COVENT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 169 764 483 NOK |
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | 180 350 271 NOK |
| 2014 | 172 045 208 NOK |
| 2015 | 190 763 589 NOK |
| 2016 | 318 372 332 NOK |
| 2017 | 252 425 256 NOK |
| 2018 | 272 142 215 NOK |
| 2019 | 344 711 882 NOK |
| 2020 | 248 917 760 NOK |
| 2021 | 190 453 756 NOK |
| 2022 | 226 559 368 NOK |
| 2023 | 260 007 455 NOK |
| 2024 | 238 360 642 NOK |
| 2025 | 288 464 647 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Produksjon og salg av luft- og varmetekniske innretninger, samt hva dermed står i forbindelse, samt deltakelse i andre foretak av hvilken som helst art, herunder også deltakelse gjennom aksjeerverv.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 288 465 | 238 361 | 260 007 | 226 559 | 190 454 | 248 918 | 344 712 | 272 142 | 252 425 | 318 372 | 190 764 | 172 045 | 180 350 | 169 764 |
| Sum kostnader | 255 185 | 221 523 | 254 602 | 233 987 | 202 397 | 239 580 | 342 712 | 272 843 | 241 966 | 301 356 | 187 938 | 170 707 | 171 693 | 163 640 |
| Driftsresultat | 33 280 | 16 837 | 5 406 | −7 427 | −11 943 | 9 338 | 2 000 | −701 | 10 459 | 17 016 | 2 825 | 1 338 | 8 657 | 6 125 |
| Sum finansinntekter | 3 441 | 1 696 | 1 613 | 1 471 | 1 532 | 3 987 | 1 349 | 1 723 | 2 017 | 1 200 | 566 | 441 | 435 | 649 |
| Sum finanskostnader | 2 563 | 3 164 | 4 451 | 2 415 | 1 715 | 4 264 | 4 298 | 2 195 | 3 575 | 1 181 | 2 299 | 1 689 | 2 866 | 2 333 |
| Netto finans | 878 | – | – | – | – | – | −2 949 | −473 | −1 558 | 19 | −1 733 | −1 248 | −2 431 | −1 684 |
| Resultat før skattekostnad | 34 158 | 15 369 | 2 568 | −8 372 | −12 126 | 9 061 | −949 | −1 173 | 8 901 | 17 035 | 1 092 | 90 | 6 226 | 4 441 |
| Årsresultat | 26 624 | 11 973 | 1 984 | −6 550 | −9 473 | 7 053 | −770 | −1 024 | 6 672 | 12 739 | 719 | 35 | 4 853 | 4 441 |
| Sum overføringer og disponeringer | 26 624 | – | – | – | – | – | −770 | −1 024 | 6 672 | – | – | 35 | 4 853 | 4 441 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 17 | 3 414 | 3 997 | 2 175 | 0 | 599 | 420 | 270 | – | 308 | 573 | 628 | 40 |
| Sum varige driftsmidler | 19 442 | 22 042 | 24 743 | 25 565 | 27 007 | 30 105 | 33 443 | 36 540 | 17 110 | 18 065 | 18 920 | 19 396 | 19 887 | 26 775 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 413 | 2 413 | 2 413 | 2 413 | 2 418 | 2 418 | 2 418 | 2 418 | 2 447 | 2 442 | 2 450 | 2 468 | 2 468 | 735 |
| Sum anleggsmidler | 21 855 | 24 472 | 30 569 | 31 975 | 31 600 | 32 522 | 36 460 | 39 377 | 19 827 | 20 508 | 21 678 | 22 436 | 22 982 | 27 550 |
| Sum fordringer | 34 504 | – | – | – | – | – | 72 610 | 55 877 | 48 919 | 71 284 | 42 634 | 37 670 | 40 002 | 41 213 |
| Sum omløpsmidler | 116 743 | 111 058 | 94 542 | 103 830 | 66 670 | 78 481 | 116 903 | 94 348 | 106 276 | 104 530 | 70 139 | 66 699 | 69 189 | 66 268 |
| Sum eiendeler | 138 598 | 135 530 | 125 112 | 135 805 | 98 270 | 111 004 | 153 362 | 133 725 | 126 103 | 125 038 | 91 818 | 89 134 | 92 171 | 93 818 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 604 | – | – | – | – | – | 3 604 | 3 604 | 3 604 | 3 604 | 17 895 | 3 604 | 17 142 | 3 604 |
