SCATEC ASA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 128 972 000 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 2 754 000 000 NOK |
| 2021 | 3 803 000 000 NOK |
| 2022 | 3 751 000 000 NOK |
| 2023 | 4 721 000 000 NOK |
| 2024 | 6 574 000 000 NOK |
Konsernregnskapet etter 2024 er ikke lest ennå. Brønnøysund har selskapsregnskapet for 2025: omsetning 4,1 mrd kr, egenkapital 10,6 mrd kr (morselskapet alene, uten datterselskapene).
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Etablering og drift av virksomhet innen fornybar energi, herunder investering i selskaper med slik virksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2013 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 6 574 000 | 4 721 000 | 3 751 000 | 3 803 000 | 2 754 000 | 128 972 |
| Sum kostnader | 2 447 000 | 2 096 000 | 3 028 000 | – | 1 462 000 | 203 660 |
| Driftsresultat | 4 127 000 | 2 625 000 | 723 000 | 2 012 000 | 1 292 000 | −74 688 |
| Sum finansinntekter | 185 000 | 415 000 | 115 000 | 47 000 | 57 000 | 154 856 |
| Sum finanskostnader | 2 848 000 | 2 033 000 | 1 934 000 | 1 299 000 | 1 587 000 | 62 116 |
| Netto finans | −2 663 000 | −1 618 000 | −1 819 000 | −1 253 000 | −1 530 000 | 92 740 |
| Resultat før skattekostnad | 1 464 000 | 1 008 000 | −1 096 000 | 759 000 | −238 000 | 18 052 |
| Årsresultat | 1 486 000 | 1 122 000 | −1 228 000 | 456 000 | −368 000 | −7 551 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 309 000 | 628 000 | −1 334 000 | 388 000 | −478 000 | – |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | – | – | 986 000 | – | −394 000 | – |
| Totalresultat | 2 148 000 | 598 000 | −242 000 | 773 000 | −871 000 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 325 000 | 1 092 000 | – | – | −871 000 | −7 551 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 2 111 000 | 1 943 000 | 1 618 000 | 1 545 000 | 747 000 | 334 210 |
| Sum varige driftsmidler | 24 068 000 | 22 035 000 | 17 309 000 | 15 885 000 | 16 086 000 | 1 866 009 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 979 000 | 12 932 000 | 11 290 000 | 9 955 000 | 926 000 | 117 640 |
| Sum anleggsmidler | 38 158 000 | 36 910 000 | 30 217 000 | 27 385 000 | 17 759 000 | 2 317 859 |
| Sum fordringer | 1 430 000 | 1 646 000 | 238 000 | 1 474 000 | 1 116 000 | 130 709 |
| Sum investeringer | 2 264 000 | 138 000 | – | – | – | 50 552 |
| Sum omløpsmidler | 7 584 000 | 4 885 000 | 6 512 000 | 5 645 000 | 8 904 000 | 1 206 623 |
| Sum eiendeler | 45 742 000 | 41 795 000 | 36 729 000 | 33 030 000 | 26 663 000 | 3 524 482 |
| Sum innskutt egenkapital | 9 880 000 | 9 851 000 | 9 823 000 | 9 779 000 | 9 724 000 | 302 910 |
| Sum opptjent egenkapital | 748 000 | −1 164 000 | −156 000 | −509 000 | −929 000 | −198 934 |
| Sum egenkapital | 12 764 000 | 10 571 000 | 8 803 000 | 9 919 000 | 9 468 000 | 398 616 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 671 000 | 849 000 | 743 000 | 589 000 | 205 000 | 80 894 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 816 000 | – | 23 145 000 | 19 608 000 | 13 497 000 | 2 380 576 |
| Sum langsiktig gjeld | 26 145 000 | 25 591 000 | 23 888 000 | 20 197 000 | 13 702 000 | 2 461 470 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 834 000 | 5 633 000 | 4 039 000 | 2 914 000 | 3 493 000 | 664 396 |
| Sum gjeld | 32 979 000 | 31 224 000 | 27 927 000 | 23 111 000 | 17 195 000 | 3 125 866 |
| Sum egenkapital og gjeld | 45 743 000 | 41 795 000 | 36 730 000 | 33 030 000 | 26 663 000 | 3 524 482 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 3 128 000 | 2 184 000 | 756 000 | 2 072 000 | 1 671 000 | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −1 578 000 | −6 575 000 | −1 406 000 | −8 081 000 | −1 704 000 | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −1 068 000 | 3 294 000 | 221 000 | 2 413 000 | 4 984 000 | – |
| Netto endring i likvider | 482 000 | −1 097 000 | −428 000 | −3 597 000 | 4 951 000 | – |
