BLOWTECH GT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 108 896 803 NOK |
| 2012 | 87 315 447 NOK |
| 2013 | 92 387 469 NOK |
| 2014 | 111 545 969 NOK |
| 2015 | 144 507 893 NOK |
| 2016 | 159 142 518 NOK |
| 2017 | 162 961 686 NOK |
| 2018 | 160 803 032 NOK |
| 2019 | 166 983 337 NOK |
| 2020 | 140 575 105 NOK |
| 2021 | 165 631 775 NOK |
| 2022 | 178 423 582 NOK |
| 2023 | 159 917 006 NOK |
| 2024 | 164 260 002 NOK |
| 2025 | 197 656 010 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Salg av tjenester knyttet til tekniske plastprodukter, samt hva hermed står i forbindelse.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 197 656 | 164 260 | 159 917 | 178 424 | 165 632 | 140 575 | 166 983 | 160 803 | 162 962 | 159 143 | 144 508 | 111 546 | 92 387 | 87 315 | 108 897 |
| Sum kostnader | 213 354 | 184 456 | 166 825 | 179 045 | 159 977 | 130 939 | 153 461 | 154 767 | 147 037 | 150 751 | 134 813 | 109 129 | 88 374 | 83 078 | 97 443 |
| Driftsresultat | −15 698 | −20 196 | −6 908 | −622 | 5 655 | 9 636 | 13 522 | 6 036 | 15 925 | 8 392 | 9 695 | 2 417 | 4 014 | 4 238 | 11 454 |
| Sum finansinntekter | 1 483 | 1 446 | 2 754 | 2 302 | 2 934 | 2 014 | 1 087 | 1 009 | 0 | 3 513 | 23 | 64 | 132 | 934 | – |
| Sum finanskostnader | 4 117 | 5 083 | 5 681 | 4 026 | 2 708 | 3 168 | 2 420 | 1 404 | 4 482 | 1 823 | 2 910 | 2 509 | 3 911 | 872 | – |
| Netto finans | −2 634 | – | – | – | – | – | −1 333 | −396 | −4 482 | 1 691 | −2 888 | −2 445 | −3 779 | 63 | 348 |
| Resultat før skattekostnad | −18 332 | −23 833 | −9 834 | −2 346 | 5 881 | 8 482 | 12 189 | 5 640 | 11 443 | 10 082 | 6 808 | −28 | 235 | 4 300 | 11 802 |
| Årsresultat | −18 332 | −26 101 | −7 666 | −1 832 | 4 584 | 6 612 | 9 605 | 4 236 | 8 702 | 7 578 | 5 019 | −22 | 149 | 3 091 | 8 625 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | 8 702 | 7 578 | 5 019 | −22 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | – | 9 605 | 4 236 | 8 702 | 7 578 | 5 019 | −22 | 149 | 3 091 | 8 625 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 2 269 | 100 | – | – | – | – | – | – | – | 470 | 464 | 326 | – |
| Sum varige driftsmidler | 7 653 | 10 177 | 11 862 | 11 003 | 4 302 | 4 169 | 4 930 | 6 429 | 7 288 | 9 246 | 12 028 | 13 142 | 13 113 | 15 423 | 17 050 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | – | – | – | 0 | 51 | 69 | 69 | 69 | 51 | 51 | 51 | 51 |
| Sum anleggsmidler | 7 653 | 10 177 | 14 131 | 11 103 | 4 302 | 4 169 | 4 930 | 6 480 | 7 357 | 9 314 | 12 097 | 13 663 | 13 628 | 15 799 | 17 101 |
| Sum fordringer | 35 304 | – | – | – | – | – | 44 272 | 37 084 | 38 954 | 25 094 | 27 171 | 22 113 | 28 875 | 24 100 | 34 085 |
| Sum omløpsmidler | 56 599 | 62 148 | 77 611 | 66 804 | 81 173 | 63 241 | 82 311 | 68 723 | 64 990 | 60 829 | 62 653 | 50 758 | 46 950 | 41 692 | 45 535 |
| Sum eiendeler | 64 252 | 72 325 | 91 742 | 77 907 | 85 475 | 67 411 | 87 241 | 75 203 | 72 347 | 70 143 | 74 750 | 64 420 | 60 578 | 57 491 | 62 636 |
| Sum innskutt egenkapital | 23 050 | – | – | – | – | – | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 | 25 000 |
