XL-BYGG SØRVEST AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 229 287 279 NOK |
| 2013 | 235 159 307 NOK |
| 2014 | 258 634 187 NOK |
| 2015 | 265 093 660 NOK |
| 2016 | 246 152 677 NOK |
| 2017 | 262 149 805 NOK |
| 2018 | 232 842 825 NOK |
| 2019 | 362 162 429 NOK |
| 2020 | 423 814 951 NOK |
| 2021 | 607 718 538 NOK |
| 2022 | 638 958 718 NOK |
| 2023 | 539 726 110 NOK |
| 2024 | 533 468 074 NOK |
| 2025 | 843 072 343 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Handel, produksjon og alt som dermed står i forbindelse, herunder gjennom aksjetegning eller på annen måte å delta i andre selskaper eller foretak.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 843 072 | 533 468 | 539 726 | 638 959 | 607 719 | 423 815 | 362 162 | 232 843 | 262 150 | 246 153 | 265 094 | 258 634 | 235 159 | 229 287 |
| Sum kostnader | 840 569 | 527 548 | 535 019 | 624 946 | 576 669 | 416 067 | 357 779 | 229 808 | 255 280 | 241 692 | 254 598 | 248 987 | 227 842 | 219 305 |
| Driftsresultat | 2 503 | 5 920 | 4 707 | 14 013 | 31 050 | 7 748 | 4 383 | 3 035 | 6 869 | 4 460 | 10 496 | 9 647 | 7 317 | 9 982 |
| Sum finansinntekter | 1 405 | 5 311 | 5 032 | 2 339 | 1 448 | 1 645 | 517 | 2 926 | 2 637 | 5 191 | 3 622 | 7 304 | 3 430 | 4 517 |
| Sum finanskostnader | 6 193 | 10 748 | 10 847 | 6 591 | 6 472 | 3 378 | 3 236 | 2 732 | 2 125 | 2 354 | 5 157 | 2 965 | 2 542 | 2 177 |
| Netto finans | −4 788 | – | – | – | – | – | −2 719 | 195 | 513 | 2 837 | −1 535 | 4 339 | 888 | 2 340 |
| Resultat før skattekostnad | −2 284 | 483 | −1 108 | 9 761 | 26 026 | 6 015 | 1 664 | 3 229 | 7 382 | 7 298 | 8 961 | 13 986 | 8 205 | 12 323 |
| Årsresultat | −1 975 | 321 | −982 | 7 518 | 19 651 | 4 636 | 1 306 | 2 648 | 5 795 | 5 820 | 6 142 | 10 513 | 6 139 | 9 247 |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 975 | – | – | – | – | – | 1 306 | 2 648 | 5 795 | 5 820 | 6 142 | 10 513 | 6 139 | 9 247 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 4 109 | 4 207 | 5 166 | 1 184 | 1 088 | 1 671 | 1 637 | 113 | 113 | 113 | 113 | 113 | 113 | 113 |
| Sum varige driftsmidler | 20 407 | 18 026 | 22 518 | 22 303 | 30 432 | 20 018 | 23 831 | 14 992 | 12 813 | 14 131 | 15 629 | 12 399 | 15 320 | 12 701 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 24 382 | 2 937 | 8 229 | 7 817 | 8 123 | 5 638 | 3 954 | 31 076 | 28 687 | 28 287 | 27 475 | 30 437 | 23 722 | 27 561 |
| Sum anleggsmidler | 48 898 | 25 170 | 35 913 | 31 304 | 39 643 | 27 327 | 29 422 | 46 181 | 41 612 | 42 530 | 43 216 | 42 949 | 39 154 | 40 374 |
| Sum fordringer | 171 630 | – | – | – | – | – | 71 403 | 69 176 | 52 416 | 50 749 | 44 522 | 43 625 | 46 804 | 31 684 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | – | – | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Sum omløpsmidler | 291 876 | 169 105 | 211 946 | 229 314 | 217 998 | 162 376 | 152 636 | 117 033 | 94 870 | 90 067 | 85 631 | 87 925 | 82 282 | 64 805 |
| Sum eiendeler | 340 774 | 194 275 | 247 859 | 260 618 | 257 641 | 189 703 | 182 058 | 163 214 | 136 482 | 132 598 | 128 847 | 130 873 | 121 436 | 105 180 |
| Sum innskutt egenkapital | 82 157 | – | – | – | – | – | 3 190 | 3 190 | 3 190 | 3 190 | 3 190 | 3 190 | 3 190 | 3 190 |
| Sum opptjent egenkapital | 41 802 | – | – | – | – | – | 33 662 | 36 371 | 33 723 | 31 603 | 29 787 | 30 215 | 27 001 | 25 830 |