| Likvider ved periodens slutt | 3 890 000 | 3 101 000 | 4 132 000 | 4 171 000 | 7 788 000 | – |
Morselskapsregnskap (2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 964 000 | 1 661 000 | 487 709 | 54 616 | 789 005 | 36 448 | 249 284 | 86 402 | 19 438 |
| Sum kostnader | 2 856 000 | 1 601 000 | 569 261 | 123 898 | 822 074 | 120 547 | 78 809 | 39 546 | 66 080 |
| Driftsresultat | 108 000 | 60 000 | −81 552 | −69 282 | −33 069 | −84 099 | 170 475 | 46 856 | −46 642 |
| Sum finansinntekter | 188 000 | 192 000 | 205 770 | 84 940 | 348 078 | 42 455 | 43 120 | 48 271 | 27 377 |
| Sum finanskostnader | 139 000 | 102 000 | 148 749 | 60 540 | 251 864 | 49 726 | 58 492 | 29 965 | 12 639 |
| Netto finans | 49 000 | 90 000 | 57 021 | 24 400 | 96 214 | −7 271 | −15 372 | 18 306 | 14 738 |
| Resultat før skattekostnad | 157 000 | 150 000 | −24 531 | −44 882 | 63 145 | −91 370 | 155 103 | 65 162 | −31 904 |
| Årsresultat | 139 000 | 122 000 | 1 512 | −26 384 | 34 558 | −67 096 | 106 006 | 51 397 | −14 627 |
| Sum overføringer og disponeringer | 139 000 | 122 000 | 1 512 | −26 384 | 34 558 | −67 096 | 106 006 | 51 397 | −14 627 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 49 000 | 56 000 | 76 673 | 35 691 | 16 721 | 31 623 | 2 930 | 6 544 | 9 347 |
| Sum varige driftsmidler | 48 000 | 26 000 | 11 069 | 6 009 | 4 365 | 3 762 | 476 | 0 | 18 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 684 000 | 3 495 000 | 1 540 892 | 1 058 951 | 1 540 767 | 1 059 407 | 723 604 | 329 482 | 337 573 |
| Sum anleggsmidler | 4 781 000 | 3 577 000 | 1 628 634 | 1 100 651 | 1 561 853 | 1 094 792 | 727 010 | 336 026 | 346 938 |
| Sum fordringer | 364 000 | 677 000 | 867 914 | 470 634 | 549 627 | 118 120 | 171 565 | 216 117 | 76 989 |
| Sum omløpsmidler | 1 132 000 | 1 466 000 | 1 476 671 | 1 217 878 | 1 065 597 | 484 880 | 300 723 | 277 174 | 106 267 |
| Sum eiendeler | 5 913 000 | 5 043 000 | 3 105 305 | 2 318 529 | 2 627 450 | 1 579 672 | 1 027 733 | 613 200 | 453 205 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 111 000 | 1 797 000 | 1 197 240 | 821 397 | 810 247 | 796 487 | 302 910 | 302 910 | 302 910 |
| Sum opptjent egenkapital | −23 000 | −161 000 | −174 679 | −89 038 | 3 955 | 31 315 | 123 742 | 59 966 | 8 569 |
| Sum egenkapital | 3 088 000 | 1 636 000 | 1 022 561 | 732 359 | 814 202 | 827 802 | 426 652 | 362 876 | 311 479 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 118 000 | 1 823 000 | 1 456 464 | 1 119 900 | 1 435 444 | 698 966 | 497 678 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 1 118 000 | 1 823 000 | 1 456 464 | 1 119 900 | 1 435 444 | 698 966 | 497 678 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 707 000 | 1 584 000 | 626 280 | 466 270 | 377 805 | 52 904 | 103 403 | 250 324 | 141 726 |
| Sum gjeld | 2 825 000 | 3 407 000 | 2 082 744 | 1 586 170 | 1 813 249 | 751 870 | 601 081 | 250 324 | 141 726 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 913 000 | 5 043 000 | 3 105 305 | 2 318 529 | 2 627 451 | 1 579 672 | 1 027 733 | 613 200 | 453 205 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 62,8 % | 55,6 % | 19,3 % | 52,9 % | 46,9 % | −57,9 % |
| Resultatmargin | 22,6 % | 23,8 % | −32,7 % | 12 % | −13,4 % | −5,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,11 | 0,87 | 1,61 | 1,94 | 2,55 | 1,82 |
| Gjeldsgrad | 2,58 | 2,95 | 3,17 | 2,33 | 1,82 | 7,84 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,6 % | 10,6 % | −14 % | 4,6 % | −3,9 % | −1,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 39,3 % | 25,9 % | −1,4 % | 38,1 % | – | – |
| Arbeidskapital | 750 mill kr | −748 mill kr | 2,5 mrd kr | 2,7 mrd kr | 5,4 mrd kr | 542,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (1)
Produksjon av elektrisitet fra solenergi · OSLO | 136 ans. |
Selger du til selskaper som SCATEC ASA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.