| Sum opptjent egenkapital | −16 976 | – | – | – | – | – | 25 809 | 21 203 | 16 967 | 16 265 | 16 686 | 1 667 | 1 690 | 8 541 | 8 450 |
| Sum egenkapital | 6 074 | 3 406 | 22 507 | 30 173 | 32 005 | 32 421 | 30 809 | 26 203 | 21 967 | 21 265 | 21 686 | 26 667 | 26 690 | 33 541 | 33 450 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – | 103 | – | 213 | 472 | 733 | 134 | 248 | 506 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | – | – | 4 167 | 16 019 | 8 167 | 8 304 | 11 661 | 12 500 | 13 250 | 6 000 | 12 000 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 414 | 0 | 4 270 | 16 019 | 8 380 | 8 776 | 12 394 | 12 634 | 13 498 | 6 506 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 58 179 | 68 919 | 69 235 | 47 734 | 53 056 | 34 644 | 52 162 | 32 981 | 42 000 | 40 102 | 40 670 | 25 119 | 20 391 | 17 444 | 15 397 |
| Sum gjeld | 58 179 | 68 919 | 69 235 | 47 734 | 53 470 | 34 990 | 56 432 | 48 999 | 50 380 | 48 878 | 53 063 | 37 753 | 33 889 | 23 950 | 29 186 |
| Sum egenkapital og gjeld | 64 252 | 72 325 | 91 742 | 77 907 | 85 475 | 67 411 | 87 241 | 75 203 | 72 347 | 70 143 | 74 750 | 64 420 | 60 578 | 57 491 | 62 636 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −6 543 | 2 482 | 13 272 | 6 602 | 36 974 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −270 | −2 479 | −8 092 | 1 302 | 609 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 7 000 | 0 | −5 000 | 5 000 | 38 222 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 187 | 3 | 180 | 300 | 1 858 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 1 192 | 1 005 | 1 002 | 822 | 522 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −7,9 % | −12,3 % | −4,3 % | −0,4 % | 3,4 % | 6,9 % | 8,1 % | 3,8 % | 9,8 % | 5,3 % | 6,7 % | 2,2 % | 4,3 % | 4,9 % | 10,5 % |
| Resultatmargin | −9,3 % | −15,9 % | −4,8 % | −1 % | 2,8 % | 4,7 % | 5,8 % | 2,6 % | 5,3 % | 4,8 % | 3,5 % | −0 % | 0,2 % | 3,5 % | 7,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,97 | 0,9 | 1,12 | 1,4 | 1,53 | 1,83 | 1,58 | 2,08 | 1,55 | 1,52 | 1,54 | 2,02 | 2,3 | 2,39 | 2,96 |
| Gjeldsgrad | 9,58 | 20,23 | 3,08 | 1,58 | 1,67 | 1,08 | 1,83 | 1,87 | 2,29 | 2,3 | 2,45 | 1,42 | 1,27 | 0,71 | 0,87 |
| Egenkapitalrentabilitet | −301,8 % | −766,3 % | −34,1 % | −6,1 % | 14,3 % | 20,4 % | 31,2 % | 16,2 % | 39,6 % | 35,6 % | 23,1 % | −0,1 % | 0,6 % | 9,2 % | 25,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 20,3 % | 2,7 % | −10,4 % | 7,7 % | 17,8 % | −15,8 % | 3,8 % | −1,3 % | 2,4 % | 10,1 % | 29,6 % | 20,7 % | 5,8 % | −19,8 % | – |
| Arbeidskapital | −1,6 mill kr | −6,8 mill kr | 8,4 mill kr | 19,1 mill kr | 28,1 mill kr | 28,6 mill kr | 30,1 mill kr | 35,7 mill kr | 23 mill kr | 20,7 mill kr | 22 mill kr | 25,6 mill kr | 26,6 mill kr | 24,2 mill kr | 30,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Produksjon av andre deler og annet utstyr til motorvogner · BJØRKELANGEN |
Selger du til selskaper som BLOWTECH GT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.