BLUE ENERGY AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Drive handel med faste og flytende brenselolje og drivstoff og andre petroleumsprodukter samt annet dermed forenlig virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 868 664 | 889 493 | 1 026 933 | 861 515 | 868 206 |
| Sum kostnader | 835 122 | 863 891 | 1 010 896 | 848 891 | 829 093 |
| Driftsresultat | 33 542 | 25 602 | 16 038 | 12 623 | 39 112 |
| Sum finansinntekter | 465 | 646 | 225 | 199 | 209 |
| Sum finanskostnader | 2 | 58 | 337 | 75 | 236 |
| Resultat før skattekostnad | 34 005 | 26 190 | 15 926 | 12 747 | 39 085 |
| Årsresultat | 26 523 | 20 421 | 12 407 | 9 927 | 30 455 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 8 599 | 8 081 | 8 360 | 8 350 | 8 599 |
| Sum varige driftsmidler | 37 890 | 26 665 | 25 733 | 9 377 | 10 050 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 946 | 5 203 | 3 965 | 3 568 | 130 |
| Sum anleggsmidler | 52 436 | 39 949 | 38 057 | 21 296 | 18 779 |
| Sum omløpsmidler | 99 702 | 89 628 | 144 912 | 136 492 | 121 129 |
| Sum eiendeler | 152 138 | 129 577 | 182 970 | 157 788 | 139 907 |
| Sum egenkapital | 46 827 | 45 690 | 44 783 | 43 024 | 42 216 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 30 249 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 105 311 | 83 887 | 138 186 | 84 515 | 97 692 |
| Sum gjeld | 105 311 | 83 887 | 138 186 | 114 763 | 97 692 |
| Sum egenkapital og gjeld | 152 138 | 129 577 | 182 970 | 157 788 | 139 907 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 39 997 | 17 766 | 34 377 | 3 553 | −45 669 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −16 290 | −5 645 | −20 680 | −2 510 | −2 886 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 17 423 | −13 651 | −11 683 | 0 | 107 |
| Netto endring i likvider | 6 284 | −1 530 | 2 014 | 1 043 | −48 448 |
| Likvider ved periodens slutt | 41 532 | 35 248 | 36 777 | 34 764 | 33 721 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,9 % | 2,9 % | 1,6 % | 1,5 % | 4,5 % |
| Resultatmargin | 3,1 % | 2,3 % | 1,2 % | 1,2 % | 3,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,95 | 1,07 | 1,05 | 1,62 | 1,24 |
| Gjeldsgrad | 2,25 | 1,84 | 3,09 | 2,67 | 2,31 |
| Egenkapitalrentabilitet | 56,6 % | 44,7 % | 27,7 % | 23,1 % | 72,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −2,3 % | −13,4 % | 19,2 % | −0,8 % | – |
| Arbeidskapital | −5,6 mill kr | 5,7 mill kr | 6,7 mill kr | 52 mill kr | 23,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (36)
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · ASKER |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · ASKIM |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · OSLO |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · PORSGRUNN |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · HAGAN |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · GJØVIK |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · HAMAR |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · DRAMMEN |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · SANDE I VESTFOLD |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · HØNEFOSS |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · HORTEN |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · HØVIK |
Vis 24 til
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · OSLO | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · JESSHEIM | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · OSLO | 6 ans. |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · KLØFTA | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · LANGHUS | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · LARVIK | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · FREDRIKSTAD | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · NITTEDAL | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · NOTODDEN | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · OPPEGÅRD | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · SARPSBORG | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · ROLVSØY | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · SLEMMESTAD | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · SANDEFJORD | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · SEM | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · SKIEN | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · LARVIK | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · DRAMMEN | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · TØNSBERG | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · OSLO | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · MOSS | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · PORSGRUNN | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · MOSS | |
Detaljhandel med drivstoff til motorvogner · VESTBY |
Selger du til selskaper som BLUE ENERGY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.