| Sum opptjent egenkapital | 63 520 | – | – | – | – | – | 31 909 | 32 678 | 33 702 | 27 030 | – | 13 572 | – | 4 441 |
| Sum egenkapital | 67 125 | 40 500 | 28 528 | 26 543 | 33 093 | 42 565 | 35 513 | 36 282 | 37 306 | 30 634 | 17 895 | 17 176 | 17 142 | 8 045 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 916 | – | – | – | – | – | – | – | – | 30 | 1 | 83 | 234 | 712 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 22 631 | – | – | – | – | – | 11 684 | 18 451 | 9 272 | 15 288 | 17 998 | 18 648 | 22 990 | 29 109 |
| Sum langsiktig gjeld | 23 547 | 27 640 | 32 654 | 23 654 | 5 559 | 8 041 | 11 684 | 18 451 | 9 272 | 15 318 | 17 999 | 18 731 | 23 224 | 29 821 |
| Sum kortsiktig gjeld | 47 926 | 67 390 | 63 930 | 85 608 | 59 618 | 31 305 | 106 166 | 78 992 | 79 524 | 79 085 | 55 923 | 53 227 | 51 805 | 55 951 |
| Sum gjeld | 71 473 | 95 030 | 96 584 | 109 262 | 65 177 | 68 438 | 117 850 | 97 443 | 88 797 | 94 403 | 73 922 | 71 958 | 75 029 | 85 772 |
| Sum egenkapital og gjeld | 138 598 | 135 530 | 125 112 | 135 805 | 98 270 | 111 004 | 153 362 | 133 725 | 126 103 | 125 038 | 91 818 | 89 134 | 92 171 | 93 818 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 17 519 | 0 | −19 530 | 7 549 | 6 741 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −560 | 0 | −1 620 | −247 | −346 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 9 744 | 0 | 23 128 | −7 541 | −17 699 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 26 704 | 0 | 1 978 | −239 | −11 305 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 37 523 | 0 | 4 518 | 2 540 | 2 779 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,5 % | 7,1 % | 2,1 % | −3,3 % | −6,3 % | 3,8 % | 0,6 % | −0,3 % | 4,1 % | 5,3 % | 1,5 % | 0,8 % | 4,8 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 9,2 % | 5 % | 0,8 % | −2,9 % | −5 % | 2,8 % | −0,2 % | −0,4 % | 2,6 % | 4 % | 0,4 % | 0 % | 2,7 % | 2,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,44 | 1,65 | 1,48 | 1,21 | 1,12 | 2,51 | 1,1 | 1,19 | 1,34 | 1,32 | 1,25 | 1,25 | 1,34 | 1,18 |
| Gjeldsgrad | 1,06 | 2,35 | 3,39 | 4,12 | 1,97 | 1,61 | 3,32 | 2,69 | 2,38 | 3,08 | 4,13 | 4,19 | 4,38 | 10,66 |
| Egenkapitalrentabilitet | 39,7 % | 29,6 % | 7 % | −24,7 % | −28,6 % | 16,6 % | −2,2 % | −2,8 % | 17,9 % | 41,6 % | 4 % | 0,2 % | 28,3 % | 55,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 21 % | −8,3 % | 14,8 % | 19 % | −23,5 % | −27,8 % | 26,7 % | 7,8 % | −20,7 % | 66,9 % | 10,9 % | −4,6 % | – | – |
| Arbeidskapital | 68,8 mill kr | 43,7 mill kr | 30,6 mill kr | 18,2 mill kr | 7,1 mill kr | 47,2 mill kr | 10,7 mill kr | 15,4 mill kr | 26,8 mill kr | 25,4 mill kr | 14,2 mill kr | 13,5 mill kr | 17,4 mill kr | 10,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Produksjon av kjøle- og ventilasjonsanlegg, unntatt til husholdningsbruk · BJERKREIM | 100 ans. |
Selger du til selskaper som COVENT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.