| Sum egenkapital | 123 959 | 49 967 | 49 646 | 53 127 | 52 071 | 39 439 | 36 852 | 39 562 | 36 914 | 34 793 | 32 977 | 33 405 | 30 191 | 29 020 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 68 | 449 | 575 | 560 | 417 | 643 | 881 | 970 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 062 | – | – | – | – | – | 36 422 | 22 008 | 20 480 | 23 259 | 26 421 | 18 750 | 19 750 | 22 986 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 062 | 37 307 | 44 619 | 46 777 | 56 850 | 31 909 | 36 490 | 22 457 | 21 055 | 23 820 | 26 838 | 19 393 | 20 631 | 23 956 |
| Sum kortsiktig gjeld | 211 753 | 107 002 | 153 594 | 160 714 | 148 721 | 118 355 | 108 716 | 101 196 | 78 514 | 73 985 | 69 031 | 78 076 | 70 614 | 52 204 |
| Sum gjeld | 216 815 | 144 308 | 198 213 | 207 491 | 205 571 | 150 264 | 145 206 | 123 652 | 99 569 | 97 805 | 95 869 | 97 469 | 91 245 | 76 160 |
| Sum egenkapital og gjeld | 340 774 | 194 275 | 247 859 | 260 618 | 257 641 | 189 703 | 182 058 | 163 214 | 136 482 | 132 598 | 128 847 | 130 873 | 121 436 | 105 180 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 15 578 | 5 509 | 8 508 | −17 493 | 8 115 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 2 363 | −9 341 | −4 701 | −15 611 | −1 748 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −18 586 | 3 809 | −3 718 | 32 936 | −5 845 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −645 | −24 | 89 | −169 | 522 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 2 777 | 3 423 | 3 446 | 3 357 | 3 526 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,3 % | 1,1 % | 0,9 % | 2,2 % | 5,1 % | 1,8 % | 1,2 % | 1,3 % | 2,6 % | 1,8 % | 4 % | 3,7 % | 3,1 % | 4,4 % |
| Resultatmargin | −0,2 % | 0,1 % | −0,2 % | 1,2 % | 3,2 % | 1,1 % | 0,4 % | 1,1 % | 2,2 % | 2,4 % | 2,3 % | 4,1 % | 2,6 % | 4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 1,58 | 1,38 | 1,43 | 1,47 | 1,37 | 1,4 | 1,16 | 1,21 | 1,22 | 1,24 | 1,13 | 1,17 | 1,24 |
| Gjeldsgrad | 1,75 | 2,89 | 3,99 | 3,91 | 3,95 | 3,81 | 3,94 | 3,13 | 2,7 | 2,81 | 2,91 | 2,92 | 3,02 | 2,62 |
| Egenkapitalrentabilitet | −1,6 % | 0,6 % | −2 % | 14,1 % | 37,7 % | 11,8 % | 3,5 % | 6,7 % | 15,7 % | 16,7 % | 18,6 % | 31,5 % | 20,3 % | 31,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 58 % | −1,2 % | −15,5 % | 5,1 % | 43,4 % | 17 % | 55,5 % | −11,2 % | 6,5 % | −7,1 % | 2,5 % | 10 % | 2,6 % | – |
| Arbeidskapital | 80,1 mill kr | 62,1 mill kr | 58,4 mill kr | 68,6 mill kr | 69,3 mill kr | 44 mill kr | 43,9 mill kr | 15,8 mill kr | 16,4 mill kr | 16,1 mill kr | 16,6 mill kr | 9,8 mill kr | 11,7 mill kr | 12,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (13)
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · LYNGDAL | 11 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · KVÅS | 20 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · EGERSUND | 11 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · FARSUND | 16 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · STAVANGER | 5 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · KLEPPE | 16 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · KVINESDAL | 16 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · LINDESNES | 7 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · LYNGDAL | 16 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · MOI | 8 ans. |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · NÆRBØ | 16 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · SOLA | 12 ans. |
Vis 1 til
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · VENNESLA | 5 ans. |
Selger du til selskaper som XL-BYGG SØRVEST AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.