PROFILTEAM AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 139 264 524 NOK |
| 2012 | 130 195 484 NOK |
| 2013 | 136 516 920 NOK |
| 2014 | 126 549 824 NOK |
| 2015 | 130 949 635 NOK |
| 2016 | 140 172 903 NOK |
| 2017 | 207 242 240 NOK |
| 2018 | 172 542 343 NOK |
| 2019 | 191 202 853 NOK |
| 2020 | 186 023 782 NOK |
| 2021 | 232 509 609 NOK |
| 2022 | 221 575 037 NOK |
| 2023 | 372 350 142 NOK |
| 2024 | 262 186 536 NOK |
| 2025 | 223 137 945 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Å utvikle, produsere og selge fasader i stål, glass og aluminium og hva som hermed står i for- bindelse, herunder ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 223 138 | 262 187 | 372 350 | 221 575 | 232 510 | 186 024 | 191 203 | 172 542 | 207 242 | 140 173 | 130 950 | 126 550 | 136 517 | 130 195 | 139 265 |
| Sum kostnader | 197 536 | 249 152 | 359 588 | 215 337 | 223 630 | 177 552 | 204 620 | 170 694 | 179 140 | 136 182 | 128 277 | 123 716 | 133 473 | 129 694 | 135 538 |
| Driftsresultat | 25 602 | 13 034 | 12 762 | 6 238 | 8 880 | 8 471 | −13 417 | 1 848 | 28 103 | 3 991 | 2 672 | 2 833 | 3 044 | 502 | 3 727 |
| Sum finansinntekter | 2 730 | 1 900 | 1 392 | 915 | 317 | 434 | 413 | 713 | 1 965 | 280 | 650 | 1 645 | 1 304 | 1 160 | – |
| Sum finanskostnader | 50 | 82 | 1 237 | 789 | 150 | 269 | 246 | 111 | 165 | 135 | 167 | 181 | 211 | 512 | – |
| Netto finans | 2 680 | – | – | – | – | – | 167 | 602 | 1 800 | 145 | 483 | 1 464 | 1 093 | 648 | – |
| Resultat før skattekostnad | 28 282 | 14 852 | 12 917 | 6 364 | 9 047 | 8 636 | −13 250 | 2 450 | 29 903 | 4 135 | 3 155 | 4 298 | 4 136 | 1 149 | 6 113 |
| Årsresultat | 22 119 | 12 008 | 10 037 | 4 901 | 7 112 | 8 636 | −12 399 | 1 884 | 22 647 | 3 209 | 2 447 | 3 111 | 3 096 | 796 | 4 384 |
| Sum overføringer og disponeringer | 22 119 | – | – | – | – | – | −12 399 | 1 884 | 22 647 | 3 209 | 2 447 | 3 111 | 3 096 | 796 | 4 384 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 543 | – | 0 | – | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 443 | 2 221 | 3 792 | 5 286 | 5 628 | 7 301 | 2 251 | 2 178 | 1 484 | 3 371 | 4 049 | 5 866 | 7 064 | 8 303 | 2 467 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 2 200 | 2 200 | 2 200 | 2 200 | 2 200 | 2 200 | 2 200 | 2 330 | 2 329 | 2 336 | 2 330 | 2 330 | 1 330 |
| Sum anleggsmidler | 1 986 | 2 221 | 5 992 | 7 486 | 7 828 | 9 501 | 4 451 | 4 378 | 3 684 | 5 701 | 6 378 | 8 202 | 9 394 | 10 633 | 3 797 |
| Sum fordringer | 110 183 | – | – | – | – | – | 29 339 | 55 887 | 27 120 | 32 303 | 14 190 | 17 047 | 19 131 | 27 080 | 29 126 |
| Sum omløpsmidler | 171 881 | 167 038 | 162 812 | 142 716 | 131 750 | 83 386 | 70 486 | 88 164 | 114 854 | 98 799 | 72 891 | 72 071 | 64 986 | 66 658 | 80 208 |
| Sum eiendeler | 173 867 | 169 259 | 168 804 | 150 202 | 139 578 | 92 887 | 74 937 | 92 542 | 118 537 | 104 500 | 79 269 | 80 273 | 74 380 | 77 291 | 84 005 |
| Sum innskutt egenkapital | 48 830 | – | – | – | – | – | 4 242 | 4 242 | 4 284 | 4 284 | 4 284 | 4 284 | 4 284 | 4 284 | 4 284 |
