EDLAND BRØNNBORING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 5 984 765 NOK |
| 2012 | 6 884 096 NOK |
| 2013 | 8 487 182 NOK |
| 2014 | 9 006 961 NOK |
| 2015 | 8 708 135 NOK |
| 2016 | 9 342 868 NOK |
| 2017 | 8 767 619 NOK |
| 2018 | 5 261 655 NOK |
| 2019 | 3 787 623 NOK |
| 2020 | 3 654 258 NOK |
| 2021 | 4 403 122 NOK |
| 2022 | 5 487 444 NOK |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | 6 063 978 NOK |
| 2025 | 6 506 004 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Brønn og anna spesialboring, anna entreprenørverksemd med bygg og anlegg og det som naturleg høyrer saman med dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 6 506 | 6 064 | 5 487 | 4 403 | 3 654 | 3 788 | 5 262 | 8 768 | 9 343 | 8 708 | 9 007 | 8 487 | 6 884 | 5 985 |
| Sum kostnader | 6 041 | 5 771 | 5 291 | 4 258 | 4 157 | 3 759 | 5 133 | 8 576 | 9 009 | 8 532 | 8 436 | 8 192 | 6 483 | 5 588 |
| Driftsresultat | 465 | 293 | 196 | 145 | −503 | 29 | 129 | 192 | 334 | 176 | 571 | 295 | 401 | 396 |
| Sum finansinntekter | 6 | 8 | 5 | 0 | 0 | 3 | 5 | 3 | 4 | 5 | 3 | 3 | 4 | 4 |
| Sum finanskostnader | 34 | 34 | 18 | 12 | 19 | 19 | 16 | 13 | 8 | 20 | 35 | 40 | 34 | 14 |
| Netto finans | −28 | −26 | −13 | −12 | −18 | −16 | −11 | −10 | −4 | −15 | −32 | −37 | −31 | −10 |
| Resultat før skattekostnad | 437 | 267 | 183 | 133 | −521 | 12 | 117 | 182 | 329 | 161 | 539 | 258 | 370 | 386 |
| Årsresultat | 340 | 208 | 165 | 133 | −442 | −7 | 92 | 134 | 261 | 121 | 391 | 173 | 266 | 278 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 208 | 165 | 133 | −442 | −7 | 92 | 134 | 261 | 121 | 391 | 173 | 266 | 278 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 1 340 | 693 | 904 | 415 | 668 | 927 | 912 | 900 | 443 | 386 | 606 | 615 | 558 | 222 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 263 | 333 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 361 | 472 | 346 | 220 |
| Sum anleggsmidler | 1 602 | 1 025 | 904 | 415 | 668 | 927 | 912 | 900 | 443 | 386 | 968 | 1 087 | 904 | 442 |
| Sum fordringer | 286 | 562 | 244 | 268 | 406 | 425 | 267 | 624 | 2 091 | 1 013 | 1 191 | 911 | 644 | 555 |
| Sum omløpsmidler | 2 638 | 2 749 | 2 558 | 2 194 | 1 828 | 2 048 | 2 079 | 2 223 | 2 947 | 2 460 | 2 487 | 1 876 | 1 955 | 1 952 |
| Sum eiendeler | 4 240 | 3 774 | 3 462 | 2 609 | 2 496 | 2 975 | 2 991 | 3 122 | 3 390 | 2 846 | 3 455 | 2 962 | 2 859 | 2 394 |
| Sum innskutt egenkapital | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 746 | 2 405 | 1 985 | 1 821 | 1 688 | 2 129 | 2 136 | 2 044 | 1 910 | 1 649 | 1 528 | 1 137 | 964 | 698 |
| Sum egenkapital | 2 847 | 2 506 | 2 086 | 1 922 | 1 789 | 2 230 | 2 237 | 2 145 | 2 011 | 1 750 | 1 629 | 1 238 | 1 065 | 799 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 151 | 87 | 19 | 0 | 0 | 49 | 41 | 36 | −3 | 0 | 0 | 0 | 4 | 4 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 455 | 345 | 511 | 133 | 234 | 340 | 164 | 266 | 74 | 209 | 600 | 790 | 971 | 559 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 432 | 529 | 133 | 234 | 389 | 205 | 302 | 71 | 209 | 600 | 790 | 975 | 562 |
| Sum kortsiktig gjeld | 788 | 836 | 846 | 555 | 473 | 355 | 549 | 675 | 1 308 | 887 | 1 226 | 935 | 820 | 1 033 |
| Sum gjeld | 1 393 | 1 267 | 1 376 | 687 | 707 | 744 | 754 | 977 | 1 380 | 1 096 | 1 826 | 1 724 | 1 794 | 1 596 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 240 | 3 774 | 3 462 | 2 609 | 2 496 | 2 975 | 2 991 | 3 122 | 3 390 | 2 846 | 3 455 | 2 962 | 2 859 | 2 394 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,1 % | 4,8 % | 3,6 % | 3,3 % | −13,8 % | 0,8 % | 2,5 % | 2,2 % | 3,6 % | 2 % | 6,3 % | 3,5 % | 5,8 % | 6,6 % |
| Resultatmargin | 5,2 % | 3,4 % | 3 % | 3 % | −12,1 % | −0,2 % | 1,8 % | 1,5 % | 2,8 % | 1,4 % | 4,3 % | 2 % | 3,9 % | 4,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,35 | 3,29 | 3,02 | 3,96 | 3,86 | 5,77 | 3,79 | 3,29 | 2,25 | 2,77 | 2,03 | 2,01 | 2,39 | 1,89 |
| Gjeldsgrad | 0,49 | 0,51 | 0,66 | 0,36 | 0,4 | 0,33 | 0,34 | 0,46 | 0,69 | 0,63 | 1,12 | 1,39 | 1,68 | 2 |
| Egenkapitalrentabilitet | 12 % | 8,3 % | 7,9 % | 6,9 % | −24,7 % | −0,3 % | 4,1 % | 6,3 % | 13 % | 6,9 % | 24 % | 14 % | 25 % | 34,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,3 % | – | 24,6 % | 20,5 % | −3,5 % | −28 % | −40 % | −6,2 % | 7,3 % | −3,3 % | 6,1 % | 23,3 % | 15 % | – |
| Arbeidskapital | 1,9 mill kr | 1,9 mill kr | 1,7 mill kr | 1,6 mill kr | 1,4 mill kr | 1,7 mill kr | 1,5 mill kr | 1,5 mill kr | 1,6 mill kr | 1,6 mill kr | 1,3 mill kr | 941 065 kr | 1,1 mill kr | 918 596 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Bygging av vann- og kloakkanlegg · EDLAND |
Selger du til selskaper som EDLAND BRØNNBORING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.