CATCH 112 BRANN & REDNING AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Undervisning og konsulenttjenester i tilknytning til brann, dykking, redning og førstehjelp, samt salg og service av varer knyttet til dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 163 | 2 017 | 2 758 | 2 833 | 1 519 | 1 812 | 2 016 | 1 539 | 1 900 | 1 214 | 1 125 | 1 281 | 868 | 539 |
| Sum kostnader | 1 164 | 2 059 | 2 705 | 2 695 | 1 459 | 1 701 | 1 880 | 1 532 | 1 745 | 1 127 | 1 113 | 1 013 | 689 | 372 |
| Driftsresultat | −1 | −42 | 54 | 138 | 60 | 112 | 135 | 7 | 155 | 87 | 12 | 268 | 178 | 166 |
| Sum finansinntekter | 1 | 547 | 7 | 5 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum finanskostnader | 5 | 9 | 17 | 13 | 13 | 6 | 2 | 3 | 2 | 13 | 18 | – | 0 | – |
| Netto finans | −3 | 538 | −10 | −8 | −11 | −5 | −0 | −3 | −0 | −12 | −18 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | −5 | 495 | 44 | 131 | 48 | 106 | 135 | 4 | 155 | 75 | −6 | 268 | 179 | 166 |
| Årsresultat | −5 | 506 | 33 | 102 | 38 | 83 | 104 | 2 | 116 | 54 | −6 | 187 | 127 | 119 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | −6 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 506 | 33 | 102 | 38 | 83 | 104 | 2 | 116 | 54 | −6 | 187 | 127 | 119 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 7 | 8 | – | – | – | 1 | 3 | 4 | 6 | 1 | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 44 | 62 | 15 | 20 | 25 | 30 | 35 | 44 | 308 | 425 | 554 | 85 | 47 | 44 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 29 | 29 | 250 | 250 | 250 | 250 | 150 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 79 | 98 | 265 | 270 | 275 | 281 | 188 | 48 | 314 | 426 | 554 | 85 | 47 | 44 |
| Sum fordringer | 61 | 674 | 203 | 308 | 181 | 77 | 82 | 30 | 175 | 144 | 88 | 164 | 146 | 91 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 43 | 43 | 43 | 43 | 43 | 43 | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 709 | 1 176 | 691 | 708 | 333 | 379 | 384 | 521 | 332 | 233 | 352 | 583 | 405 | 286 |
| Sum eiendeler | 789 | 1 274 | 956 | 978 | 608 | 660 | 571 | 569 | 646 | 659 | 906 | 668 | 452 | 330 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 511 | 916 | 366 | 332 | 231 | 193 | 110 | 236 | 234 | 443 | 389 | 394 | 207 | 119 |
| Sum egenkapital | 611 | 1 016 | 466 | 432 | 331 | 293 | 210 | 336 | 334 | 543 | 489 | 494 | 307 | 219 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 3 | 2 | 2 | – | – | – | – | – | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | – | – | – | – | – | 5 | – | – | 297 | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 3 | 2 | 2 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 298 | 1 | 1 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 178 | 258 | 487 | 544 | 276 | 367 | 361 | 227 | 311 | 116 | 120 | 173 | 144 | 109 |
| Sum gjeld | 178 | 258 | 491 | 545 | 278 | 367 | 361 | 232 | 311 | 116 | 417 | 174 | 145 | 111 |
| Sum egenkapital og gjeld | 789 | 1 274 | 956 | 978 | 608 | 660 | 571 | 569 | 646 | 659 | 906 | 668 | 452 | 330 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,1 % | −2,1 % | 2 % | 4,9 % | 3,9 % | 6,2 % | 6,7 % | 0,4 % | 8,2 % | 7,2 % | 1,1 % | 20,9 % | 20,6 % | 30,8 % |
| Resultatmargin | −0,5 % | 25,1 % | 1,2 % | 3,6 % | 2,5 % | 4,6 % | 5,1 % | 0,2 % | 6,1 % | 4,5 % | −0,5 % | 14,6 % | 14,7 % | 22,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,98 | 4,55 | 1,42 | 1,3 | 1,21 | 1,03 | 1,06 | 2,3 | 1,07 | 2,01 | 2,94 | 3,38 | 2,8 | 2,61 |
| Gjeldsgrad | 0,29 | 0,25 | 1,05 | 1,26 | 0,84 | 1,25 | 1,72 | 0,69 | 0,93 | 0,21 | 0,85 | 0,35 | 0,47 | 0,5 |
| Egenkapitalrentabilitet | −0,9 % | 49,8 % | 7,1 % | 23,6 % | 11,4 % | 28,3 % | 49,4 % | 0,7 % | 34,7 % | 10 % | −1,1 % | 37,9 % | 41,5 % | 54,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −42,3 % | – | −2,6 % | 86,6 % | −16,2 % | −10,1 % | 31 % | −19 % | 56,4 % | 7,9 % | −12,2 % | 47,7 % | 61,1 % | – |
| Arbeidskapital | 531 143 kr | 917 448 kr | 203 805 kr | 164 036 kr | 57 365 kr | 11 420 kr | 22 385 kr | 294 173 kr | 20 233 kr | 116 826 kr | 232 274 kr | 410 244 kr | 260 395 kr | 176 514 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Annen undervisning ellers · RAUFOSS |
Selger du til selskaper som CATCH 112 BRANN & REDNING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.