BORG INVEST AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Forvalte eierinteresser i bryggeri- og tapperivirksomhet samt foreta andre investeringer med sikte på best mulig avkastning, herunder gjennom deltakelse i andre foretak.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2021 | 2020 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 345 355 | 1 088 351 | 1 202 257 | 1 168 783 | 1 123 471 | 1 061 843 |
| Sum kostnader | 1 202 049 | 1 001 840 | 1 087 740 | 1 042 862 | 1 024 667 | 1 037 188 |
| Driftsresultat | 143 306 | 86 511 | 114 517 | 125 921 | 98 804 | 24 655 |
| Sum finansinntekter | 2 459 | 1 269 | 5 331 | 969 | 932 | – |
| Sum finanskostnader | 3 441 | 163 | 1 878 | 7 633 | 15 201 | – |
| Netto finans | −982 | 1 106 | 3 453 | −6 664 | −14 269 | – |
| Resultat før skattekostnad | 142 324 | 87 616 | 117 970 | 119 256 | 84 536 | 10 310 |
| Årsresultat | 110 169 | 64 087 | 82 215 | 82 319 | 60 010 | 2 544 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 138 256 | 46 976 | – | – | – | – |
| Totalresultat | – | 46 976 | – | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2021 | 2020 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 78 009 | 36 213 | 132 561 | 172 875 | 101 918 | 119 398 |
| Sum varige driftsmidler | 416 479 | 441 726 | 453 819 | 364 105 | 385 797 | 422 244 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 54 584 | 63 196 | 22 465 | 13 609 | 21 329 | 21 035 |
| Sum anleggsmidler | 549 072 | 541 135 | 608 845 | 550 589 | 509 044 | 562 677 |
| Sum fordringer | 252 291 | 145 509 | 198 131 | 221 571 | 230 870 | 241 907 |
| Sum omløpsmidler | 672 132 | 454 960 | 526 388 | 568 579 | 475 650 | 417 772 |
| Sum eiendeler | 1 221 204 | 996 096 | 1 135 233 | 1 119 168 | 984 694 | 980 449 |
| Sum innskutt egenkapital | 10 334 | 10 335 | 15 278 | 15 486 | 15 500 | 15 292 |
| Sum opptjent egenkapital | 330 686 | 285 277 | 290 008 | 225 865 | 111 467 | 62 508 |
| Sum egenkapital | 341 020 | 295 612 | 305 286 | 241 351 | 126 967 | 77 800 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 10 221 | 16 354 | 22 087 | 24 943 | 20 569 | 28 376 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 20 482 | 63 412 | 193 904 | 284 109 | 329 638 | 380 707 |
| Sum langsiktig gjeld | 30 703 | 79 766 | 215 991 | 309 052 | 350 207 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 849 481 | 620 718 | 613 956 | 568 766 | 507 520 | 493 565 |
| Sum gjeld | 880 184 | 700 484 | 829 947 | 877 817 | 857 727 | 902 649 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 221 204 | 996 096 | 1 135 233 | 1 119 168 | 984 694 | 980 449 |
Morselskapsregnskap (2025, 2024, 2023, 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum kostnader | 1 457 | 2 561 | 2 643 | 2 111 | 4 204 | 2 660 | 2 709 | 2 751 | 2 586 | 2 627 | 2 017 | 2 508 | 2 501 | 2 033 |
| Driftsresultat | −1 457 | −2 561 | −2 643 | −2 111 | −4 204 | −2 660 | −2 709 | −2 751 | −2 586 | −2 627 | −2 017 | −2 508 | −2 501 | −2 033 |
| Sum finansinntekter | 1 030 | 239 402 | 1 122 341 | 50 016 | 37 594 | 62 654 | 118 | 8 217 | 41 142 | 45 593 | 1 806 | 4 988 | 14 786 | – |
| Sum finanskostnader | 0 | 6 | 27 | – | – | – | 0 | – | 41 | 201 | 2 | – | – | – |
| Netto finans | 1 030 | 239 397 | 1 122 314 | 50 016 | 37 594 | 62 654 | 118 | 8 217 | 41 101 | 45 392 | 1 804 | 4 988 | 14 786 | – |
