EAM SOLAR AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 372 758 NOK |
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | 74 200 NOK |
| 2014 | 1 294 085 NOK |
| 2015 | 1 331 549 NOK |
| 2016 | 2 160 995 NOK |
| 2017 | 5 808 221 NOK |
| 2018 | 13 758 662 NOK |
| 2019 | 15 823 945 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | 7 017 302 NOK |
| 2025 | 1 798 286 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Identifisere, analysere, finansiere, drifte, kjøpe og selge solparker utenfor Norge, og virksomhet som står i naturlig sammenheng med dette, herunder eierskap i tilsvarende selskaper. I tillegg, er selskapets virksomhet søksmål i forbindelse med solkraftverk.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2019, 2013 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 798 | 15 824 | 13 759 | 5 808 | 2 161 | 1 332 | 1 294 | 74 | 373 |
| Sum kostnader | 13 341 | 25 862 | 20 380 | 17 732 | 13 963 | 19 539 | 17 172 | 4 186 | 823 |
| Driftsresultat | −11 543 | −10 039 | −6 621 | −11 923 | −11 802 | −18 207 | −15 878 | −4 112 | −450 |
| Sum finansinntekter | 4 564 | 58 957 | 10 620 | 27 654 | 14 582 | 48 336 | 49 554 | 26 483 | 675 |
| Sum finanskostnader | 114 | 47 526 | 50 438 | 82 554 | 84 377 | 167 265 | 25 311 | 1 569 | 998 |
| Netto finans | 4 449 | 11 431 | −39 817 | −54 899 | −69 796 | −118 929 | 24 243 | 24 914 | −323 |
| Resultat før skattekostnad | −7 094 | 1 393 | −46 439 | −66 823 | −81 598 | −137 136 | 8 365 | 20 802 | −773 |
| Årsresultat | −7 700 | 990 | −46 988 | −69 573 | −80 419 | −143 732 | 8 365 | 20 138 | −773 |
| Sum overføringer og disponeringer | −7 700 | 990 | −46 988 | −69 573 | −80 419 | −143 732 | 8 365 | 20 138 | −773 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | 15 361 | 16 606 | – | – | – | 0 | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 62 911 | 59 753 | 168 852 | 120 788 | 210 721 | 348 895 | 490 531 | 180 554 | 234 |
| Sum anleggsmidler | 62 911 | 59 753 | 184 212 | 137 394 | 210 721 | 348 895 | 490 531 | 180 554 | 234 |
| Sum fordringer | 47 842 | 84 354 | 7 392 | 86 604 | 55 412 | 46 438 | 22 397 | 25 193 | 63 960 |
| Sum omløpsmidler | 49 173 | 84 579 | 7 550 | 87 563 | 55 432 | 46 713 | 27 686 | 37 352 | 119 970 |
| Sum eiendeler | 112 084 | 144 331 | 191 762 | 224 956 | 266 153 | 395 608 | 518 216 | 217 906 | 120 204 |
| Sum innskutt egenkapital | 26 488 | 125 329 | 125 329 | 289 348 | 243 647 | 243 647 | 243 647 | 32 736 | 116 785 |
| Sum opptjent egenkapital | 19 627 | 990 | – | −117 031 | −47 458 | 32 962 | 176 693 | 183 538 | – |
| Sum egenkapital | 46 115 | 126 319 | 125 329 | 172 318 | 196 189 | 276 609 | 420 340 | 216 274 | 116 785 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 12 159 | 6 148 | 7 453 | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 51 825 | 0 | 52 203 | – | 0 | 72 804 | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 63 984 | 6 148 | 59 656 | 0 | 0 | 72 804 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 985 | 11 864 | 6 777 | 52 639 | 69 964 | 46 195 | 97 876 | 1 631 | 3 419 |
| Sum gjeld | 65 970 | 18 012 | 66 433 | 52 639 | 69 964 | 119 000 | 97 876 | 1 631 | 3 419 |
| Sum egenkapital og gjeld | 112 084 | 144 331 | 191 762 | 224 956 | 266 153 | 395 608 | 518 216 | 217 906 | 120 204 |
Konsernregnskap (2024, 2023, 2022, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2011)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 507 | 993 | 1 221 | 1 334 | 1 271 | 3 166 | 4 305 | 4 213 | 4 454 | 340 |
| Sum kostnader | 3 265 | 2 526 | 3 714 | 4 187 | 3 486 | 4 897 | 5 495 | 11 014 | 21 951 | 1 639 |
| Driftsresultat | −1 759 | −1 533 | −2 493 | −2 854 | −2 215 | −1 731 | −1 190 | −6 801 | −17 497 | −1 299 |
| Sum finansinntekter | 923 | 1 405 | 1 193 | 255 | 4 058 | 3 487 | 957 | 2 879 | 1 222 | 87 |
| Sum finanskostnader | 548 | 821 | 765 | 1 091 | 1 861 | 1 689 | 1 572 | 2 782 | 3 802 | 128 |
