | 407 | 90 |
| Netto finans | −804 | −114 | −315 | 208 | −39 | −141 | −190 | −151 | 68 |
| Resultat før skattekostnad | −11 548 | −17 362 | −26 978 | −18 825 | −13 912 | −4 585 | −5 741 | −8 953 | −116 |
| Årsresultat | −11 548 | −17 379 | −27 065 | −18 848 | −13 912 | −4 600 | −5 741 | −8 953 | −116 |
| Totalresultat | −11 548 | −17 379 | −27 065 | −18 848 | 0 | −4 600 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 329 | −17 379 | −27 065 | −18 848 | −13 912 | −4 600 | −5 741 | −8 953 | −116 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 36 647 | 39 528 | 38 461 | 29 464 | 13 057 | 4 041 | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 15 | 25 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 369 | 1 369 | 1 369 | 159 | 0 | 0 | 126 | – | 359 |
| Sum anleggsmidler | 38 016 | 40 897 | 39 829 | 29 623 | 13 057 | 4 041 | 131 | 15 | 384 |
| Sum fordringer | 7 905 | 10 207 | 9 408 | 6 828 | 5 032 | 3 384 | 4 093 | 3 004 | 1 191 |
| Sum omløpsmidler | 35 859 | 18 985 | 17 717 | 18 899 | 43 899 | 37 425 | 8 031 | 3 741 | 2 631 |
| Sum eiendeler | 73 875 | 59 882 | 57 546 | 48 522 | 56 956 | 41 465 | 8 162 | 3 756 | 3 015 |
| Sum innskutt egenkapital | 46 669 | 28 789 | 31 564 | 82 026 | 78 861 | 54 948 | 19 382 | 8 238 | 24 |
| Sum opptjent egenkapital | 0 | −75 | −328 | −52 198 | −33 322 | −19 410 | −14 809 | −7 806 | −116 |
| Sum egenkapital | 46 669 | 28 714 | 31 236 | 29 828 | 45 539 | 35 538 | 4 573 | 432 | −91 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 1 077 | 4 599 | 2 400 | 2 400 | 0 | 1 500 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 8 057 | 10 077 | 4 599 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 1 500 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 19 150 | 21 091 | 21 711 | 16 294 | 9 017 | 3 527 | 2 089 | 3 324 | 3 107 |
| Sum gjeld | 27 206 | 31 168 | 26 310 | 18 694 | 11 417 | 5 927 | 3 589 | 3 324 | 3 107 |
| Sum egenkapital og gjeld | 73 875 | 59 882 | 57 546 | 48 522 | 56 956 | 41 465 | 8 162 | 3 756 | 3 015 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −26,4 % | −45,7 % | −93,6 % | −82,5 % | −88,7 % | −44,8 % | −62,5 % | −113,3 % | −3,4 % |
| Resultatmargin | −28,3 % | −46,1 % | −95,1 % | −81,7 % | −88,9 % | −46,3 % | −64,6 % | −115,3 % | −2,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,87 | 0,9 | 0,82 | 1,16 | 4,87 | 10,61 | 3,84 | 1,13 | 0,85 |
| Gjeldsgrad | 0,58 | 1,09 | 0,84 | 0,63 | 0,25 | 0,17 | 0,78 | 7,69 | – |
| Egenkapitalrentabilitet | −24,8 % | −60,5 % | −86,7 % | −63,2 % | −30,6 % | −13 % | −125,5 % | – | 126,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8 % | 32,4 % | 23,4 % | 47,5 % | 57,5 % | 11,7 % | 14,4 % | 45,1 % | – |
| Arbeidskapital | 16,7 mill kr | −2,1 mill kr | −4 mill kr | 2,6 mill kr | 34,9 mill kr | 33,9 mill kr | 5,9 mill kr | 417 222 kr | −475 127 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Dataprogrammeringstjenester · OSLO | 12 ans. |
Selger du til selskaper som FARMFORCE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.