TECHNIPFMC NORGE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 9 186 906 531 NOK |
| 2012 | 10 161 175 629 NOK |
| 2013 | 10 856 193 991 NOK |
| 2014 | 10 710 033 232 NOK |
| 2015 | 11 067 771 622 NOK |
| 2016 | 8 953 462 097 NOK |
| 2017 | 7 147 440 294 NOK |
| 2018 | 6 221 462 817 NOK |
| 2019 | 8 091 912 000 NOK |
| 2020 | 11 333 486 000 NOK |
| 2021 | 8 467 523 000 NOK |
| 2022 | 7 465 188 000 NOK |
| 2023 | 10 623 664 000 NOK |
| 2024 | 13 275 105 000 NOK |
| 2025 | 21 125 153 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller17
Formål
Være leverandør av undervanns- og plattformbaserte produksjonssystemer, kontroll- og overvåkningssystemer og annet utstyr til offshore eller landbasert virksomhet inkludert relatert servicevirksomhet og alt annet som står i forbindelse herved. Selskapet kan også utnytte sin kompetanse og teknologi ved å utnytte forretningsmuligheter, herunder kjøp og deltakgelse i andre aktiviteter og selskaper.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 21 125 153 | 13 275 105 | 10 623 664 | 7 465 188 | 8 467 523 | 11 333 486 | 8 091 912 | 6 221 463 | 7 147 440 | 8 953 462 | 11 067 772 | 10 710 033 | 10 856 194 | 10 161 176 | 9 186 907 |
| Sum kostnader | 19 309 820 | 12 725 735 | 10 240 449 | 7 374 973 | 8 402 329 | 11 708 388 | 8 814 531 | 7 136 480 | 8 334 849 | 8 190 286 | 10 540 640 | 10 200 371 | 10 284 076 | 9 531 431 | 8 456 425 |
| Driftsresultat | 1 815 333 | 549 370 | 383 215 | 90 215 | 65 194 | −374 902 | −722 619 | −915 017 | −1 187 408 | 763 177 | 527 132 | 509 663 | 572 118 | 629 744 | 730 482 |
| Sum finansinntekter | 487 088 | 249 442 | 143 798 | 149 197 | 90 385 | 27 442 | 51 919 | 117 502 | 23 304 | 443 256 | 956 242 | 683 192 | 136 931 | 85 712 | 172 055 |
| Sum finanskostnader | 503 823 | 337 268 | 140 131 | 146 716 | 94 240 | 209 842 | 121 806 | 85 850 | 224 139 | 544 475 | 273 188 | 434 011 | 345 142 | 147 397 | 55 192 |
| Netto finans | −16 735 | −87 826 | 3 666 | 2 481 | −3 855 | −182 400 | −69 887 | 31 652 | −200 835 | −101 219 | 683 054 | 249 181 | −208 210 | −61 685 | 116 864 |
| Resultat før skattekostnad | 1 798 598 | 461 544 | 386 881 | 92 696 | 61 339 | −557 302 | −792 506 | −883 365 | −1 388 243 | 661 958 | 1 210 186 | 758 843 | 363 907 | 568 059 | 847 345 |
| Årsresultat | 1 260 656 | 315 479 | 767 327 | 52 190 | −16 197 | −729 151 | −902 208 | −815 952 | −1 069 984 | 461 592 | 891 490 | 458 412 | 177 978 | 406 151 | 607 908 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 260 656 | 315 479 | 767 327 | 52 191 | −16 196 | −729 151 | −902 209 | −815 952 | −1 069 984 | 461 592 | 891 490 | 458 412 | 177 978 | 406 151 | 607 908 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 247 058 | 338 156 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 2 139 592 | 1 781 231 | 1 828 897 | 1 580 373 | 1 770 918 | 1 955 040 | 2 183 413 | 1 909 339 | 1 766 951 | 2 282 370 | 2 255 596 | 1 895 707 | 1 389 595 | 1 103 019 | 1 010 541 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 988 | 359 854 | 450 818 | 425 819 | 425 819 | 1 989 | 1 989 | 1 989 | 46 303 | 40 430 | 59 670 | 433 021 | 104 664 | 80 710 | 184 453 |
| Sum anleggsmidler | 2 141 581 | 2 388 143 | 2 617 872 | 2 006 192 | 2 196 737 | 1 957 029 | 2 185 402 | 1 911 327 | 1 813 254 | 2 322 800 | 2 315 266 | 2 328 727 | 1 494 259 | 1 183 729 | 1 194 995 |
| Sum fordringer | 8 400 972 | 5 446 841 | 3 530 496 | 2 805 303 | 3 597 112 | 4 085 731 | 4 095 879 | 4 049 550 | 4 081 164 | 7 142 338 | 7 415 687 | 6 889 088 | 4 748 829 | 4 137 682 | 4 327 079 |
| Sum investeringer | – | 60 935 | 36 610 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 9 468 795 | 6 658 859 | 4 960 996 | 3 650 747 | 4 571 161 | 4 977 472 | 4 962 361 | 4 588 531 | 4 772 477 | 7 673 723 | 8 013 858 | 7 367 006 | 5 154 971 | 4 542 884 | 4 676 213 |
| Sum eiendeler | 11 610 376 | 9 047 002 | 7 578 868 | 5 656 939 | 6 767 898 | 6 934 501 | 7 147 763 | 6 499 859 | 6 585 731 | 9 996 523 | 10 329 124 | 9 695 733 | 6 649 230 | 5 726 614 | 5 871 208 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 569 295 | 1 569 295 | 1 585 454 | 1 309 668 | 23 015 590 | 1 624 986 | 624 986 | 624 986 | 624 986 | 599 784 | 599 784 | 573 184 | 573 184 | 573 184 | 573 184 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 067 723 | 660 779 | 813 926 | 69 819 | −21 827 093 | −1 283 728 | −459 876 | 228 782 | 1 043 049 | 2 279 862 | 1 681 724 | 1 039 912 | 539 156 | 900 847 | 516 998 |
