ELECTRIC CONTROL SYSTEM AUTOMATION AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 53 419 357 NOK |
| 2012 | 45 513 732 NOK |
| 2013 | 47 455 900 NOK |
| 2014 | 51 389 729 NOK |
| 2015 | 74 320 951 NOK |
| 2016 | 63 439 943 NOK |
| 2017 | 74 359 810 NOK |
| 2018 | 103 247 469 NOK |
| 2019 | 77 238 553 NOK |
| 2020 | 63 758 813 NOK |
| 2021 | 76 096 989 NOK |
| 2022 | 21 412 026 NOK |
| 2023 | 78 410 522 NOK |
| 2024 | 77 785 624 NOK |
| 2025 | 82 859 141 NOK |
| 2026 | 93 315 470 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2026
Roller6
Formål
Markedsføre og installere elektriske automasjonssystem samt engasjere seg i forretningsvirksomheter som hører naturlig sammen med dette.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 93 315 | 82 859 | 77 786 | 78 411 | 21 412 | 76 097 | 63 759 | 77 239 | 103 247 | 74 360 | 63 440 | 74 321 | 51 390 | 47 456 | 45 514 | 53 419 |
| Sum kostnader | 82 771 | 77 589 | 69 616 | 72 745 | 19 321 | 66 667 | 54 936 | 59 296 | 88 152 | 65 716 | 55 978 | 67 051 | 45 077 | 43 359 | 40 866 | 50 272 |
| Driftsresultat | 10 545 | 5 270 | 8 170 | 5 666 | 2 091 | 9 430 | 8 823 | 17 943 | 15 095 | 8 643 | 7 462 | 7 270 | 6 313 | 4 097 | 4 648 | 3 147 |
| Sum finansinntekter | 256 | 143 | 208 | 54 | 12 | 20 | 102 | 185 | 133 | 91 | 96 | 238 | 456 | 551 | 481 | – |
| Sum finanskostnader | 7 | 54 | 63 | 23 | 7 | 20 | 45 | 86 | 118 | 202 | 267 | 289 | 296 | 231 | 242 | – |
| Netto finans | 248 | 89 | – | – | – | – | – | 99 | 15 | −111 | −170 | −51 | 160 | 320 | 239 | 111 |
| Resultat før skattekostnad | 10 793 | 5 359 | 8 315 | 5 697 | 2 096 | 9 430 | 8 880 | 18 042 | 15 110 | 8 532 | 7 292 | 7 219 | 6 473 | 4 417 | 4 887 | 3 258 |
| Årsresultat | 8 408 | 4 161 | 6 469 | 4 429 | 1 631 | 7 343 | 6 918 | 14 123 | 11 610 | 6 470 | 5 462 | 5 243 | 4 692 | 3 146 | 3 499 | 2 262 |
| Totalresultat | 8 408 | 4 161 | – | – | – | – | – | 14 123 | 11 610 | 6 470 | 5 462 | 5 243 | 4 692 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 8 408 | 4 161 | – | – | – | – | – | 14 123 | 11 610 | 6 470 | 5 462 | 5 243 | 4 692 | 3 146 | 3 499 | 2 262 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 217 | 151 | 222 | 169 | 162 | 163 | 173 | 144 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 772 | 727 | 841 | 715 | 757 | 784 | 1 000 | 1 079 | 833 | 874 | 724 | 707 | 520 | 475 | 670 | 289 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | 2 325 | 4 725 | 6 125 | 7 032 | 1 361 | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 988 | 878 | 1 063 | 884 | 919 | 947 | 1 172 | 1 223 | 3 158 | 5 600 | 6 850 | 7 739 | 1 882 | 475 | 670 | 289 |
| Sum fordringer | 19 761 | 18 467 | – | – | – | – | – | 11 869 | 5 046 | 8 590 | 6 871 | 14 579 | 7 220 | 10 116 | 7 665 | 8 505 |
| Sum omløpsmidler | 32 423 | 25 706 | 26 407 | 35 896 | 29 214 | 33 798 | 26 867 | 36 928 | 33 365 | 24 216 | 21 612 | 21 454 | 24 258 | 29 585 | 24 100 | 21 675 |
