CENZIA AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Motta og formidle ordre på vegne av kunder i forbindelse med ett eller flere fiansielle instrumenter, investeringsrådgivning, drive aktiv forvaltning av investorers porteføljer av fiansielle instrumenter etter fullmakt samt aktiviteter som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 20 734 | 19 301 | 17 678 | 18 112 | 15 567 | 16 284 | 15 404 | 13 629 |
| Sum kostnader | 19 169 | 17 970 | 17 133 | 16 441 | 14 449 | 12 711 | 11 872 | 11 280 |
| Driftsresultat | 1 566 | 1 331 | 544 | 1 671 | 1 117 | 3 573 | 3 532 | 2 349 |
| Sum finansinntekter | 807 | 915 | 695 | 502 | 44 | 75 | 64 | 81 |
| Sum finanskostnader | 10 | 8 | 14 | 0 | – | – | 0 | 0 |
| Netto finans | 798 | 907 | 681 | 501 | 44 | 75 | 64 | 81 |
| Resultat før skattekostnad | 2 363 | 2 239 | 1 226 | 2 172 | 1 162 | 3 647 | 3 596 | 2 430 |
| Årsresultat | 1 662 | 1 862 | 1 054 | 1 648 | 856 | 2 735 | 2 691 | 1 815 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 662 | 1 862 | 1 054 | 1 648 | 856 | 2 735 | – | – |
| Totalresultat | 1 662 | 1 862 | 1 054 | 1 648 | 856 | 2 735 | 2 691 | 1 815 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 662 | 1 862 | 1 054 | 1 648 | 856 | 2 735 | 2 691 | 1 815 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 47 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 356 | 356 | 356 | 356 | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 404 | 356 | 356 | 356 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum fordringer | 194 | 167 | 116 | 89 | 309 | 75 | 207 | 94 |
| Sum investeringer | 11 385 | 10 813 | 9 993 | 7 909 | 7 534 | 7 534 | 9 534 | 3 034 |
| Sum omløpsmidler | 14 967 | 14 367 | 12 548 | 11 405 | 10 366 | 11 935 | 11 962 | 8 154 |
| Sum eiendeler | 15 370 | 14 723 | 12 904 | 11 761 | 10 366 | 11 935 | 11 962 | 8 154 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 598 | 5 598 | 5 598 | 3 722 | 3 722 | 3 722 | 3 722 | 2 226 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 961 | 2 899 | 2 837 | 2 792 | 2 644 | 2 288 | 2 051 | 1 858 |
| Sum egenkapital | 8 559 | 8 498 | 8 436 | 6 514 | 6 367 | 6 011 | 5 774 | 4 083 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 272 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 272 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 539 | 6 225 | 4 469 | 5 247 | 3 999 | 5 925 | 6 188 | 4 071 |
| Sum gjeld | 6 811 | 6 225 | 4 469 | 5 247 | 3 999 | 5 925 | 6 188 | 4 071 |
| Sum egenkapital og gjeld | 15 370 | 14 723 | 12 904 | 11 761 | 10 366 | 11 935 | 11 962 | 8 154 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,6 % | 6,9 % | 3,1 % | 9,2 % | 7,2 % | 21,9 % | 22,9 % | 17,2 % |
| Resultatmargin | 8 % | 9,7 % | 6 % | 9,1 % | 5,5 % | 16,8 % | 17,5 % | 13,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,29 | 2,31 | 2,81 | 2,17 | 2,59 | 2,01 | 1,93 | 2 |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,73 | 0,53 | 0,81 | 0,63 | 0,99 | 1,07 | 1 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,4 % | 21,9 % | 12,5 % | 25,3 % | 13,4 % | 45,5 % | 46,6 % | 44,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,4 % | 9,2 % | −2,4 % | 16,4 % | −4,4 % | 5,7 % | 13 % | – |
| Arbeidskapital | 8,4 mill kr | 8,1 mill kr | 8,1 mill kr | 6,2 mill kr | 6,4 mill kr | 6 mill kr | 5,8 mill kr | 4,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Verdipapirmegling · OSLO | 5 ans. |
Selger du til selskaper som CENZIA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.