| Sum opptjent egenkapital | 18 134 | – | – | – | – | – | 49 741 | 62 141 | 74 725 | 55 138 | 52 847 | 50 808 | 47 697 | 44 601 | 43 805 |
| Sum egenkapital | 66 964 | 55 145 | 63 138 | 58 600 | 63 369 | 58 579 | 53 983 | 66 383 | 79 009 | 59 422 | 57 131 | 55 092 | 51 981 | 48 885 | 48 089 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | 850 | 285 | 3 257 | 2 330 | 1 622 | 3 919 | 2 879 | 4 231 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 3 305 | 3 872 | 4 439 | 5 005 | 5 572 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 9 123 | 0 | 3 398 | 0 | 0 | 0 | 850 | 285 | 3 257 | 5 636 | 5 494 | 8 358 | 7 884 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 106 903 | 104 991 | 101 534 | 88 204 | 74 275 | 34 308 | 20 953 | 25 308 | 39 243 | 41 821 | 16 502 | 19 686 | 14 041 | 20 522 | 26 113 |
| Sum gjeld | 106 903 | 114 114 | 105 666 | 91 602 | 76 209 | 34 308 | 20 953 | 26 158 | 39 528 | 45 078 | 22 137 | 25 181 | 22 399 | 28 407 | 35 916 |
| Sum egenkapital og gjeld | 173 867 | 169 259 | 168 804 | 150 202 | 139 578 | 92 887 | 74 937 | 92 542 | 118 537 | 104 500 | 79 269 | 80 273 | 74 380 | 77 291 | 84 005 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 19 951 | −602 | 7 962 | −1 692 | 14 242 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −135 | −408 | −1 563 | −66 | 6 483 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −24 499 | −1 530 | −2 323 | −4 040 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −4 683 | −2 541 | −4 064 | −5 798 | 7 889 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 25 726 | 30 409 | 32 950 | 37 013 | 42 811 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,5 % | 5 % | 3,4 % | 2,8 % | 3,8 % | 4,6 % | −7 % | 1,1 % | 13,6 % | 2,9 % | 2 % | 2,2 % | 2,2 % | 0,4 % | 2,7 % |
| Resultatmargin | 9,9 % | 4,6 % | 2,7 % | 2,2 % | 3,1 % | 4,6 % | −6,5 % | 1,1 % | 10,9 % | 2,3 % | 1,9 % | 2,5 % | 2,3 % | 0,6 % | 3,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,61 | 1,59 | 1,6 | 1,62 | 1,77 | 2,43 | 3,36 | 3,48 | 2,93 | 2,36 | 4,42 | 3,66 | 4,63 | 3,25 | 3,07 |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 2,07 | 1,67 | 1,56 | 1,2 | 0,59 | 0,39 | 0,39 | 0,5 | 0,76 | 0,39 | 0,46 | 0,43 | 0,58 | 0,75 |
| Egenkapitalrentabilitet | 33 % | 21,8 % | 15,9 % | 8,4 % | 11,2 % | 14,7 % | −23 % | 2,8 % | 28,7 % | 5,4 % | 4,3 % | 5,7 % | 6 % | 1,6 % | 9,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −14,9 % | −29,6 % | 68 % | −4,7 % | 25 % | −2,7 % | 10,8 % | −16,7 % | 47,8 % | 7 % | 3,5 % | −7,3 % | 4,9 % | −6,5 % | – |
| Arbeidskapital | 65 mill kr | 62 mill kr | 61,3 mill kr | 54,5 mill kr | 57,5 mill kr | 49,1 mill kr | 49,5 mill kr | 62,9 mill kr | 75,6 mill kr | 57 mill kr | 56,4 mill kr | 52,4 mill kr | 50,9 mill kr | 46,1 mill kr | 54,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Produksjon av dører og vinduer av metall · HAMAR | 70 ans. |
Selger du til selskaper som PROFILTEAM AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.