| Netto finans | 376 | 584 | 428 | −836 | 2 197 | 1 798 | −615 | 97 | −2 580 | −41 |
| Resultat før skattekostnad | −1 383 | −951 | −2 065 | −3 690 | −18 | 68 | −1 806 | −6 704 | −20 077 | −1 340 |
| Årsresultat | −1 316 | −1 211 | −2 206 | −3 774 | −173 | −236 | −2 160 | −7 214 | −20 011 | −985 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | −542 | −896 | −686 | 873 | −1 108 | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | −1 858 | −2 108 | −2 892 | −2 901 | −1 281 | – | – | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 2 108 | 0 | −2 901 | 0 | −236 | −2 160 | −7 214 | −20 011 | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 37 | 48 | 73 | 93 | 120 | 171 | 2 409 | 1 989 | 321 | 355 |
| Sum varige driftsmidler | 5 102 | 5 430 | 5 988 | 6 538 | 7 100 | 7 656 | 19 845 | 21 409 | 23 078 | 6 563 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 200 | 324 | 455 | 543 | 691 | 572 | 1 052 | 1 090 | – |
| Sum anleggsmidler | 5 139 | 5 679 | 6 385 | 7 086 | 7 762 | 8 517 | 22 826 | 24 450 | 24 488 | 6 919 |
| Sum fordringer | 5 369 | 2 383 | 2 809 | 5 991 | 8 503 | 10 416 | 3 684 | 4 626 | 14 418 | 639 |
| Sum omløpsmidler | 7 013 | 2 775 | 4 274 | 6 573 | 8 977 | 10 781 | 4 528 | 5 727 | 15 986 | 8 639 |
| Sum eiendeler | 12 152 | 8 453 | 10 659 | 13 659 | 16 739 | 19 298 | 27 354 | 30 177 | 40 474 | 15 558 |
| Sum innskutt egenkapital | 31 696 | 35 730 | 35 730 | 35 730 | 35 730 | 35 730 | 35 730 | 35 730 | 30 821 | 14 924 |
| Sum opptjent egenkapital | −30 604 | −33 972 | −31 864 | −28 959 | −26 058 | −24 777 | −24 023 | −21 871 | −15 018 | −748 |
| Sum egenkapital | 1 093 | 1 758 | 3 866 | 6 771 | 9 672 | 10 953 | 11 707 | 13 859 | 15 803 | 14 176 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 5 719 | 974 | 804 | 743 | 683 | 623 | 976 | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 409 | 3 230 | 3 684 | 4 115 | 4 574 | 5 100 | 12 220 | 12 023 | 13 209 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 8 128 | 4 205 | 4 489 | 4 859 | 5 257 | 5 724 | 13 196 | 12 023 | 13 209 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 931 | 2 490 | 2 305 | 2 029 | 1 810 | 2 622 | 2 451 | 4 296 | 11 462 | 1 382 |
| Sum gjeld | 11 059 | 6 695 | 6 793 | 6 888 | 7 067 | 8 345 | 15 647 | 16 319 | 24 671 | 1 382 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 152 | 8 453 | 10 659 | 13 659 | 16 739 | 19 298 | 27 354 | 30 177 | 40 474 | 15 558 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | −61 | −487 | −688 | −1 690 | −3 755 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 180 | 2 201 | 2 405 | 4 379 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 765 | −765 | −631 | −606 | −516 | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 704 | −1 073 | 883 | 108 | 108 | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 1 095 | 392 | 1 464 | 582 | 473 | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −641,9 % | −63,4 % | −48,1 % | −205,3 % | −546,2 % | – | – | – | −120,8 % |
| Resultatmargin | −428,2 % | 6,3 % | −341,5 % | – | – | – | 646,4 % | – | −207,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 24,77 | 7,13 | 1,11 | 1,66 | 0,79 | 1,01 | 0,28 | 22,9 | 35,08 |
| Gjeldsgrad | 1,43 | 0,14 | 0,53 | 0,31 | 0,36 | 0,43 | 0,23 | 0,01 | 0,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | −16,7 % | 0,8 % | −37,5 % | −40,4 % | −41 % | −52 % | 2 % | 9,3 % | −0,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | 15 % | 136,9 % | 168,8 % | 62,3 % | 2,9 % | 1 644 % | – | – |
| Arbeidskapital | 47,2 mill kr | 72,7 mill kr | 773 217 kr | 34,9 mill kr | −14,5 mill kr | 518 084 kr | −70,2 mill kr | 35,7 mill kr | 116,6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Produksjon av elektrisitet fra solenergi · OSLO |
Selger du til selskaper som EAM SOLAR AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.