ERV TEKNIKK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 87 877 917 NOK |
| 2013 | 103 425 795 NOK |
| 2014 | 125 652 647 NOK |
| 2015 | 100 788 821 NOK |
| 2016 | 104 742 438 NOK |
| 2017 | 129 205 465 NOK |
| 2018 | 127 984 954 NOK |
| 2019 | 165 654 760 NOK |
| 2020 | 109 889 194 NOK |
| 2021 | 98 974 618 NOK |
| 2022 | 107 960 871 NOK |
| 2023 | 126 026 806 NOK |
| 2024 | 125 954 835 NOK |
| 2025 | 138 634 099 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Tekniske installasjoner med alt som hermed står i forbindelse, eie og utleie av fast eiendom, samt deltakelse i andre selskaper.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 138 634 | 125 955 | 126 027 | 107 961 | 98 975 | 109 889 | 165 655 | 127 985 | 129 205 | 104 742 | 100 789 | 125 653 | 103 426 | 87 878 |
| Sum kostnader | 133 342 | 123 494 | 119 076 | 104 053 | 106 051 | 106 414 | 160 214 | 124 396 | 120 432 | 98 613 | 94 074 | 117 626 | 94 995 | 82 958 |
| Driftsresultat | 5 293 | 2 461 | 6 951 | 3 908 | −7 076 | 3 475 | 5 441 | 3 589 | 8 774 | 6 129 | 6 715 | 8 027 | 8 431 | 4 920 |
| Sum finansinntekter | 408 | 254 | 769 | 1 681 | 150 | 810 | 121 | 134 | 72 | 36 | 111 | 472 | 192 | 96 |
| Sum finanskostnader | 292 | 335 | 304 | 120 | 34 | 52 | 93 | 70 | 98 | 41 | 15 | 10 | 23 | 61 |
| Netto finans | 116 | – | – | – | – | – | 27 | 64 | −25 | −5 | 95 | 462 | 169 | 35 |
| Resultat før skattekostnad | 5 409 | 2 380 | 7 415 | 5 468 | −6 960 | 4 234 | 5 468 | 3 654 | 8 749 | 6 124 | 6 810 | 8 489 | 8 600 | 4 955 |
| Årsresultat | 4 251 | 1 841 | 5 829 | 4 566 | −5 416 | 3 416 | 4 235 | 2 789 | 6 564 | 4 574 | 5 028 | 6 196 | 6 345 | 3 456 |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 251 | – | – | – | – | – | 4 235 | 2 789 | 6 564 | 4 574 | 5 028 | 6 196 | 6 345 | 3 456 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 6 945 | 589 | 1 064 | 1 408 | 2 311 | 767 | – | 312 | 818 | 459 | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 11 063 | 8 446 | 5 963 | 8 384 | 4 681 | 3 066 | 4 342 | 4 738 | 3 350 | 3 910 | 1 728 | 794 | 849 | 107 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 236 | 6 078 | 6 328 | 6 328 | 4 173 | 4 559 | 3 860 | 3 560 | 190 | 190 | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 28 244 | 15 114 | 13 355 | 16 119 | 11 165 | 8 391 | 8 202 | 8 610 | 4 358 | 4 559 | 1 728 | 794 | 849 | 107 |
| Sum fordringer | 37 469 | – | – | – | – | – | 33 641 | 33 606 | 44 067 | 31 495 | 29 936 | 39 896 | 14 536 | 21 324 |
| Sum omløpsmidler | 45 364 | 41 686 | 47 758 | 41 810 | 33 039 | 47 604 | 40 530 | 39 089 | 59 449 | 43 663 | 35 289 | 54 663 | 34 190 | 27 348 |
| Sum eiendeler | 73 607 | 56 799 | 61 113 | 57 930 | 44 204 | 55 996 | 48 732 | 47 699 | 63 807 | 48 222 | 37 017 | 55 457 | 35 039 | 27 455 |
| Sum innskutt egenkapital | 500 | – | – | – | – | – | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
