BERGNESET PUKK & GRUS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 21 063 351 NOK |
| 2013 | 27 510 598 NOK |
| 2014 | 29 413 466 NOK |
| 2015 | 36 748 444 NOK |
| 2016 | 39 965 801 NOK |
| 2017 | 35 667 462 NOK |
| 2018 | 43 841 137 NOK |
| 2019 | 48 232 062 NOK |
| 2020 | 40 504 456 NOK |
| 2021 | 41 715 609 NOK |
| 2022 | 40 201 217 NOK |
| 2023 | 44 133 751 NOK |
| 2024 | 41 233 245 NOK |
| 2025 | 79 703 579 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Utvinning og salg av grus og pukk, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 79 704 | 41 233 | 44 134 | 40 201 | 41 716 | 40 504 | 48 232 | 43 841 | 35 667 | 39 966 | 36 748 | 29 413 | 27 511 | 21 063 |
| Sum kostnader | 64 492 | 39 811 | 42 119 | 40 746 | 40 022 | 40 851 | 50 659 | 42 136 | 35 399 | 37 826 | 36 324 | 28 948 | 25 723 | 22 687 |
| Driftsresultat | 15 211 | 1 423 | 2 015 | −544 | 1 694 | −346 | −2 427 | 1 705 | 269 | 2 140 | 424 | 465 | 1 788 | −1 623 |
| Sum finansinntekter | 19 | 14 | 6 | 8 | 6 | 33 | 57 | 198 | 31 | 47 | 39 | 27 | 9 | 2 |
| Sum finanskostnader | 91 | 198 | 307 | 236 | 541 | 470 | 439 | 529 | 522 | 510 | 475 | 356 | 289 | 166 |
| Netto finans | −72 | −184 | −301 | −228 | −535 | −437 | −382 | −330 | −490 | −463 | −436 | −330 | −281 | −164 |
| Resultat før skattekostnad | 15 139 | 1 239 | 1 714 | −772 | 1 159 | −783 | −2 809 | 1 375 | −222 | 1 677 | −12 | 135 | 1 507 | −1 787 |
| Årsresultat | 11 808 | 966 | 1 336 | −605 | 904 | −648 | −2 195 | 1 184 | −180 | 1 258 | −17 | 95 | 1 081 | −1 245 |
| Totalresultat | 11 808 | 966 | 1 336 | −605 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | 95 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 11 808 | 966 | 1 336 | −605 | 904 | −648 | −2 195 | 1 184 | −180 | 1 258 | −17 | 95 | 1 081 | −1 245 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 22 | 306 | 267 | 206 | 0 | 8 | 162 | – | 233 | – | – | 76 | 116 | 543 |
| Sum varige driftsmidler | 1 485 | 250 | 436 | 622 | 261 | 235 | 407 | 268 | 116 | 34 | 74 | 128 | 213 | 202 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 187 | 2 807 | 2 644 | 2 700 | 1 289 | 1 527 | 1 530 | 2 255 | 2 476 | 1 610 | 1 614 | 1 396 | 765 | 585 |
| Sum anleggsmidler | 4 694 | 3 363 | 3 348 | 3 528 | 1 551 | 1 771 | 2 098 | 2 522 | 2 824 | 1 644 | 1 687 | 1 599 | 1 095 | 1 330 |
| Sum fordringer | 13 821 | 3 920 | 2 740 | 3 067 | 6 214 | 8 233 | 9 629 | 7 314 | 17 708 | 14 396 | 10 792 | 7 036 | 5 127 | 10 190 |
| Sum investeringer | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | 15 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 52 505 | 31 365 | 21 877 | 19 038 | 17 890 | 19 247 | 18 001 | 14 337 | 24 556 | 19 577 | 12 970 | 8 594 | 6 371 | 12 535 |
| Sum eiendeler | 57 199 | 34 728 | 25 225 | 22 566 | 19 440 | 21 018 | 20 100 | 16 859 | 27 380 | 21 221 | 14 657 | 10 193 | 7 466 | 13 865 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 207 | 1 207 | 1 207 | 1 207 | 1 207 | 1 207 | 1 207 | 1 207 | 1 207 | 1 207 | 1 207 | 1 207 | 1 207 | 107 |
| Sum opptjent egenkapital | 13 946 | 3 341 | 3 480 | 3 240 | 4 100 | 3 197 | 2 653 | 3 758 | 2 493 | 2 673 | 1 361 | 289 | −164 | −1 245 |
| Sum egenkapital | 15 153 | 4 548 | 4 687 | 4 447 | 5 307 | 4 404 | 3 860 | 4 965 | 3 700 | 3 880 | 2 568 | 1 496 | 1 043 | −1 138 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | 0 | 0 | 34 | 0 | – | 145 | – | 57 | 299 | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 34 | 0 | 0 | 145 | 0 | 57 | 299 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 42 046 | 30 180 | 20 538 | 18 119 | 14 099 | 16 614 | 16 239 | 11 749 | 23 681 | 17 284 | 11 790 | 8 697 | 6 423 | 15 003 |
| Sum gjeld | 42 046 | 30 180 | 20 538 | 18 119 | 14 133 | 16 614 | 16 239 | 11 894 | 23 681 | 17 341 | 12 089 | 8 697 | 6 423 | 15 003 |
| Sum egenkapital og gjeld | 57 199 | 34 728 | 25 225 | 22 566 | 19 440 | 21 018 | 20 100 | 16 859 | 27 380 | 21 221 | 14 657 | 10 193 | 7 466 | 13 865 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,1 % | 3,5 % | 4,6 % | −1,4 % | 4,1 % | −0,9 % | −5 % | 3,9 % | 0,8 % | 5,4 % | 1,2 % | 1,6 % | 6,5 % | −7,7 % |
| Resultatmargin | 14,8 % | 2,3 % | 3 % | −1,5 % | 2,2 % | −1,6 % | −4,6 % | 2,7 % | −0,5 % | 3,2 % | −0,1 % | 0,3 % | 3,9 % | −5,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,25 | 1,04 | 1,07 | 1,05 | 1,27 | 1,16 | 1,11 | 1,22 | 1,04 | 1,13 | 1,1 | 0,99 | 0,99 | 0,84 |
| Gjeldsgrad | 2,77 | 6,64 | 4,38 | 4,07 | 2,66 | 3,77 | 4,21 | 2,4 | 6,4 | 4,47 | 4,71 | 5,81 | 6,16 | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 77,9 % | 21,2 % | 28,5 % | −13,6 % | 17 % | −14,7 % | −56,9 % | 23,8 % | −4,9 % | 32,4 % | −0,7 % | 6,3 % | 103,6 % | 109,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 93,3 % | −6,6 % | 9,8 % | −3,6 % | 3 % | −16 % | 10 % | 22,9 % | −10,8 % | 8,8 % | 24,9 % | 6,9 % | 30,6 % | – |
| Arbeidskapital | 10,5 mill kr | 1,2 mill kr | 1,3 mill kr | 919 121 kr | 3,8 mill kr | 2,6 mill kr | 1,8 mill kr | 2,6 mill kr | 875 280 kr | 2,3 mill kr | 1,2 mill kr | −103 013 kr | −51 275 kr | −2,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Utvinning fra grus- og sandtak, og utvinning av leire og kaolin · STORSTEINNES | 14 ans. |
Selger du til selskaper som BERGNESET PUKK & GRUS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.