| Resultat før skattekostnad | −427 | 236 835 | 1 119 671 | 47 905 | 33 391 | 59 993 | −2 591 | 5 466 | 38 515 | 42 765 | −213 | 2 480 | 12 285 | −698 |
| Årsresultat | −427 | 236 835 | 1 119 671 | 47 905 | 33 391 | 59 993 | −2 591 | 5 466 | 38 515 | 42 765 | −213 | 2 480 | 12 285 | −795 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −427 | 236 835 | – | – | 33 391 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | −427 | 236 835 | – | – | 33 391 | 59 993 | −2 591 | 5 466 | 38 515 | 42 765 | −213 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | 47 905 | 33 391 | – | – | – | – | – | – | – | 12 285 | −795 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | – | – | – | – | 11 | 23 | 36 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | 227 | 227 | 227 | 227 | 227 | 227 | 227 | 227 | 32 642 | 62 983 | 72 651 | 71 461 |
| Sum anleggsmidler | – | 0 | 227 | 227 | 237 | 249 | 263 | 227 | 227 | 227 | 32 642 | 62 983 | 72 651 | 71 461 |
| Sum fordringer | – | 90 | 829 869 | 50 091 | 37 505 | 41 434 | 129 | 8 464 | 41 070 | 45 056 | 524 | 453 | 429 | 339 |
| Sum investeringer | – | 1 981 | 40 898 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 25 486 | 28 632 | 888 552 | 60 869 | 49 053 | 52 097 | 18 124 | 32 668 | 64 819 | 66 974 | 26 559 | 26 212 | 30 904 | 31 186 |
| Sum eiendeler | 25 486 | 28 632 | 888 779 | 61 095 | 49 290 | 52 346 | 18 387 | 32 895 | 65 046 | 67 201 | 59 200 | 89 195 | 103 555 | 102 647 |
| Sum innskutt egenkapital | 12 988 | 12 988 | 12 988 | 10 239 | 10 335 | 11 863 | 15 221 | 15 263 | 15 270 | 15 278 | 15 302 | 15 486 | 15 500 | 15 560 |
| Sum opptjent egenkapital | 12 422 | 12 850 | 4 809 | – | – | – | −426 | 2 759 | 8 916 | 7 637 | 2 993 | 46 480 | 44 174 | 32 672 |
| Sum egenkapital | 25 410 | 25 838 | 17 797 | 10 239 | 10 335 | 11 863 | 14 795 | 18 022 | 24 185 | 22 914 | 18 295 | 61 966 | 59 674 | 48 232 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | 2 749 | 2 749 | 2 748 | 2 747 | 2 746 | 2 746 | 3 173 | 3 194 | 26 490 | 43 447 | 53 669 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 2 749 | 2 749 | 2 748 | 2 747 | 2 746 | 2 746 | 3 173 | 3 194 | 26 490 | 43 447 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 76 | 2 794 | 870 982 | 48 107 | 36 206 | 37 736 | 844 | 12 126 | 38 114 | 41 113 | 37 711 | 739 | 434 | 746 |
| Sum gjeld | 76 | 2 794 | 870 982 | 50 856 | 38 955 | 40 483 | 3 592 | 14 872 | 40 860 | 44 287 | 40 905 | 27 229 | 43 881 | 54 415 |
| Sum egenkapital og gjeld | 25 486 | 28 632 | 888 779 | 61 095 | 49 290 | 52 346 | 18 387 | 32 895 | 65 046 | 67 201 | 59 200 | 89 195 | 103 555 | 102 647 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2021 | 2020 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,7 % | 8 % | 9,5 % | 10,8 % | 8,8 % | 2,3 % |
| Resultatmargin | 8,2 % | 5,9 % | 6,8 % | 7 % | 5,3 % | 0,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 0,73 | 0,86 | 1 | 0,94 | 0,85 |
| Gjeldsgrad | 2,58 | 2,37 | 2,72 | 3,64 | 6,76 | 11,6 |
| Egenkapitalrentabilitet | 32,3 % | 21,7 % | 26,9 % | 34,1 % | 47,3 % | 3,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 23,6 % | – | – | 4 % | 5,8 % | – |
| Arbeidskapital | −177,3 mill kr | −165,8 mill kr | −87,6 mill kr | −186 477 kr | −31,9 mill kr | −75,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Uoppgitt · SARPSBORG |
Selger du til selskaper som BORG INVEST AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.