| Sum egenkapital | 2 637 018 | 2 230 074 | 2 399 380 | 1 379 487 | 1 188 497 | 341 258 | 165 110 | 853 768 | 1 668 035 | 2 879 646 | 2 281 508 | 1 613 096 | 1 112 340 | 1 474 031 | 1 090 182 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 277 280 | 190 729 | – | 0 | – | – | – | 0 | 143 397 | 724 716 | 580 556 | 433 662 | 375 450 | 368 593 | 393 567 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 338 414 | – | 185 335 | 175 735 | 178 900 | 208 281 | 166 379 | 142 369 | 122 316 | 96 864 | 76 676 | 51 158 | 25 470 | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 615 695 | 190 729 | 185 335 | 175 735 | 178 900 | 208 281 | 166 379 | 142 369 | 265 714 | 821 581 | 657 232 | 484 821 | 400 921 | 368 593 | 393 567 |
| Sum kortsiktig gjeld | 8 357 663 | 6 626 199 | 4 994 152 | 4 101 719 | 5 400 501 | 6 384 962 | 6 816 274 | 5 503 721 | 4 651 983 | 6 295 296 | 7 390 384 | 7 597 816 | 5 135 970 | 3 883 990 | 4 387 459 |
| Sum gjeld | 8 973 358 | 6 816 928 | 5 179 488 | 4 277 454 | 5 579 401 | 6 593 243 | 6 982 653 | 5 646 091 | 4 917 696 | 7 116 877 | 8 047 616 | 8 082 637 | 5 536 891 | 4 252 582 | 4 781 026 |
| Sum egenkapital og gjeld | 11 610 376 | 9 047 002 | 7 578 868 | 5 656 941 | 6 767 898 | 6 934 501 | 7 147 763 | 6 499 859 | 6 585 731 | 9 996 523 | 10 329 124 | 9 695 733 | 6 649 230 | 5 726 614 | 5 871 208 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 0 | – | – | – | −577 187 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 0 | – | – | – | −283 491 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 0 | – | – | – | 862 514 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 0 | – | – | – | 1 836 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | – | – | – | 3 081 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,6 % | 4,1 % | 3,6 % | 1,2 % | 0,8 % | −3,3 % | −8,9 % | −14,7 % | −16,6 % | 8,5 % | 4,8 % | 4,8 % | 5,3 % | 6,2 % | 8 % |
| Resultatmargin | 6 % | 2,4 % | 7,2 % | 0,7 % | −0,2 % | −6,4 % | −11,2 % | −13,1 % | −15 % | 5,2 % | 8,1 % | 4,3 % | 1,6 % | 4 % | 6,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,13 | 1 | 0,99 | 0,89 | 0,85 | 0,78 | 0,73 | 0,83 | 1,03 | 1,22 | 1,08 | 0,97 | 1 | 1,17 | 1,07 |
| Gjeldsgrad | 3,4 | 3,06 | 2,16 | 3,1 | 4,69 | 19,32 | 42,29 | 6,61 | 2,95 | 2,47 | 3,53 | 5,01 | 4,98 | 2,89 | 4,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | 47,8 % | 14,1 % | 32 % | 3,8 % | −1,4 % | −213,7 % | −546,4 % | −95,6 % | −64,1 % | 16 % | 39,1 % | 28,4 % | 16 % | 27,6 % | 55,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 59,1 % | 25 % | 42,3 % | −11,8 % | −25,3 % | 40,1 % | 30,1 % | −13 % | −20,2 % | −19,1 % | 3,3 % | −1,3 % | 6,8 % | 10,6 % | – |
| Arbeidskapital | 1,1 mrd kr | 32,7 mill kr | −33,2 mill kr | −451 mill kr | −829,3 mill kr | −1,4 mrd kr | −1,9 mrd kr | −915,2 mill kr | 120,5 mill kr | 1,4 mrd kr | 623,5 mill kr | −230,8 mill kr | 19 mill kr | 658,9 mill kr | 288,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller17
Vis 5 til
Underenheter (11)
Bygging av sivile skip og flytende materiell · LYSAKER | 201 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · FLORØ | 27 ans. |
Bygging av sivile skip og flytende materiell · KONGSBERG | 999 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · KRISTIANSUND N | 39 ans. |
Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass · LYSAKER | 232 ans. |
Produksjon av rør, rørdeler og andre hule konstruksjoner av stål · ORKANGER | 17 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · ÅGOTNES | 706 ans. |
Bygging av sivile skip og flytende materiell · TANANGER | 93 ans. |
Boretjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass · STAVANGER | |
Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass · STAVANGER | 7 ans. |
Produksjon av måle-, kontroll- og navigasjonsinstrumenter · STAVANGER | 198 ans. |
Selger du til selskaper som TECHNIPFMC NORGE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.