ERTEC AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 43 232 796 NOK |
| 2015 | 53 129 995 NOK |
| 2016 | 53 428 772 NOK |
| 2017 | 56 953 476 NOK |
| 2018 | 57 472 950 NOK |
| 2019 | 61 906 069 NOK |
| 2020 | 57 936 868 NOK |
| 2021 | 81 974 558 NOK |
| 2022 | 83 653 795 NOK |
| 2023 | 58 288 463 NOK |
| 2024 | 60 631 743 NOK |
| 2025 | 79 380 824 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Produktutvikling, produksjon og salg og hva hermed står i forbindelse.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 79 381 | 60 632 | 58 288 | 83 654 | 81 975 | 57 937 | 61 906 | 57 473 | 56 953 | 53 429 | 53 130 | 43 233 |
| Sum kostnader | 77 086 | 62 316 | 59 741 | 80 064 | 75 877 | 54 096 | 60 577 | 58 385 | 55 847 | 52 962 | 51 480 | 44 517 |
| Driftsresultat | 2 295 | −1 684 | −1 453 | 3 589 | 6 097 | 3 841 | 1 329 | −912 | 1 107 | 467 | 1 650 | −1 285 |
| Sum finansinntekter | 288 | 94 | 50 | 265 | 57 | 75 | 41 | 50 | 45 | 49 | 64 | 74 |
| Sum finanskostnader | 491 | 52 | 27 | 18 | 74 | 46 | 50 | 44 | 46 | 46 | 42 | 45 |
| Netto finans | −204 | 41 | 23 | 247 | −18 | 29 | −10 | 7 | −0 | 2 | 22 | 28 |
| Resultat før skattekostnad | 2 092 | −1 642 | −1 430 | 3 836 | 6 079 | 3 870 | 1 319 | −905 | 1 106 | 469 | 1 671 | −1 256 |
| Årsresultat | 1 773 | −1 114 | −1 028 | 3 091 | 4 826 | 3 110 | 1 144 | −610 | 994 | 625 | 1 314 | −770 |
| Totalresultat | 1 773 | −1 114 | −1 028 | 3 091 | 4 826 | 0 | 1 144 | – | – | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 773 | −1 114 | −1 028 | 3 091 | 4 826 | 3 110 | 1 144 | −610 | 994 | 625 | 1 314 | −770 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 519 | 475 | 529 | 691 | 900 | 658 | 1 518 | 1 874 | 1 765 | 1 877 | 1 722 | 2 080 |
| Sum varige driftsmidler | 1 867 | 2 448 | 2 100 | 2 489 | 871 | 538 | 594 | 538 | 345 | 450 | 402 | 331 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 306 | 500 | 500 | 500 | 522 | 595 | 669 | 743 | 817 | 891 | 965 | 1 038 |
| Sum anleggsmidler | 2 691 | 3 423 | 3 128 | 3 680 | 2 292 | 1 791 | 2 781 | 3 155 | 2 926 | 3 218 | 3 089 | 3 449 |
| Sum fordringer | 10 916 | 10 433 | 6 583 | 8 716 | 9 538 | 9 786 | 8 406 | 11 295 | 9 938 | 9 684 | 9 605 | 8 292 |
| Sum omløpsmidler | 37 349 | 35 649 | 34 065 | 37 318 | 40 418 | 31 140 | 27 044 | 27 755 | 28 691 | 25 540 | 24 237 | 21 200 |
| Sum eiendeler | 40 040 | 39 072 | 37 194 | 40 997 | 42 711 | 32 931 | 29 825 | 30 911 | 31 617 | 28 758 | 27 326 | 24 649 |
| Sum innskutt egenkapital | 14 041 | 14 041 | 11 977 | 10 599 | 10 599 | 10 599 | 9 810 | 9 169 | 8 513 | 8 513 | 8 513 | 8 513 |
| Sum opptjent egenkapital | 13 744 | 11 972 | 15 733 | 18 528 | 17 937 | 13 111 | 11 012 | 10 689 | 12 141 | 11 148 | 10 523 | 9 209 |
| Sum egenkapital | 27 786 | 26 013 | 27 709 | 29 126 | 28 536 | 23 710 | 20 822 | 19 859 | 20 654 | 19 661 | 19 036 | 17 722 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 583 | 917 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 583 | 917 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 11 671 | 12 142 | 9 484 | 11 871 | 14 175 | 9 221 | 9 003 | 11 052 | 10 963 | 9 097 | 8 290 | 6 927 |
| Sum gjeld | 12 255 | 13 059 | 9 484 | 11 871 | 14 175 | 9 221 | 9 003 | 11 052 | 10 963 | 9 097 | 8 290 | 6 927 |
| Sum egenkapital og gjeld | 40 040 | 39 072 | 37 194 | 40 997 | 42 711 | 32 931 | 29 825 | 30 911 | 31 617 | 28 758 | 27 326 | 24 649 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 1 003 | −421 | 5 118 | 2 953 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | −108 | −2 031 | −964 | 157 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | 0 | −2 500 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 896 | −4 952 | 4 154 | 2 796 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 6 670 | 5 774 | 10 726 | 6 572 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,9 % | −2,8 % | −2,5 % | 4,3 % | 7,4 % | 6,6 % | 2,2 % | −1,6 % | 1,9 % | 0,9 % | 3,1 % | −3 % |
| Resultatmargin | 2,2 % | −1,8 % | −1,8 % | 3,7 % | 5,9 % | 5,4 % | 1,8 % | −1,1 % | 1,7 % | 1,2 % | 2,5 % | −1,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,2 | 2,94 | 3,59 | 3,14 | 2,85 | 3,38 | 3 | 2,51 | 2,62 | 2,81 | 2,92 | 3,06 |
| Gjeldsgrad | 0,44 | 0,5 | 0,34 | 0,41 | 0,5 | 0,39 | 0,43 | 0,56 | 0,53 | 0,46 | 0,44 | 0,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,4 % | −4,3 % | −3,7 % | 10,6 % | 16,9 % | 13,1 % | 5,5 % | −3,1 % | 4,8 % | 3,2 % | 6,9 % | −4,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 30,9 % | 4 % | −30,3 % | 2 % | 41,5 % | −6,4 % | 7,7 % | 0,9 % | 6,6 % | 0,6 % | 22,9 % | – |
| Arbeidskapital | 25,7 mill kr | 23,5 mill kr | 24,6 mill kr | 25,4 mill kr | 26,2 mill kr | 21,9 mill kr | 18 mill kr | 16,7 mill kr | 17,7 mill kr | 16,4 mill kr | 15,9 mill kr | 14,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (1)
Produksjon av dører og vinduer av metall · TVEDESTRAND | 62 ans. |
Selger du til selskaper som ERTEC AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.