| Sum opptjent egenkapital | 16 957 | – | – | – | – | – | 16 470 | 12 235 | 12 696 | 9 382 | 8 008 | 7 480 | 5 784 | 6 439 |
| Sum egenkapital | 17 457 | 17 206 | 15 365 | 16 536 | 11 970 | 20 386 | 16 970 | 12 735 | 13 196 | 9 882 | 8 508 | 7 980 | 6 284 | 6 939 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 5 700 | – | – | – | – | – | 5 606 | 4 365 | 5 540 | 5 100 | 4 922 | 4 889 | 7 735 | 2 930 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 16 488 | – | – | – | – | – | 3 154 | 3 163 | 2 009 | 2 235 | 1 915 | 3 632 | – | 526 |
| Sum langsiktig gjeld | 22 188 | 5 323 | 4 748 | 5 680 | 3 530 | 2 428 | 8 761 | 7 528 | 7 549 | 7 335 | 6 837 | 8 521 | 7 735 | 3 456 |
| Sum kortsiktig gjeld | 33 962 | 10 110 | 31 420 | 26 409 | 15 331 | 28 419 | 23 002 | 27 437 | 43 063 | 31 006 | 21 671 | 38 956 | 21 020 | 17 060 |
| Sum gjeld | 56 150 | 39 593 | 45 748 | 41 394 | 32 233 | 35 609 | 31 763 | 34 964 | 50 612 | 38 340 | 28 509 | 47 477 | 28 755 | 20 516 |
| Sum egenkapital og gjeld | 73 607 | 56 799 | 61 113 | 57 930 | 44 204 | 55 996 | 48 732 | 47 699 | 63 807 | 48 222 | 37 017 | 55 457 | 35 039 | 27 455 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 6 335 | 4 168 | 4 475 | 6 070 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | 883 | −5 722 | −2 366 | −817 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | −3 389 | −549 | −3 458 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 3 829 | −2 103 | −1 348 | 5 253 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 9 544 | 5 715 | 7 818 | 9 167 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,8 % | 2 % | 5,5 % | 3,6 % | −7,1 % | 3,2 % | 3,3 % | 2,8 % | 6,8 % | 5,9 % | 6,7 % | 6,4 % | 8,2 % | 5,6 % |
| Resultatmargin | 3,1 % | 1,5 % | 4,6 % | 4,2 % | −5,5 % | 3,1 % | 2,6 % | 2,2 % | 5,1 % | 4,4 % | 5 % | 4,9 % | 6,1 % | 3,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,34 | 4,12 | 1,52 | 1,58 | 2,16 | 1,68 | 1,76 | 1,42 | 1,38 | 1,41 | 1,63 | 1,4 | 1,63 | 1,6 |
| Gjeldsgrad | 3,22 | 2,3 | 2,98 | 2,5 | 2,69 | 1,75 | 1,87 | 2,75 | 3,84 | 3,88 | 3,35 | 5,95 | 4,58 | 2,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 24,3 % | 10,7 % | 37,9 % | 27,6 % | −45,2 % | 16,8 % | 25 % | 21,9 % | 49,7 % | 46,3 % | 59,1 % | 77,6 % | 101 % | 49,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 10,1 % | −0,1 % | 16,7 % | 9,1 % | −9,9 % | −33,7 % | 29,4 % | −0,9 % | 23,4 % | 3,9 % | −19,8 % | 21,5 % | 17,7 % | – |
| Arbeidskapital | 11,4 mill kr | 31,6 mill kr | 16,3 mill kr | 15,4 mill kr | 17,7 mill kr | 19,2 mill kr | 17,5 mill kr | 11,7 mill kr | 16,4 mill kr | 12,7 mill kr | 13,6 mill kr | 15,7 mill kr | 13,2 mill kr | 10,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Rørleggerarbeid · LYNGDAL | 86 ans. |
Selger du til selskaper som ERV TEKNIKK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.