BERTEL O. STEEN INNLANDET AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 319 250 000 NOK |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 333 151 149 NOK |
| 2017 | 391 053 000 NOK |
| 2018 | 428 133 000 NOK |
| 2019 | 386 231 000 NOK |
| 2020 | 519 829 000 NOK |
| 2021 | 606 635 000 NOK |
| 2022 | 582 556 000 NOK |
| 2023 | 731 612 000 NOK |
| 2024 | 689 641 000 NOK |
| 2025 | 841 478 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Handel og drift av bilverksted, samt tilknyttet virksomhet.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 841 478 | 689 641 | 731 612 | 582 556 | 606 635 | 519 829 | 386 231 | 428 133 | 391 053 | 333 151 | 319 250 |
| Sum kostnader | 840 408 | 685 697 | 729 563 | 570 203 | 599 281 | 516 079 | 389 811 | 429 145 | 388 584 | 327 956 | 318 545 |
| Driftsresultat | 1 070 | 3 944 | 2 049 | 12 354 | 7 355 | 3 750 | −3 581 | −1 012 | 2 469 | 5 195 | 705 |
| Sum finansinntekter | 1 485 | 460 | 17 911 | 6 410 | 1 298 | 1 774 | 1 086 | 17 | 27 | 49 | – |
| Sum finanskostnader | 3 982 | 4 621 | 5 306 | 1 976 | 2 179 | 2 583 | 2 568 | 1 936 | 1 259 | 1 081 | 1 261 |
| Netto finans | −2 496 | – | – | – | – | – | −1 482 | −1 920 | −1 232 | −1 032 | −1 261 |
| Resultat før skattekostnad | −1 426 | −217 | 14 654 | 16 788 | 6 474 | 2 941 | −5 062 | −2 932 | 1 237 | 4 163 | −556 |
| Årsresultat | −871 | −378 | 15 341 | 14 309 | 5 305 | 2 452 | −3 723 | −2 297 | 920 | 3 101 | −426 |
| Sum overføringer og disponeringer | −871 | – | – | – | – | – | −3 723 | −2 297 | 920 | 3 101 | −426 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 2 775 | 2 220 | 2 039 | 1 217 | 671 | 217 | 1 976 | 636 | 131 | 102 | 729 |
| Sum varige driftsmidler | 19 816 | 13 823 | 17 771 | 13 252 | 12 808 | 12 110 | 17 418 | 12 168 | 13 231 | 12 704 | 12 404 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 149 | – | 0 | 25 087 | 25 087 | 25 087 | 8 260 | 8 735 | 7 010 | 7 010 | 7 010 |
| Sum anleggsmidler | 22 740 | 16 042 | 19 810 | 39 557 | 38 566 | 37 414 | 27 653 | 21 539 | 20 372 | 19 816 | 20 143 |
| Sum fordringer | 35 799 | – | – | – | – | – | 19 806 | 31 990 | 30 270 | 26 123 | 16 774 |
| Sum omløpsmidler | 168 652 | 156 081 | 191 005 | 127 761 | 136 302 | 160 453 | 100 486 | 103 826 | 100 312 | 75 165 | 54 946 |
| Sum eiendeler | 191 392 | 172 124 | 210 815 | 167 318 | 174 868 | 197 867 | 128 140 | 125 365 | 120 684 | 94 981 | 75 089 |
| Sum innskutt egenkapital | 77 535 | – | – | – | – | – | 8 551 | 10 164 | 9 733 | 9 733 | 9 733 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | – | – | 2 110 | 4 407 | 4 582 | 981 |
| Sum egenkapital | 77 535 | 78 406 | 84 996 | 68 269 | 64 682 | 65 132 | 8 551 | 12 274 | 14 140 | 14 315 | 10 714 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 894 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 40 114 | – | – | – | – | – | 86 887 | 80 704 | 65 892 | 41 865 | 27 530 |
| Sum langsiktig gjeld | 40 114 | 43 841 | 43 293 | 24 742 | 40 840 | 74 584 | 86 887 | 80 704 | 65 892 | 41 865 | 28 424 |
| Sum kortsiktig gjeld | 73 743 | 49 877 | 82 525 | 74 306 | 69 346 | 58 151 | 32 702 | 32 387 | 40 652 | 38 801 | 35 951 |
| Sum gjeld | 113 857 | 93 718 | 125 818 | 99 048 | 110 186 | 132 735 | 119 589 | 113 091 | 106 544 | 80 666 | 64 375 |
| Sum egenkapital og gjeld | 191 392 | 172 124 | 210 815 | 167 317 | 174 868 | 197 867 | 128 140 | 125 365 | 120 684 | 94 981 | 75 089 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 30 286 | −92 936 | 53 983 | −19 984 | 7 836 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −1 166 | 14 892 | 0 | −3 923 | 2 032 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −29 188 | 77 971 | −37 566 | 24 064 | −10 213 | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −68 | −72 | 16 417 | 157 | −345 | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 265 | 333 | 16 689 | 272 | 115 | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,1 % | 0,6 % | 0,3 % | 2,1 % | 1,2 % | 0,7 % | −0,9 % | −0,2 % | 0,6 % | 1,6 % | 0,2 % |
| Resultatmargin | −0,1 % | −0,1 % | 2,1 % | 2,5 % | 0,9 % | 0,5 % | −1 % | −0,5 % | 0,2 % | 0,9 % | −0,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,29 | 3,13 | 2,31 | 1,72 | 1,97 | 2,76 | 3,07 | 3,21 | 2,47 | 1,94 | 1,53 |
| Gjeldsgrad | 1,47 | 1,2 | 1,48 | 1,45 | 1,7 | 2,04 | 13,99 | 9,21 | 7,53 | 5,64 | 6,01 |
| Egenkapitalrentabilitet | −1,1 % | −0,5 % | 18,1 % | 21 % | 8,2 % | 3,8 % | −43,5 % | −18,7 % | 6,5 % | 21,7 % | −4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 22 % | −5,7 % | 25,6 % | −4 % | 16,7 % | 34,6 % | −9,8 % | 9,5 % | 17,4 % | – | – |
| Arbeidskapital | 94,9 mill kr | 106,2 mill kr | 108,5 mill kr | 53,5 mill kr | 67 mill kr | 102,3 mill kr | 67,8 mill kr | 71,4 mill kr | 59,7 mill kr | 36,4 mill kr | 19 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (6)
Detaljhandel med motorvogner · HUNNDALEN | 10 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · FURNES | 20 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · HUNNDALEN | 17 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · LILLEHAMMER | |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · FURNES | 26 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · LILLEHAMMER | 24 ans. |
Selger du til selskaper som BERTEL O. STEEN INNLANDET AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.