| Sum eiendeler | 33 411 | 26 584 | 27 470 | 36 780 | 30 132 | 34 744 | 28 040 | 38 151 | 36 523 | 29 815 | 28 462 | 29 193 | 26 140 | 30 060 | 24 770 | 21 964 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 950 | 2 950 | – | – | – | – | – | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 | 2 950 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 745 | 9 898 | – | – | – | – | – | 5 127 | 5 044 | 5 035 | 4 965 | 4 903 | 4 693 | 2 351 | 2 305 | 2 306 |
| Sum egenkapital | 11 695 | 12 848 | 9 544 | 6 195 | 18 867 | 17 235 | 9 892 | 8 077 | 7 994 | 7 985 | 7 915 | 7 853 | 7 643 | 5 301 | 5 255 | 5 256 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | 0 | – | – | – | – | – | 1 369 | 2 573 | 3 749 | 4 894 | 6 001 | 7 064 | 13 114 | 9 470 | 9 311 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 107 | 1 369 | 2 573 | 3 749 | 4 894 | 6 001 | 7 064 | 13 114 | 9 470 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 21 716 | 13 737 | 17 926 | 30 584 | 11 266 | 17 509 | 18 040 | 28 704 | 25 956 | 18 082 | 15 653 | 15 339 | 11 432 | 11 646 | 10 045 | 7 397 |
| Sum gjeld | 21 716 | 13 737 | 17 926 | 30 584 | 11 266 | 17 509 | 18 147 | 30 073 | 28 529 | 21 831 | 20 547 | 21 340 | 18 496 | 24 759 | 19 515 | 16 708 |
| Sum egenkapital og gjeld | 33 411 | 26 584 | 27 470 | 36 780 | 30 132 | 34 744 | 28 040 | 38 151 | 36 523 | 29 815 | 28 462 | 29 193 | 26 140 | 30 060 | 24 770 | 21 964 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 252 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | 0 | 0 | 0 | −140 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | 0 | 0 | 0 | −5 210 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 902 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 026 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,3 % | 6,4 % | 10,5 % | 7,2 % | 9,8 % | 12,4 % | 13,8 % | 23,2 % | 14,6 % | 11,6 % | 11,8 % | 9,8 % | 12,3 % | 8,6 % | 10,2 % | 5,9 % |
| Resultatmargin | 9 % | 5 % | 8,3 % | 5,7 % | 7,6 % | 9,7 % | 10,9 % | 18,3 % | 11,2 % | 8,7 % | 8,6 % | 7 % | 9,1 % | 6,6 % | 7,7 % | 4,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,49 | 1,87 | 1,47 | 1,17 | 2,59 | 1,93 | 1,49 | 1,29 | 1,29 | 1,34 | 1,38 | 1,4 | 2,12 | 2,54 | 2,4 | 2,93 |
| Gjeldsgrad | 1,86 | 1,07 | 1,88 | 4,94 | 0,6 | 1,02 | 1,83 | 3,72 | 3,57 | 2,73 | 2,6 | 2,72 | 2,42 | 4,67 | 3,71 | 3,18 |
| Egenkapitalrentabilitet | 71,9 % | 32,4 % | 67,8 % | 71,5 % | 8,6 % | 42,6 % | 69,9 % | 174,9 % | 145,2 % | 81 % | 69 % | 66,8 % | 61,4 % | 59,3 % | 66,6 % | 43 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 12,6 % | 6,5 % | −0,8 % | 266,2 % | −71,9 % | 19,4 % | −17,5 % | −25,2 % | 38,8 % | 17,2 % | −14,6 % | 44,6 % | 8,3 % | 4,3 % | −14,8 % | – |
| Arbeidskapital | 10,7 mill kr | 12 mill kr | 8,5 mill kr | 5,3 mill kr | 17,9 mill kr | 16,3 mill kr | 8,8 mill kr | 8,2 mill kr | 7,4 mill kr | 6,1 mill kr | 6 mill kr | 6,1 mill kr | 12,8 mill kr | 17,9 mill kr | 14,1 mill kr | 14,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Produksjon av elektriske fordelings- og kontrolltavler og paneler · BRYNE | 33 ans. |
Selger du til selskaper som ELECTRIC CONTROL SYSTEM AUTOMATION AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.