C OPTIKK AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2018 | 35 796 861 NOK |
| 2019 | 37 226 855 NOK |
| 2020 | 34 613 050 NOK |
| 2021 | 37 848 153 NOK |
| 2022 | 38 247 043 NOK |
| 2023 | 42 373 360 NOK |
| 2024 | 43 215 034 NOK |
| 2025 | 46 748 980 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Handel og kjededrift i optisk bransje med alt som naturlig hører med, eie aksjer i andre selskaper, kjøp og salg av aksjer og andre verdipapirer, kjøp, salg og utleie av fast eiendom samt annen virksomhet som står i nær sammenheng med dette.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 46 749 | 43 215 | 42 373 | 38 247 | 37 848 | 34 613 | 37 227 | 35 797 |
| Sum kostnader | 43 614 | 38 056 | 37 659 | 33 285 | 33 038 | 31 244 | 34 662 | 33 654 |
| Driftsresultat | 3 135 | 5 159 | 4 714 | 4 962 | 4 810 | 3 369 | 2 564 | 2 143 |
| Sum finansinntekter | 611 | 703 | 724 | 320 | 134 | 154 | 127 | 445 |
| Sum finanskostnader | 198 | 159 | 348 | 142 | 114 | 163 | 112 | 82 |
| Netto finans | 413 | 545 | 376 | 179 | 20 | −9 | 15 | 363 |
| Resultat før skattekostnad | 3 548 | 5 704 | 5 090 | 5 141 | 4 830 | 3 360 | 2 579 | 2 506 |
| Årsresultat | 2 763 | 4 443 | 3 969 | 4 030 | 3 718 | 2 626 | 2 011 | 2 026 |
| Totalresultat | 2 763 | 4 443 | 3 969 | 0 | 3 718 | 2 626 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 763 | 4 443 | 3 969 | 4 030 | 3 718 | 2 626 | 2 011 | 2 026 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 2 403 | 3 099 | 867 | 0 | 0 | 0 | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 62 | 29 | 40 | 48 | 10 | 157 | 1 302 | 2 447 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 64 | 64 | 64 | 64 | 64 | 64 | 159 | 159 |
| Sum anleggsmidler | 2 529 | 3 192 | 972 | 112 | 74 | 221 | 1 461 | 2 606 |
| Sum fordringer | 12 080 | 12 151 | 13 032 | 10 578 | 11 454 | 11 010 | 9 835 | 11 140 |
| Sum omløpsmidler | 48 915 | 48 042 | 48 803 | 46 256 | 46 218 | 41 405 | 40 589 | 40 359 |
| Sum eiendeler | 51 444 | 51 235 | 49 774 | 46 368 | 46 292 | 41 626 | 42 050 | 42 965 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 675 | 2 615 | 2 615 | 2 615 | 2 615 | 2 605 | 2 595 | 2 605 |
| Sum opptjent egenkapital | 352 | 362 | 52 | 52 | 52 | 52 | 2 054 | 44 |
| Sum egenkapital | 3 027 | 2 977 | 2 667 | 2 667 | 2 667 | 2 657 | 4 649 | 2 649 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 | 23 | 24 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 | 23 | 24 |
| Sum kortsiktig gjeld | 48 417 | 48 257 | 47 107 | 43 701 | 43 625 | 38 956 | 37 378 | 40 293 |
| Sum gjeld | 48 417 | 48 257 | 47 107 | 43 701 | 43 625 | 38 969 | 37 401 | 40 316 |
| Sum egenkapital og gjeld | 51 444 | 51 235 | 49 774 | 46 368 | 46 292 | 41 626 | 42 050 | 42 965 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,7 % | 11,9 % | 11,1 % | 13 % | 12,7 % | 9,7 % | 6,9 % | 6 % |
| Resultatmargin | 5,9 % | 10,3 % | 9,4 % | 10,5 % | 9,8 % | 7,6 % | 5,4 % | 5,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1 | 1,04 | 1,06 | 1,06 | 1,06 | 1,09 | 1 |
| Gjeldsgrad | 15,99 | 16,21 | 17,66 | 16,39 | 16,36 | 14,67 | 8,04 | 15,22 |
| Egenkapitalrentabilitet | 91,3 % | 149,2 % | 148,8 % | 151,1 % | 139,4 % | 98,8 % | 43,3 % | 76,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8,2 % | 2 % | 10,8 % | 1,1 % | 9,3 % | −7 % | 4 % | – |
| Arbeidskapital | 497 737 kr | −215 034 kr | 1,7 mill kr | 2,6 mill kr | 2,6 mill kr | 2,4 mill kr | 3,2 mill kr | 66 132 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Engroshandel med elektriske husholdningsapparater · KONGSBERG | 6 ans. |
Selger du til selskaper som C OPTIKK AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.